ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на яке за вятър и дъжд
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на яке за вятър и дъжд
Автор Съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Избор на яке за вятър и дъжд Отговорете с цитат
Здравейте, предварително се извинявам, ако има такава тема.
Ще ми препоръчате ли яке за вятър и дъжд, за лято и есен става дума. Искам хем да ми върши работа, но да не е от най-скъпите. Ще ходя и във високата планина, т.е. 2700-2900 м н.в.
Съб Авг 27, 2016 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milev5



Регистриран на: 15 Май 2016
Мнения: 18
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
С приятел катерихме Ботев в началото на Юли, той беше с ARPENAZ 300.
Още при паниците ни запра дъжда, нямаше проблеми с течове на якето.Единствено, че няма поларена подплата за по ниски температури.
Ако не си зиморничав ще ти върши работа.Изглежда добре, както и изработка му на око е добра.
Другият вариант е да търсиш нещо втора ръка с подплата.
Аз наскоро си купих Mammut Dry-tech 3 в 1 втора ръка в прекрасно състояние за 50лв.Якето почти същото като изработка като горното, но е от полиамид и с подплата.
Ако питаш мен си търси нещо втора ръка.


Последната промяна е направена от milev5 на Съб Авг 27, 2016 10:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Авг 27, 2016 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
milev5 написа:
С приятел катерихме Ботев в началото на Юли, то беше с ARPENAZ 300.
Още при паниците ни запра дъжда, нямаше проблеми с течове на якето.Единствено, че няма поларена подплата за по ниски температури.
Ако не си зиморничав ще ти върши работа.Изглежда добре, както и изработка му на око е добра.
Другият вариант е да търсиш нещо втора ръка с подплата.
Аз наскоро си купих Mammut Dry-tech 3 в 1 втора ръка в прекрасно състояние за 50лв.Якето почти същото като изработка като горното, но е от полиамид и с подплата.
Ако питаш мен си търси нещо втора ръка.


По принцип ми трябва за след седмица-две най-късно. Нямам време да търся втора ръка, искам нещо ново. Не съм зиморничав, това което предлагаш е вариант за мен.
Много благодаря!
Съб Авг 27, 2016 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dea simeonova



Регистриран на: 30 Сеп 2015
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
Marmot - PreCip Jacket NanoPro- http://spotcheto.com/jackets/jackets-men's/PreCip-Jacket-Bright-Lichen
17 000 воден стълб 10 000 дишаемост. За изолация препоръчвам тънка пухенка отдолу,примерно декатлонските - http://www.decathlon.bg/p/8317909_mazka-puhenka-za-prehodi-bionnassay-800-xlight-quechua-cherna.html -началото на август бяха намалени на 70 лв.
Нед Авг 28, 2016 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
dea simeonova написа:
Marmot - PreCip Jacket NanoPro- http://spotcheto.com/jackets/jackets-men's/PreCip-Jacket-Bright-Lichen
17 000 воден стълб 10 000 дишаемост. За изолация препоръчвам тънка пухенка отдолу,примерно декатлонските - http://www.decathlon.bg/p/8317909_mazka-puhenka-za-prehodi-bionnassay-800-xlight-quechua-cherna.html -началото на август бяха намалени на 70 лв.


Благодаря, но ми е доста над бюджета
Нед Авг 28, 2016 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dea simeonova



Регистриран на: 30 Сеп 2015
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
За по малко пари трябва да е или някоя ветровка( найлонка )или съмнителен софт шел.То и с лека ветровка няма да имате проблеми,но само ако не се движите. Конденза който няма да може да избяга при движение обаче е толкова намокрящ колкото и дъждът от външните атмосферни условия.Иначе евтино решение е якенцата на mac in a sac- https://www.adventure.store.bg/c/p-l/m-2516/mac-in-a-sac.html
те даже имат лека дишашта функция.Ако второто предложение ви харесва мога да ви уредя с едно якенце размер М на половин цена(ново)
Нед Авг 28, 2016 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Един съвет - като минаваш покрай някоя втора ръка дрехи хвърляй по едно око. Често има добри попадения. И то маркови. И за без пари вземаш 2-3 неща. Особено ски екипите са трепач. Яке ветровка има често. Гащи с джобове и снемащи се крачоли също.
И въобще не е срамно да го правиш. Що да дам 80 кинта за гащи като може 2 за 10 лв.
Нед Авг 28, 2016 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Един съвет - като минаваш покрай някоя втора ръка дрехи хвърляй по едно око. Често има добри попадения. И то маркови. И за без пари вземаш 2-3 неща. Особено ски екипите са трепач. Яке ветровка има често. Гащи с джобове и снемащи се крачоли също.
И въобще не е срамно да го правиш. Що да дам 80 кинта за гащи като може 2 за 10 лв.


Рядко се намират хубави марки които вършат работа втора ръка за по 10лв да ти кажа ....... Very Happy
Почти през две седмици обикалям 2-3 магазина на Мания, Хумана , Зиг Заг и още 1-2 подобни , до сега сносни панталони и якенца не съм виждал,полари и тениски колкото щеш но .................тук все пак не става дума за тях.
Нед Авг 28, 2016 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Всичко е случайност. При 25-30 лв килото колко да струеат едни гащи? Нека са 10 лв.
Нед Авг 28, 2016 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Всичко е случайност. При 25-30 лв килото колко да струеат едни гащи? Нека са 10 лв.


Аз съм си купувал и за повече от 10лв полари които ми харесват както и няколко бързо съхнещи тениски на Craft ........... но я ми кажи какъв е шанса да уцелиш хубави полари Polartec примерно на добри марки ?
Да не говорим за софтшели или хубави ветровки..........................просто шанса за подобни неща е супер минимален Very Happy
Много ми се е искало да си взема някакво яке ,било то ветровка или софтшел ,дори и панталон от подобен магазин на марката Моntane,Marmot ,Mammut или друга ...... но все не намирам,бих дал и 20лв за подобно нещо колкото и ще да тежи но явно не ходя в твоя магазин Very Happy


Последната промяна е направена от bebo79 на Нед Авг 28, 2016 3:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Авг 28, 2016 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ами нали и аз това казвам. Минимален е. И марките не ме интересуват важно е да са качествени нещата. И да вършат работа. Другото е суета
Нед Авг 28, 2016 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ходих днес до Декатлон, че трябваше да купим на малкия маратонки, та погледнах и за якета. Купих това:

http://www.decathlon.bg/p/8332481_mazko-yake-za-dazd-arpenaz-300-cherno.html#/281-200-xl

Гледах и това:

http://www.decathlon.bg/p/8356314_nepromokaemo-mazko-yake-za-dazd-pri-prehodi-forclaz-100-cherno-sivo.html#/281-200-xl

по-леко е, с по-добра непромукаемост е и е по-хубаво на външен вид, има цип за проветряване на мишниците и т.н., но не ми хареса, че ципа е открит и няма алтернатива, ако се скъса-т.е. скъса ле се ципа, съм разкопчан. А другото, което купих има и лепенки, а около врата има и копчета тик-так. Не знам дали постъпих добре, бъдещето ще покаже.
В интерес на истината, нямаше голям избор на якета.
Нед Авг 28, 2016 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
но я ми кажи какъв е шанса да уцелиш хубави полари Polartec примерно на добри марки ?
Да не говорим за софтшели или хубави ветровки..........................просто шанса за подобни неща е супер минимален Very Happy

Шанса е огромен ако имаш време и знаеш къде и кога да ходиш...искаш ли да ти изброя екипировката ми купена от тези магазини-ще ми трябва около час и поне страница писане...
Нед Авг 28, 2016 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
dea simeonova написа:
Marmot - PreCip Jacket NanoPro- http://spotcheto.com/jackets/jackets-men's/PreCip-Jacket-Bright-Lichen
17 000 воден стълб 10 000 дишаемост. За изолация препоръчвам тънка пухенка отдолу,примерно декатлонските - http://www.decathlon.bg/p/8317909_mazka-puhenka-za-prehodi-bionnassay-800-xlight-quechua-cherna.html -началото на август бяха намалени на 70 лв.

идеята за пухенка под мембрана не ми се нрави-така или иначе ще се запариш а пухът"мрази"влагата-по-добре да е синтетика изолацията-прималофт или термолайт микро(примерно-има и много други алтернативи)
Пухенката-за статъчни занимания!
Нед Авг 28, 2016 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
bebo79 написа:
но я ми кажи какъв е шанса да уцелиш хубави полари Polartec примерно на добри марки ?
Да не говорим за софтшели или хубави ветровки..........................просто шанса за подобни неща е супер минимален Very Happy

Шанса е огромен ако имаш време и знаеш къде и кога да ходиш...искаш ли да ти изброя екипировката ми купена от тези магазини-ще ми трябва около час и поне страница писане...


Давай,кажи ми къде и кога да ходя за да си купя и аз подобна екипировка,много ще се радвам ако споделиш това .
Нед Авг 28, 2016 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov