ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кошчето.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 70, 71, 72, 73, 74  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Кошчето.
Автор Съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение виц Отговорете с цитат
- Има ли пътека от там до там?- запитал един група хора.
- Няма- отговорили му те единодушно.
Тогава питащият, получил прозвището "Водопадащият", поради редица случки след и преди това, повел старица и дете от там натам, пренебрегвайки отговора на хората и започнал да бедства. Няколко дни. Не му помогнали нито джипът, нито щеката. Даже дулото на пистолета му влязло в задника. Водопадащият се разсърдил на хората и ги обвинил в лъжа.
- Ти тъп ли си, бе, да ти е*ем майката?- на свой ред го запитали хората.
Съб Юли 02, 2016 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Дидо ако измислиш още някакво бедстване нейде свиркай. Ама пеша. Че не съм се качвал на колело от как карах преди 40 години балканчето
Сря Юли 20, 2016 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Дидо ако измислиш още някакво бедстване нейде свиркай. Ама пеша. Че не съм се качвал на колело от как карах преди 40 години балканчето


Е как не си се качвал бре - написа пътеводител Ком-Емине за колоездачи без да си се качвал на колело ли Question Ся ще ми кажеш, че всъщност не си минавал по Ком-Емине пеша ... Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юли 20, 2016 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Dimo Kolev написа:
Дидо ако измислиш още някакво бедстване нейде свиркай. Ама пеша. Че не съм се качвал на колело от как карах преди 40 години балканчето


Е как не си се качвал бре - написа пътеводител Ком-Емине за колоездачи без да си се качвал на колело ли Question Ся ще ми кажеш, че всъщност не си минавал по Ком-Емине пеша ... Laughing

Ти чел ли си Винету. Мисля че и в електронен вариант го има
Сря Юли 20, 2016 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Да живее Оцеола!!! Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Ти чел ли си Винету.


А Ташунко Сапа? И Тасунка Витко?
Чет Юли 21, 2016 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Оакахте темата. Съдечно благодаря!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Юли 21, 2016 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Нидей рива! Отговорете с цитат
didogen написа:
Оакахте темата. Съдечно благодаря!


Погребаха леката атлетика, ти за една тема болееш. Ще я оздравим, имам мехлеми чудни. Very Happy
Пет Юли 22, 2016 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение друга притча Отговорете с цитат
Един тъпак се изтъпанил пред група хора и започнал да се изхвърля като коч по месечина:
"Не познавам човека, ама намирам това, намирам онова...."
"Ти тъп ли си бе, да ти е*а майката тъпа."- спокойно му отговорило му ехото.
Чет Юли 28, 2016 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Най обичам да пия бърбън, да пуша пура, да гледам как работят хората и да планирам бъдещите си преходи. Изобщо покоряването на върхове без да ходиш се оказва нещо твърде приятно. Безсмислено, точно толкова, колкото и реалното им покоряване, но приятно, безопасно и евтино.

Ей в тази тема върви интересна дискусия за това доколко, как, при какви условия и защо може, а дори и се налага, планината да бъде системно изнасилвана: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=6334&postdays=0&postorder=asc&start=0
Но тъй като за повечето сериозни планинари планина под 2000 метра не е планина (те и не знаят много за нея щото там е лесно и не ходят там) и минава под радара им, аз ще кажа само две думи за тая планина. А истината е отвратителна. Тази планина е разорана и нае..на, опасана през 50-100 метра от пътища. Всеки си прокарва път – един за горските, безброй за тия изроди дето трябва всичко да осекат, за да имат повече да ядат и еб.т, други пътища за не знам кой си, плюс още едни пътища, за да се придвижва населението ... вече със сегашната техника е лесно да се прокара път навсякъде, без да има никаква нужда от него, най-малкото пък туристическа нужда. Тоест от тия пътища имат нужда една шепа хора, които правят пари от това. Вървиш в Родопите, Стара, Рила, Пирин и вони на мазут и бензин. И, а, моля ви, не ми казвайте че и преди е било така, или че тя природата ще си вземе своето обратно. Ще си вземе, ама друг път - има си ясни закони кога и как може да стане това, учат се още в първи курс. Покрай тия пътища боклуци всякакви. Но нищо де, след хиляди години тия боклуци ще се разложат. Имат селяните един лаф: гора и п.тка свършване нямат. Аз пък ще кажа: очевидно второто отдавна е свършило за тези умници, а всички карти показват, че и първото също лесно свършва. Дразня се, че се реве (и с право!) за някои определени, високи и красиви, места в планините, а всичко друго се забравя, и през това време тия изроди си потриват радостно ръцете и затриват планината като цяло. Впрочем, някой от вас виждал ли е някога някъде повече натрошени стъкла отколкото на Ботев или Г. кадемлия? Бункери някакви горе, все едно че човек влиза в някакъв филм. По-осрани пътеки от магистралните пътеки в Пирин? Ей затова аз само виртуално и клавиатурно покорявам върховете. Засега де. Просто някаква шепа комплексирани малоумници с власт си въобразяват, че е голям келепир да имаш много пари и са готови на всичко за това. Те обаче имат съзнателната или несъзнателна подкрепа на милиони други малоумници, чиято основна цел е да идат и тук, и там, и колкото се може по нависоко, за да .. си останат същите лайна. Ако някой от вас, келеши такива, чете този текст, да вземе да ми се обади или пише – ще ви уредя и с пари, и с жени, и с власт дори (и с малко шамари, за разнообразие), за да се светнете, че не това е върха на сладоледа.
Чет Авг 18, 2016 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на RAY че ми отвори очите за тази тема Croc

Горещо Ви препоръчвам ето тази българска книга - в хартиен вариант Very Happy Пък и за планина. Баш по темата


Заслужава си Wink
Сря Авг 24, 2016 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Е то май всъщност добре, че беше тортомарин с неговия виц, та да се отворим на тая тема...
Димо, благодаря ти, че препоръчваш книга, но като кликна линка, който даваш отивам на страницата на Дневник, а там никаква книга не виждам.
Сря Авг 24, 2016 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Е то май всъщност добре, че беше тортомарин с неговия виц, та да се отворим на тая тема...
Димо, благодаря ти, че препоръчваш книга, но като кликна линка, който даваш отивам на страницата на Дневник, а там никаква книга не виждам.


Така е. Кой що иска това вижда. Нормално
Сря Авг 24, 2016 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Би било чудесно да си прав, но си има обективни неща ... аз искам да се видя умен и красив, а се виждам глупав и грозен... Сега пробвах и вече се вижда книгата – или Дневник са си оправили сайта, или ти си оправил линка, щото преди водеше до началната страница на вестника от днес ... Книгата е хубава и полезна. На бъдещите й читатели ще кажа само да не правят грешката да си мислят, че не е хубава и полезна, ако не отговоря на всичките им въпроси или ако не структурира света, така де, Пътеката, така както те я структурират в главите си, тоест, ако не ги дундурка като малки деца. Хубава, бих казал, задължителна книга за почитателите на Балкана и комеминейци.
Сря Авг 24, 2016 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за безумието на света Отговорете с цитат
Господа, утре се открива ловът на едър дивеч, сиреч, сериозният лов. Ловът на хора, и най-вече на човеци, обаче, отдавна го откриха, та затова поздравлявам всички авджии (и техните мастии), които си падат по човешко с началните стихове на следната кратка песенчица:

Имам аз една мастийка,
тарикатка и мераклийка,
шундата й е голяма,
но следа от дивеч няма.

(припев)
Но кажи, но кажи, ах, коя си ти?
Но кажи, но кажи, ах, коя си ти?

Аз съм, аз съм кат малинка
и ми викат Кристалинка,
че съм курва аз голяма,
ах, вашта мама.

Сега, интелигентни хора сте ... нали не е нужно да ви тълкувам ред по ред и дума по дума всичко, или греша? Напр., нали е ясно, че ”аз” в първия стих не е нито авторът на тези стихчета, още по-малко пък аз, рей, чудесният планинар. Кой тогава е този “аз”? Така нареченият лирически герой? Славният български народ? Някой от или всички тези вкупом дето са тръгнали да ни ловуват? По-висшето Аз на самата тази мастия? Или? А, де? Ех, господа, видите ли сега де е разликата между истинската поезия и лесните истини дето ги дочувате от съседа на гаджето на приятелката на комшийката.

Между другото, господа, гореспоменатата Сталинка, така де Кристалинка, кахърно заявила (мастиите могат да говорят – питайте онези от “Четири лапи”) пред журналист на FT, че на нея милата сега й се налагало за една седмица да изсере толкова лайна колкото другите мастии са изсрали за цяла година. На което той й отвърнал светкавично: I think you CAN do it.

PS: Нека славният бг народ не ми се сбижда – знам, че освен Кристалинка е дал на света и Иринка, и че може още много, много да даде. Лично аз бях много, много разочарован, че не даде още поне Мегито от София, но излекувах разочарованието си с половин бутилка сутрешен бърбън. Но явно поетът в случая не се е оказал на висотата на славния народ из чиито дълбоки, горещи и много интелигентни недра е произходил.
Пет Сеп 30, 2016 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение за безумието на света - 2 Отговорете с цитат
Ужасен ден имах макар че не правих преход. След яденето на хамбургери и пиенето на бира аз най обичам преходи от една кръчма до друга да правя. Та значи, не стига че четрима руснака нагледно ми показаха как аз нищо не разбирам от пиене, но след това и телефонът ми нещо взе да звъни – ама не както обикновено, ами нервно, по шопски. И значи сбажда ми се един братчет дето не го бях чувал откак се върнах от мурето и ми вика: А, бе, Лъчка, ти голям поет си станал, бе. Гледам рими редиш онлайн. А аз му викам, ама спокойно му викам, като на вакло агне му викам: Не, бе, братчет, туй ни е мои. А той вика: Няма значка. Я вземи публикувай и туй, че да има равновесие щото навлизаме в новата космическа епоха на космоса, когато вегъните шъ са на мода, та и ний да се дислуцирами във вид удобин за логаритмувани.
И аз кво да правя, публикувам му на тоз братчет поезията:

Аз съм баба ви Иринка,
дет бях знойна кат кубинка,
ама времето отмина
и гъзът ми си замина.

(припев)
Но, кажи, но кажи, мумия ли си ти?
Но, кажи, но кажи, мумия ли си ти?

Сал меракът ми – и аз не знам за кво – остана
ах, вашта мама.

Е ми тва е. Скромну се е исказал човекат, но пък от сарце.

Между другото, господа, мумията междувременно благодарила – на развален английски, разбира се, както сега е модно да се прави – за получената подкрепа за мумифицирането си. “Е, немаше нужда” – рекохме скромно ние.
Пет Сеп 30, 2016 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 70, 71, 72, 73, 74  Следваща
Страница 71 от 74

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov