ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х.Безбог-Попово Езеро-Вр.Полежан-Вр.Безбог-Х.Безбог.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
х.Безбог-Попово Езеро-Вр.Полежан-Вр.Безбог-Х.Безбог.
Автор Съобщение
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение х.Безбог-Попово Езеро-Вр.Полежан-Вр.Безбог-Х.Безбог. Отговорете с цитат
Здравейте, утре мислим да направим този маршрут.Въпроса ми е дали има маркировка по този маршрут, и приблизително колко време ще ни отнеме(Темпото ни е стабилно)
Пет Сеп 23, 2016 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Маршрута е разкошен. Маркировка има. От хижа Безбог до Попово езеро маршрута е изключително оживен и няма абсолютно никакви проблеми.

За участъка от Попово езеро до връх Полежан (през Джангалска порта и Малък Полежан) не съм сигурен... точно там се губих миналата година. Това може да ви е проблемен участък. И като време и като трудност и като наличие на маркировка. Ако се върнете обратно към хижа Безбог и се качите до Полежан може и да ви е по-лесно. Тук знаещите да казват.

От връх Полежан през връх Безбог до хижа Безбог също няма абсолютно никакви проблеми. Маркировка има, то при ясно време няма как да се объркаш - там всичко се вижда. От връх Безбог към хижата човек просто трябва да е по-внимателен и да следи да не изтърве пътеката надолу. Почва от огромна камара камъни на 100 метра от върха - вижда се от него. Истинска маркировка няма, но има на често мацано с червена боя.

Оценка за времена аз няма да давам, защото се движа бавно. При "стабилно темпо" би трябвало да може да се измине за един ден.
Снимки от Попово езеро, Демир капия, връх Полежан и връх Безбог:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10208834519954058.1073741889.1045632547&type=1&l=4137b8e8e2

трак
http://www.lz1fw.com/track/2016_09_17-18.gdb

Ако ще слизате с лифта - последният е в 16 часа.
Пет Сеп 23, 2016 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз ви предлагам да направите маршрута по обратен ред , така някак идва по леко изкачването и ако сте достатъчно бързи - наградата е " плаж " . От езерото ( Бай Славе ) се хваща в дясно и за 1.5 ч сте на Безбог , от там до Полежан още час и в зависимост от почивките и начина на слизане може и за 2 часа да сте на лифта , но аз бих заложил 6 часа за този маршрут .
Пет Сеп 23, 2016 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
И аз си мислех за обръщане на маршрута.Кое е това езеро, за което говориш(Бах Славе).И от Полежан включваш ли минаване през Попово езеро?
Пет Сеп 23, 2016 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бай Славе е кръчмата зад х. Безбог , съответно и езерото е там . А слизането от Полежан може да е през малкия Полежан и от там портата и Поповото , а може и директно на долу и се излиза между поповото и хижата - дясно и сте на езерото , после обратно към лифта . Варианти много ...
Колегата е прав , през портата е красиво , но дълго и тегаво . Препоръчвам втория вариант - това е класическия маршрут за Полежан , има си маркировка и предполагам достатъчно народ по трасето
Пет Сеп 23, 2016 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Момци, минахме както препоръчахте, първо Безбок, ама по пътеката в дясно, която тръгва в началото на първото изкачване след езерото.
За по-малко от час бяхме горе.От там, за около час и малко бяхме на Полежан. Попово езеро го пасувахме, защото още на изкачването на Полежан започна да се спука мъгла, която така и не се вдигна.Цялата разходка ни отне 4:40h.
Ето една снимчица на Попово езеро преди мъглата.
(Не знам как да я направя да се показва без линк )
https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14369892_10205580459309547_7937832853354063328_n.jpg?oh=63aaa1376730bb0b77028970250c55f0&oe=58791BAF
Вто Сеп 27, 2016 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Снимката е много, много хубава!
Вто Сеп 27, 2016 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov