ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
хижа Иван Вазов и наоколо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
хижа Иван Вазов и наоколо
Автор Съобщение
zaples14



Регистриран на: 08 Авг 2013
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тук съм на връх Кабул и съм снимал точно по посока на ез. Окото. То не се вижда обаче. Часът според снимката е 12:30


Тук съм пристигнал пред замръзналото ез. Окото. Часът е 13:12. При наличие на сняг са ми били нужни 42 минути. В обратна посока също трябва да стане за около 40 минути. Така, че 1:30ч ми се вижда много за тази отсечка. За другите отсечки приличат да са реални времената

Съб Сеп 03, 2016 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
andonibgr2 написа:
Привет Smile

Едно питане за следния маршрут: х.Иван Вазов-Отовишки връх-Окото-връх Кабул-хижа Скакавица постижим ли е за около ~5 часа?
По разбивка отсечките съм ги смятал:
- х.Иван Вазов - Отовишки връх - 1час
- Отовишки връх - езеро Окото - 1час
- Окото - връх Кабул - около 1:30ч. (не намерих инфо, по картата грубо го сметнах спрямо други сходни по дължина дестинации в района)
- връх Кабул - х. Скакавица - 1:30ч. (това време предполгам е през Хамбара, откъдето искам и да мина).


Само не си уточнил от Отовишки дали искаш да ходиш до Окото през Сълзата или попряката пътеката да стигнеш до Окото и от там директно към Кабул?
Първият вариант е по-дълъг, но времето зависи от темпото ти а аз не знам какво е то. Според мен по краткият път е под-час а по по-дългият е над. Това някакви съвем редни времена.
Окото до Кабул 1,3 часа са много. Под час е.
Кабул-х.Скакавица може за 1,3 ч. То има и други варианти ама карай си по маркиворките, най-добре.
Нед Сеп 04, 2016 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
andonibgr2



Регистриран на: 26 Юли 2016
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
@zaples14, @Emil, благодаря за Отговорите.

@Emil, принципно идеята ми беше от Отовишки връх директно към Окото, но в крайна сметка го направих към Сълзата. Горе на Отовишки бе адска мъгла и пропуснах пряката отбивка. Карахме по билото и в един момент срещнахме вече жълта маркировка. А не ни се връщаше назад, да търсим къде е отбивката, тъй като предна имаше друго момче, за което реших, че също ще кара по билото, тъй като не е много опитен. Той обаче си запомнил, че трябва да следва синьото и е стигнал за около 35-40мин. по-бързо от нас. Иначе до Кабул не отидохме, тъй като времето почна да се разваля Wink
Сря Сеп 07, 2016 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Затворен е пътят Пастра - Винтчето Отговорете с цитат
От Фейсбук страницата на хижа "Иван Вазов":
"Поради извършване на ремонтни дейности на водонапорната кула на язовир Калин, пътя който води до "Винчето" през село Пастра е затворен с бариера и е забранено преминаването на моторни превозни средства до края на месец Август. Моля гостите на хижата да го имат предвид и да не минават от там защото ще бъдат върнати обратно. Също така не се препоръчва и минаването пеша защото непрекъснато ще се сблъсквате с тежкотоварната техника по пътя нагоре."
Сря Юли 05, 2017 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov