ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗБОР НА ПАЛАТКА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 47, 48, 49  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗБОР НА ПАЛАТКА
Автор Съобщение
mitrov



Регистриран на: 25 Авг 2016
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
двоумя се от http://www.sportdepot.bg/bg/product/vango_trimestna_palatka_soul_300-2290100060-MD1zcG9ydCZzcG9ydElkPTI0JmRpdmlzaW9uSWQ9OTgmY2F0ZWdvcnlJZD03MSZncm91cElkPTIzOA.html и http://www.zajo.net/bg/%D0%BA%D1%8A%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B3/montana-2-tent-mosaic-blue.p4796-10.html#rating.

какво ще кажете? Имате ли други предложения?
Нед Авг 28, 2016 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Плахо мнение Отговорете с цитат
Първата палатка се води триместна и е по-широка, но не ми харесва, че много се снишава в дъното. Там се и стеснява. По тази причина тримата души трябва да спят с главите към входа, както е на картинката, а това не е удобно при влизане и излизане. Втората е по-тясна, но е правоъгълна и по-висока. Както гледам, цената ѝ е доста намалена, следователно реално струва доста повече. В крайна сметка зависи колко души ще спите в нея.
Нед Авг 28, 2016 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mitrov



Регистриран на: 25 Авг 2016
Мнения: 8

Мнение Re: Плахо мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Първата палатка се води триместна и е по-широка, но не ми харесва, че много се снишава в дъното. Там се и стеснява. По тази причина тримата души трябва да спят с главите към входа, както е на картинката, а това не е удобно при влизане и излизане. Втората е по-тясна, но е правоъгълна и по-висока. Както гледам, цената ѝ е доста намалена, следователно реално струва доста повече. В крайна сметка зависи колко души ще спите в нея.


Благодаря за мнението!
Пон Авг 29, 2016 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
на мене тоя модел на Манго не ми харесва, може би защото често ми се е налагало да разпъвам палатки където няма къде да забиваш колчета. От тази гледна точка заюбаю очевидно е с предимство. Но откъм водни стълбове, здравина на импрегнацията на покрива и на дъното, степен на дишаемост , устойчивост на вятър, гъвкавост и чупливост на рейките, здравина на плата.../все важни при екстремни условия параметри/, нямам никаква идея.
Пон Авг 29, 2016 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Аз също оглеждам магазините за нова двуместна двуслойна палатка за топлите безснежни сезони. Основно изискване е да се разпъва без колчета. Бих искал да попитам хората с опит в бивакуването в дъжд каква е най-ниската водоустойчивост, приемлива за условията в нашите планини през лятото и ранната есен?
Пон Авг 29, 2016 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Да задам въпроса до друг начин. Дали воден стълб от 3 000 mm отгоре и 5 000 mm отдолу като при Zajo Montana 2 са достатъчни, за да издържат и не пропуснат вода при един проливен дъжд? Ако не, колко mm трябват?
Пон Авг 29, 2016 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Sineva написа:
Да задам въпроса до друг начин. Дали воден стълб от 3 000 mm отгоре и 5 000 mm отдолу като при Zajo Montana 2 са достатъчни, за да издържат и не пропуснат вода при един проливен дъжд? Ако не, колко mm трябват?

аз съм забелязал, че и 1000 държи на порядъчен дъжд, стига шевовете да са като хората Smile
не искам да кажа, че трябва да си вземеш 1000 - просто изпълнението също е важно
Вто Авг 30, 2016 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Разбира се, съгласен съм, че изпълнението е не по-малко важно от написаното в техническите данни, но ми е интересно каква е на практика разликата при дъжд под материя с 3000, 5000, 8000 и 10 000 mm воден стълб.
Вто Авг 30, 2016 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение двуместна палатка - първо горният слой Отговорете с цитат
Здравейте!

Интересуват ме двуместни палатки, на които първо им се поставя горният слой и после долният. За какво ми е такава палатка? Първо-ако вали дъжд, да не спя на мокро, опъвайки първо долния слой. И второ, понякога може да ме мързи да правя цялата палатка, а да е влажно наоколо.

На Easy camp съм виждал нещо подобно, но бих желал да знам други марки.
Просто темата с палатките е мноооого дълга и ще загубя един месец докато намеря (ако има де) такаква информация.
Сря Авг 31, 2016 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Оги повечето разпространени марки имат такива модели. Аз съм виждал на Трим и Ванго.
Пет Сеп 02, 2016 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitrov



Регистриран на: 25 Авг 2016
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Моля ви, няколко пъти разглеждах тази палатка http://yakosport.ro/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0-YATE-Tramp.html. Има отлични показатели за 2-3 човека, лека, добра височина, ширина 200 см, почти перфектна....къде е уловката и защо е на такава ниска цена?!!! Търся палатка между 100-200 лева. разглеждах на Хъски бизам 2, Монтана 2 на Зайо, на skandika-banff-trek-2, която е много лека, Ванго Соул 200 и не тази на Yate Tramp и не мога да взема решение...Помогнете! Моля някой който има впечатления да сподели. Мисля в България не са много хората имащи Yate Tramp, но все пак, ако някой има впечатления....
Вто Сеп 13, 2016 4:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Нямам лични впечатления от Yate Tramp, но в чешкия сайт на компанията намирам нещо, което не е посочено изрично в българския сайт Яко, водоустойчивостта на пода е 3000 mm. На Zajo Montana 2 е 5 000 mm, а на Husky Bizam 2 - 6000 mm. Vango Soul 200 не е със самоносеща конструкция, не може да се разпъва без колчета.
Сря Сеп 14, 2016 7:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitrov



Регистриран на: 25 Авг 2016
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
благодаря!
Сря Сеп 14, 2016 8:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
mitrov написа:
Моля ви, няколко пъти разглеждах тази палатка http://yakosport.ro/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0-YATE-Tramp.html. Има отлични показатели за 2-3 човека, лека, добра височина, ширина 200 см, почти перфектна....къде е уловката и защо е на такава ниска цена?!!!...
Аз не разбирам много от палатки, но Sineva е прав - уловката е да гледаш какво ЛИПСВА като информация за тази палатка.

Няма комарник (вътрешната част не е с мрежеста конструкция).
Не пише дали има вътрешни джобове за багаж.
Има ли кукичка на тавана за окачване на светлина?
Доколко шевовете са лепени и непромокаеми?
Какъв отдушник има и дали ще работи достатъчно добре?
Какъв точно материал е покривалото и дали е бързосъхнещо?
Други...

Общо взето - мое мнение - евтина бюджетна палатка от прости материали, без екстри, за хора, които не са претенциозни и няма да я използват интензивно при екстремни условия.

П. П. Имай предвид, че куполните палатки със самоносеща конструкция са удобни и лесни за разпъване, но при вятър са по-неустойчиви. Имам Салева Скаут III - чудесна просторна палатка, но е приключение да спиш в нея при наистина бурен вятър (всъщност - не можеш да спиш).

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Сеп 14, 2016 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

........., но е приключение да спиш в нея при наистина бурен вятър (всъщност - не можеш да спиш).



То при бурен вятър трябва да си егати и пердето за да можеш да спиш. Laughing Няма да е до палатка това.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 14, 2016 10:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 47, 48, 49  Следваща
Страница 44 от 49

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov