ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
от с. Антон до х. Бенковски

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
от с. Антон до х. Бенковски
Автор Съобщение
kaleeff



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 73
Местожителство: Sofia

Мнение от с. Антон до х. Бенковски Отговорете с цитат
Променям темата с малко снимков материал от прехода.
Поздрави на всички


Последната промяна е направена от kaleeff на Пон Окт 19, 2009 11:50 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Окт 07, 2009 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не е трудно, но си е качване на билото. Ако хората не са свикнали, по-лесно е от Рибарица, но там пък транспортът е по-завързан.
Сря Окт 07, 2009 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
труден ли е прехода?

Това с трудността е доста относителна работа. Отговора на такъв въпрос винаги е ЗАВИСИ. От физическата и психическа подготовка на групата и от времето.

Пътеката в долната част се намира трудно. В селото питайте от къде да я хванете. Излиза се в североизточния край покрай едни обори. Там се пресича подбалканската „магистрала”. Остреща има един камък с избеляла маркировка. Там почва проблемния участък. Трябва да пресечете нивите и да излезете на черния път, който катери покрай реката. Вижда се много добре – сече склона северно пред вас (там пътя следва посока запад -изток). На мястото, където пътя влиза в долината, прави завой на север и следва реката. Трябва да излезете именно на този завой. От там нагоре проблем с маркировката няма.

Антонски превал (Попови гробове) е доста своенравно място. И в най-доброто време там духа режещ вятър. Съветвам ви да съберете групата на завет преди да излезете на билото и по най-бързия начин да го прехвърлите (билото се следва 10-15 мин.)

Задължително пратете поздрави на Олга от Камен. Ще и звънна скоро.
Сря Окт 07, 2009 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaleeff



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 73
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Мерси много за инфото. Само че проблема със завързания транспорт не е само от Рибарица. Заради ремонта на ЖП линията влаковете минават чак през пловдив... Ще го мислим...
Сря Окт 07, 2009 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
kaleeff написа:
Мерси много за инфото. Само че проблема със завързания транспорт не е само от Рибарица. Заради ремонта на ЖП линията влаковете минават чак през пловдив... Ще го мислим...


Цъ, има начин.

Купувате си билети направо за Антон, хващате пътническия в 06:06, слизате на Долно Камарци, БДЖ ви извозва с автобуси до Мирково, там се мятате на следващия влак и в 09:04 сте на Антон.
Многократно преверено и изпробвано това лято.
Чет Окт 08, 2009 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaleeff



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 73
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ето снимковия резултат от ходенето от Антон до х. Бенковки. Хванахме страхотно време и видяхме есенното величие на буките.









Останалите снимки:
Всички снимки
Пет Окт 16, 2009 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

може би е удачно да отворя нова тема, но тъй като става дума за същия маршрут ще си позволя да използвам тази.

Въпроса ми е проходим ли е този маршрут (с. Антон - х. Бенковски) в зимна обстановка. Прочетох някъде, а и се вижда на някои снимки, че на места има колова маркировка.

На картата "Средна Стара Планина" маршрута не изглежда труден, но като не съм ходил лятото не мога да имам мнение по въпроса как ще е зимата.

Има ли лавиноопасни участъци, за какво време се минава, въобще всякаква информация под формата на лични впечатления и линкове ще е добре дошла.

Благодаря за вниманието! Smile
Пет Дек 11, 2009 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
matix написа:
Въпроса ми е проходим ли е този маршрут (с. Антон - х. Бенковски) в зимна обстановка. Прочетох някъде, а и се вижда на някои снимки, че на места има колова маркировка.


http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=397

_________________
Който пие бира не умира!
Нед Дек 13, 2009 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaleeff



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 73
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
matix написа:
Здравейте,

може би е удачно да отворя нова тема, но тъй като става дума за същия маршрут ще си позволя да използвам тази.

Въпроса ми е проходим ли е този маршрут (с. Антон - х. Бенковски) в зимна обстановка. Прочетох някъде, а и се вижда на някои снимки, че на места има колова маркировка.

На картата "Средна Стара Планина" маршрута не изглежда труден, но като не съм ходил лятото не мога да имам мнение по въпроса как ще е зимата.

Има ли лавиноопасни участъци, за какво време се минава, въобще всякаква информация под формата на лични впечатления и линкове ще е добре дошла.

Благодаря за вниманието! Smile


Аз лично не бих се навил за такъв преход, особено ако не сте го ходили преди. На места пътеката дори не се виждаше а маркировката (коловете) я има чак горе на билото. Поне с GPS трябва да имате задължително.
Пон Дек 14, 2009 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на dobrudjan4e за снимките и текстовете под тях, изглежда приятен преход при добро време!

@kaleeff - GPS-a е винаги в раницата ми, но гледам да не разчитам много на него, само за допълнителна информация. Като гледам по картата и снимките, все ще се кача на билото и без кой знае каква пътека, само дано времето не е кофти Smile

Поздрави!
Пон Дек 14, 2009 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
matix написа:
Въпроса ми е проходим ли е този маршрут (с. Антон - х. Бенковски) в зимна обстановка.

Зимата се минава по зимната пътека. Това ще рече, че от Попови гробове (Антонски превал) хващате на изток по билото. Самият маршрут не е нищо сложно, както 99% от маршрутите в Стара планина.

Сложното, както винаги в Стара планина е времето на билото. За да вървите по този маршрут за първи път през зимата е нужно следното:

- Да знаете какво е „Старопланинско продухване”, т.е. да знаете, какво може да очаквате зимата на старопланинското било.
- Да имате ПСИХИКАТА да издържите.
- Да имате ФИЗИКАТА да издържите.
- Да имате ЕКИПИРОВКАТА да издържите.

Ако едно от горните неща ви липсва, съветвам ви да си стоите на топло.

ГПС е също препоръчителен.
Пон Дек 14, 2009 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaleeff



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 73
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
matix написа:
Благодаря на dobrudjan4e за снимките и текстовете под тях, изглежда приятен преход при добро време!

@kaleeff - GPS-a е винаги в раницата ми, но гледам да не разчитам много на него, само за допълнителна информация. Като гледам по картата и снимките, все ще се кача на билото и без кой знае каква пътека, само дано времето не е кофти Smile

Поздрави!


Аз само казвам, никога не съм твърдял, че съм опитен планинар. А и предпочитам зимата да не предприемам такива преходи. Само дето ако има мъгла от северната половина, като се качиш отгоре нищо няма да виждаш. Ако е ясно времето лесно ще видиш домът на овчара. Малко зад него е хижата.
Пон Дек 14, 2009 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kaleeff написа:

Аз само казвам, никога не съм твърдял, че съм опитен планинар. А и предпочитам зимата да не предприемам такива преходи. Само дето ако има мъгла от северната половина, като се качиш отгоре нищо няма да виждаш. Ако е ясно времето лесно ще видиш домът на овчара. Малко зад него е хижата.


Благодаря за информацията!
Аз също не се имам за голям планинар, това за gps-a го написах, понеже ми се е случвало както да ми помогне в трудна ситуация, така и да ме излъже в друга, така че гледам да не разчитам на него. Ползвам го просто като допълнение на gps-a в главата Wink
Иначе картата и компаса си остават винаги с мен.

planinar написа:

Зимата се минава по зимната пътека. Това ще рече, че от Попови гробове (Антонски превал) хващате на изток по билото. Самият маршрут не е нищо сложно, както 99% от маршрутите в Стара планина.

Сложното, както винаги в Стара планина е времето на билото. За да вървите по този маршрут за първи път през зимата е нужно следното:

- Да знаете какво е „Старопланинско продухване”, т.е. да знаете, какво може да очаквате зимата на старопланинското било.
- Да имате ПСИХИКАТА да издържите.
- Да имате ФИЗИКАТА да издържите.
- Да имате ЕКИПИРОВКАТА да издържите.

Ако едно от горните неща ви липсва, съветвам ви да си стоите на топло.


Всичко от гореизброеното е налично. Ще се погрижа и хората които ще са с мен да са достатъчно добре екипирани.
За времето в Балкана съм наясно, аз съм малко ненормален и го обичам тоя вятър Wink
Пон Дек 14, 2009 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
matix написа:
Ползвам го просто като допълнение на gps-a в главата Wink

Това е добро начало


matix написа:
аз съм малко ненормален и го обичам тоя вятър Wink

Давай смело тогава
Пон Дек 14, 2009 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov