ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ЦПШ-вр.Мальовица-х.Вазов-Урдини езера:8-9.10.2009

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
ЦПШ-вр.Мальовица-х.Вазов-Урдини езера:8-9.10.2009
Автор Съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение ЦПШ-вр.Мальовица-х.Вазов-Урдини езера:8-9.10.2009 Отговорете с цитат
Здравейте!
Невероятно ходене, прекрасни гледки, чудесно време!
С колата до ЦПШ чак в 12 /доста късно тръгване от София- след рожден денSmile / и газ на горе към върха, но след традиционното хубаво бобче на х. Мальовица!
Малко преди върха срещнах възрастен господин/който идваше от Страшното езеро подсичайки Злия зъб и Орловец!!!/ и ми даде ценна информация за пътя по Урдина река за следващия ден- големи благодарности!
След това традиционното трамбоване по билото до х.Иван Вазов, но изпъстрено с незабравими гледки както към долината на Манастира, така и към Урдиния циркус.
Благодарности в хижата на Венци и компания- чудесно настаняване и хубава вечер!
На следващия ден през Отовишки връх и по билото до Раздела, където по съвет на Венци право на долу слязохме на Рибното езеро и след обиколка, обядвахме до къщичката в средата на циркуса. Следва спускане по Урдина река с незабравими гледки и хубави снимки!Скоро пътеката е прочиствана и проблемния участък, за който ме посъветва господина вчера вече е запречен с клони и няма проблем с ориентирането!
Долу през Яворова поляна се върнахме в ЦПШ по коларския и после асфалтов път.
И малко снимки, разбира сеSmile
http://andimit.snimka.bg/mountain/mal-ovica-iv-vazov-urdini-ezera.430757.15323170

П.П. Прекрасен подарък за рождения ми ден- чудесни два дни в Рила!
И големи благодарности на всички тук, помогнали ми с информация за маршрута!
Всичко най!
Съб Окт 10, 2009 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Честит ти рожден ден andimit, още много баири пред тебе Smile

Това подсичане на Орловец и ЗЛия зъб ще да е слизане от Ловница или превала между Камилата и Ловница, през циркуса при БАК - традиционната пътека ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Окт 11, 2009 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
е кво подсичане е това тогава - никакво. а и го срещнал преди върха!!! Човека според мен си е идвал през петлите до елени връх. Подсичане на Злия зъб.... - само през БАК. подсичане на Орловец откъм долината - Rolling Eyes не е невъзможно, ама излишни безкрайни неволи и неприятности
Пет Окт 16, 2009 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Човека ми обясни, че след заслон "Страшно езеро" е изкачил Големия Купен и после е подсякъл/ или изкачил/ Ловница и след седловината между него и Злия зъб е подсякъл същия т.е. Злият зъб, а и Орловец откъм долината на Рилския Манастир, и явно през Петлите ме срещна малко преди Мальовица- каза ми, че имало два проблемни участъка, но бил супер като изживяване и гледки!
П.П. Не съм го ходил този маршрут- така че ако някой има инфо за участъка би ми било полезно, вместо иронични забележки от недоразбрали "специалисти" Smile
Всичко най!
Пет Окт 16, 2009 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
не става въпрос за никакви иронични забележки, а за уточняване на чиста фактология - връх Орловец НЕ СЕ ПОДСИЧА ОТ НИКЪДЕ!!! МИНАВА СЕ САМО ПРЕЗ ВЪРХА. Да не остане някой с впечатление да вземе да подсича Орловец. Аз имах предвид откъм долината на Малъовица, но това е много загубена работа. Този вариант съществува ако се идва от Елени връх към БАК.
Пет Окт 16, 2009 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov