ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Фотописа ми за Е4, 2016

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
Фотописа ми за Е4, 2016
Автор Съобщение
Veli



Регистриран на: 12 Окт 2014
Мнения: 25
Местожителство: София

Мнение Фотописа ми за Е4, 2016 Отговорете с цитат
Здравейте, споделям снимките ми от Е4:

ден 1 - Витоша - Драгалевци - з. Смильо
ден 2 - Верила - з. Смильо - Клисура
ден 3 - Рила - Клисура - х. 7-те езера
ден 4 - Рила - х. 7-те езера - з. Орловец
ден 5 - Рила - з. Орловец - х. Рибни езера
ден 6 - Рила - х. Рибни езера - х. Македония
ден 7 - Рила - х. Македония - Предел
ден 8 - Пирин - Предел - х. Яворов
ден 9 - Пирин - х. Яворов - х. Вихрен
ден 10 - Пирин - х. Вихрен - х. Горски рай
ден 11 - Пирин - х. Горски рай - х. Попови ливади
ден 12 - Пирин - х. Попови ливади - х. Славянка
ден 13 - Алиботуш - х. Славянка - х. Извора

Траковете ми, както и тези на Ники (Николай Райчев) и Тони (Антоанета Петрова), може да свалите от тук. Ако някъде видите на пръв поглед нелогични отклонения, близо до пътеката, то най-вероятно съм се отбивал да търся геокешове Wink

Тъй като спането в Клисура е проблемно, може би ще е полезно да спомена, че спахме в Лидаровата къща (N42 19.229 E23 21.465) за по 15 лв на човек. Много уютно място, препоръчвам. За контакти - Любо, 0885 637125.

Слизането към х. Мальовица ми се стори безсмислено и безинтересно, за това минахме през вр. Орловец, като вечерта спахме на з. Орловец. На другата сутрин качихме Ловница, Купените и Попова капа, след което без пътека се спуснахме към Поповокапските езера, където отново се включихме в червената маркировка. Това е единственото по-голямо отклонение от маршрута. Задължително е да спомена, че качването на Орловец, през Петлите е опасно и не го препоръчвам, особено с тежки раници! Бъдете много внимателни, ако все пак решите да минете от там!

Другото по-малко съществено отклонение бе от Предела до х. Яворов. За да спестим 400 м положителна денивелация минахме по асфалта и после по жълтата маркировка.
Сря Авг 31, 2016 4:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Антоанета Петрова да не е директорката на ботаническата градина към БАН?
Сря Авг 31, 2016 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
an_toanet



Регистриран на: 03 Сеп 2015
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Не е Smile
Сря Авг 31, 2016 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Прекрасно. Заплювам си го за другото лято, между многото други неща.

Имам един въпрос - Орловец. Наистина ли е толкова трудно, колкото изглежда на снимките? За хора без катерачни умения, но с малки раници, възможно ли е да се качат до там?

Благодаря ви, че покрай вас преживях и аз тези чудни емоции.
Сря Авг 31, 2016 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Зависи откъде ще се качвате на вр. Орловец: от заслона, няма проблеми; през Петлите, обаче, накрая, току под Орловец има няколко неприятни и опасни! места, където има катерене по скалите. С повишено внимание и от хора, нямащи страх от високо, може да се премине.
Тук съм описал разходката ни: цък
Сря Авг 31, 2016 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Veli



Регистриран на: 12 Окт 2014
Мнения: 25
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:
Имам един въпрос - Орловец. Наистина ли е толкова трудно, колкото изглежда на снимките? За хора без катерачни умения, но с малки раници, възможно ли е да се качат до там?

Възможно е, но не е препоръчително. Прехода от х. 7-те езера (от където най-вероятно ще идвате) до Орловец е дълъг и натоварващ. За капак трябва да се изкачи самия Орловец. Има няколко доста неприятни момента в изкачването, не само прагчето. Следва доста стръмно спускане по един улей към БАК, където трябва да се надявате да има места. Водата на БАК е долу на ез. Бисквитката, като цяло денят е безводен. Не бих ви посъветвал да минавате от там, има доста въпросителни... Успех, Е4 е страхотно приключение!
Чет Сеп 01, 2016 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
an_toanet



Регистриран на: 03 Сеп 2015
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Ето го и моя фотопис от Е4: https://www.flickr.com/photos/an_toanet/albums/72157672079317320
Чет Сеп 01, 2016 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички за информацията.
Пет Сеп 02, 2016 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rachko69



Регистриран на: 08 Окт 2014
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Здрвей Veli, адмирации за хубавите снимки! Дойде и реда на Е4 и моя план почити съвпада с твоя маршрут който ти си минал. Според траковете на предела май не сте спали на х. Предела. Стигате до една сграда и до колкото можах да видя е някакъв хотел ли или къща за госри. Ако може да ми пишеш накаква по-подробна информация какво е това и някакъв тел. за връзка.
Пет Юни 16, 2017 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov