ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мнения за палатки марка VANGO
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Мнения за палатки марка VANGO
Автор Съобщение
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Оказа се, че съм събрал доста неща на Ванго. Има сполучливи неща, има и боклуци. Като цяло може да се каже, че съм доволен, с едно на ум. Изключително много ме развеселява новината, че имам най-доброто. Smile Ванго е просто една прилична марка, произвеждана от братския китайски народ. Smile
Вто Юли 05, 2011 3:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Re: Мнения за палатки марка VANGO Отговорете с цитат
raver написа:
geagleiam написа:

Аз винаги държа да избирам най-доброто и от многоброините проучвания открих, че най-добрият алпинист в последните 20-ина години Алан Хинкс е избрал за някои от изкачванията си на осемхилядници марката Ванго. Най-малкото не бих се усъмнил в тяхното качество. Smile


Колега, това не е критерий за качество! В днешно време много от спортистите използват разни марки екипировка не защото са най-добрите, а защото дадената фирма ги спонсорира и те са задължени да й правят реклама използвайки продуктите й! Най-добрият катерач в България например катери с румънски еспадрили Уайлд клаймб. Повечето катерачи знаят, че това съвсем не са най-добрите еспадрили, но са му спонсор на въпросния човек!
За Ванго не мога да споделя мнение, защото не съм ползвал, но всички запознати с алпинизма знаят, че едни от най-добрите ВИСОЧИННИ палатки са на Норд фейс! А Ванго е наскоро излязла фирма и евтина при това! Но явно е спонсор на този алпинист за дадена негова експедиция Smile))


raver, Алан Хинкс е спонсориран от Berghaus. Избрал е Ванго за едно от най-трудните си изкачвания след свое проучване. Ето статията:
http://www.go4awalk.com/industrynews/forcetenvortex.php
Фирмата я има от около 45 години насам; дали можем да кажем, че е нова? Аз не съм познавач, а много искам да направя добър избор на палатка за най-тежки условия като тези за осемхилядниците. Ако мислиш, че си направил добро проучване сподели с нас защо предпочиташ Нортфейс.
Вто Юли 05, 2011 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raver



Регистриран на: 17 Май 2011
Мнения: 59
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В сайта на Ванго не видях за продажба палатката, с която той е избрал да ходи. Може би имат и професионални палатки, но в ограничени серии - не за масова продажба. Аз не съм правил проучване, просто съм разговарял с много алпинисти и са ми споделяли, че ако искаш професионална палатка за 8-хилядници, марката е Норд фейс. Аз не съм тръгнал на такъв връх и затова не съм проучвал дали наистина това е така. Иначе има и хора, които ходят на 7000-ци в Памир с Хъски (Флейм). Аз имам такава и за най-екстремните условия в нашите планини става идеално, но не бих тръгнал с нея на 7000-8000 м.
Сря Юли 06, 2011 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raver



Регистриран на: 17 Май 2011
Мнения: 59
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В сайта на Ванго не видях за продажба палатката, с която той е избрал да ходи. Може би имат и професионални палатки, но в ограничени серии - не за масова продажба. Аз не съм правил проучване, просто съм разговарял с много алпинисти и са ми споделяли, че ако искаш професионална палатка за 8-хилядници, марката е Норд фейс. Аз не съм тръгнал на такъв връй и затова не съм проучвал дали наистина това е така. Иначе има и хора, които ходят на 7000-ци в Памир с Хъски (Флейм). Аз имам такава и за най-екстремните условия в нашите планини става идеално, но не бих тръгнал с нея на 7000-8000 м.
Сря Юли 06, 2011 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brumbarche



Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Ние сме с палтка Алфа 400 на Ванго. Имаме я от 3 години, като сме я ползвали за къмпинг на язовирите Широка поляна и Беглика. Валя ни два пъти, даже единия път се изсипа порой и буря с гръмотевици. Палатката не пропусна, ние поспахме блаженно (поне на нас със съпругът ми ни допада да спим под шумящите капки по палатката). Палатката е за 4ма човека, но ние я ползвахме само двамата, вътре слагаме надуваемо легло (ширина около 1.60 и дължина около 2.00) и остава малко място за сак с дрехи и други принадлености.
Тази година семейството ни се увеличи с две бебчета и възнамеряваме следващата ни палатка пак да е на Ванго. В предверието държахме пиене и храна (в пликове). Идеална е за двама човека (нищо, че е за 4 човека).
Пон Юли 25, 2011 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
raver написа:
....че ако искаш професионална палатка за 8-хилядници, марката е Норд фейс....

Само да допълня....
Mountain Hardwear и Eureka
а това, че има палатки на Vango, които са спешъл едишън си е ясно.
Пон Юли 25, 2011 7:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
disbelief



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 66

Мнение Отговорете с цитат
Привет на всички!
Онзи ден направих сефтето си на палатка и останах очарован както от палатката, така и от преживяването.
Искам и аз да си купя. Палатката в която преспах беше Trimm Comet, която в момента се продава за 145 лв.
Нямаше начин да не ми хване окото Vango Apha 200 - 90 лв до изчерпване на модела.
Ще се ползва доста рядко, като аз съм 175/80 кг.
Дали има някой, който обективно да сравни двата модела и да ми даде съвет?
Сря Авг 03, 2011 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kavarov



Регистриран на: 07 Авг 2011
Мнения: 2
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте и от мен.

Аз имам палатка Ванго Икарус 500 (голяма къмпинг палатка). Използваме я лятото за море на къмпинг и за там си върши работата чудесно.

Така сега малко впечатления:
Първото й голямо предимство е, че е евтина и достатъчно лека. Бих казал, че палатката не е лоша, но в никакъв случай не мога да я причисля към много добрите палатки. Определено си личи, че е произведена в Китай и не е най-високо качество (личи си по шевовете, захващането на отделните елементи един към друг и други дребни детайли, които правят впечатление ако знаеш къде да гледаш). Понеже имам планинарска палатка (2-3 човека), която е съвсем друг клас от Ванго-то (купена през 2000-та година и ползвана не знам колко стотин пъти вече без да мръдне) мога да направя разлика и както казах палатката въобще не е лоша, но не е и най-доброто. Въпреки, че миналата година ни валя невероятен порой и палатката се понамокри само малко в ъглите, но вътре си беше сухо, така че на дъжд издържа достатъчно.

Като съвет мога да кажа, че палатката е идеалният финансов компромис за хора, които ходят сравнително рядко на палатка и то главно през топлите дни от годината. Ако правите по-сериозни преходи, където всеки грм е от значение и времето може да се промени много рязко, бих посъветвал да потърсите по-добра палатка. Ако ходите за по 2-3 дни на някоя полянка от време на време, Ванго е идеалното решение - от евтините мисля, че е доста добра.

Късмет!
Нед Авг 07, 2011 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
disbelief



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 66

Мнение Отговорете с цитат
/\ Благодаря!
Сря Авг 10, 2011 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
komatsu



Регистриран на: 25 Ное 2011
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Имам Vango Alpha 400 от 2-ве години ползвъм я предимно по южното черно морие и странджа планина .Много съм доволен ,идеална за 2-ма но и 4-ма ще се съберат даже
обмисля да си купя Calisto 500 по голяма и комфортна.
Пет Ное 25, 2011 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brumbarche



Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
В един английски къмпинг форум точно за Ванго Икарус 500 масово споделяха мнения, че се мокри и пропуска при шевовете. Нашата Алфа 400, купувана през 2008г. и пробвана на доста дъжд не е пуснала и капка дори.

Сега ще купуваме нова палатка, но Алфата ще си я пазим.
Чет Фев 23, 2012 4:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
От две години имам Аlpha 300 и Zetes 300.
Имам ги повече за да ги давам на други хора когато ги водя насам натам (аз си предпочитам моята Eureka! Spitfire Solo Smile ). - но съм ги ползвал и аз.
Ако ще се носят на гръб - не са удачни, но за къмпингуване с кола са супер.
От двата варианта предпочитам Zetes 300 - макар и по-тежка е по просторна и по-удобна.
При дъжди (силен) и двете се държат отлично - не са пропускали засега.

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Пет Фев 24, 2012 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
m_iordanova



Регистриран на: 05 Окт 2016
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
може ли малко инфо за тези модели?

http://www.millets.co.uk/tents-camping/015160-vango-kalu-400-tent-awning.html
http://www.millets.co.uk/tents-camping/162607-eh-avon-dlx.html
Сря Окт 05, 2016 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov