ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
То не е за разказване...

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
То не е за разказване...
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение То не е за разказване... Отговорете с цитат
Чак сега, от края на май сядам да опиша... то каране с пиене, или пиене с каране бе не мога да кажа, ама хайде:

На 30ти (събота) успях да стана навреме и да си изкарам 12те км до гарата... Ама изпуснахме пътнишкия влак за Лакатник в 10,30, понеже предната вечер се черпихме на афтър парти за моя РД. Подарих на братчеда най- после калодки за колелото... ама само 1 комплект, забравих за втория, той е s V брейк и отпред и отзад, а не кат мен само отзад. Добре, че той позакъсня за влака в 10,30 и си купи по път за гарата втори комплект, а аз бири за влака и успяхме да хванем следващия - бърз в 11.
Боро беше тръгнал с мека предна гума, та я помпахме... Във влака заскякохме един агнет, който отиваше към Люти брод - и той с колело, но и той като нас слезе на Лакатник и от там с колелото по асфалтеца. Та с него запушихме с трите си колела нужника във влака Имаше малко ядосани баби, но като цяло хората се застъпиха за нас, все пак по норматив на БДЖ там им е мястото на колелата и ние си бяхме платили... Пихме по бира с него във влака.
На Пещерата в Лакатник е ясно, че пак закусихме... Шкембета, бири... По пътя нагоре (8кма с 12% наклон) на мен ми се разхлаби лапата и кормилото взе да се смъква надоле, ама не ми се спираше да го настроя и затегна, и си изкара така палаво до горе. Като се качихме в Миланово посвършихме млако работа на Обекта и вечерта решихме да разузнам откъде баш тръгва пътя за Враца през Пършевица, че досега все по пътеката сме хващали. Намерихме го и стигнахме до едно заслонче, наскоро направено, с барбекю.



Пекахме това - онова, хапнахме, пийнахме.



Пък слязохме обратно долу в Базата да допием и да спим.



Сутринта не успяхме в 8 да тръгнем, не стига тва ми на братчеда предната гума - до долу. Намерихме трънчето, но ни мързя да лепим и сменихме с нова вътрешна. Тук вече сме закусили... с Цецо. Така де, прави ни компания, не сме го яли.



Тъкмо тръгнахме към 9 и нещо и братчеда се сети, че е забравил да зключи фургона. Еми върна се, а аз го чаках. През това време ми казаха, за път, който е по средата между пътеката по която сме минавали досега и пътя, който снощи открихме до заслона (древен римски, много друсат камъните). Боро се върна и продължихме напред (20 мин да сме се бавили) и айдеее на мен ми изпращя дерайльора, изкриви се ухото, осука се веригата... Добрата новина е, че бяхме още в селото. След 30 мин туткане и по една изпита бира, че да не се стопли, един дядо ни предложи помощ - възползвахме се от флекса му за да резнем жилото и бронята, взехме от тази, която е за заключване на вилката, че тази за скоростите бе заминала... Побългарихме го временно, ухото се оказа доста меко, не успя да се счупи и след час и малко в бокса продължихме пак напред.



Пътят, за които ми казаха се оказа доста приятен, не е стръмен и без камъни. Излиза направо на заслончето.



Нямахме време за губене и си подкарахме по макадама към Враца. Минахме овчарниците и решихме, че няма да се качваме на билото, а ще караме само по пътя. Примирихме се с калта и локвите, които ще газим, уви те бяха малко. След приятно спускане и каране стигнахме асфалта преди Пършевица. Качихме се до хижата.



Там ученици имаха лагер. Ние пихме по бира - Алмус.



Мислихме да дадем шанс и на Леденика (или обратното), ама много врява вдигаха децата, или по- скоро хижарите, и решихме да тръгваме. Хижаря си призна, че не може да ни каже накъде е пътя за Очин дол или Оплетня. Видяхме табелки вляво от хижата, когато тръгнеш нагоре от нея и тя ти остане отдясно. По пътеката към гърба на хижата и вляво и се все по нея през гората докато се излезе на поляна.



По един улей в поляната се катери нагоре до билото.



От там има гледка и спускане.



Спуксането е меко казао, леко безрасъдно.







Имаше мега коприва на един десен завой и тва тогава, по-през сезона ще е по-зле. Стигнахме без да умрем до един заслон с чешма и яка гледка.







На тръгване от заслона, засякохме един овчар, потвърди, че е надолу за селото, ама така и не разбрахме за кое от двете. Те пътеката в началото от заслона: Кеф през маргаритките майка!!!



А вдясо се виждахе и Кобилини стени, внушителни, както винаги!



Пътя, реката и влаковата линия в далечината долу...



Пътечката бе доста чакълеста и технична...



На места даже е желателно да се бута, е ако не си Райко, Ники или компания, дет правят Ком-Емине за под 5 дена хихи Smile
Е нямам снимки на тези места, но преди тях бе така:



После стигнахме до руините на постройки, пак сред маргаритки, какъф кеф е да ти се шибат по краката и педалите... косиш направо! Smile





Излишно е да казвам че е стръмно... за малко да падна малко преди селото... едната ръка ми изпусна кормилото, задницата тръгна, на магия го овладях, братчеда после вика: "Мноу си добър, нарочно ли така го пързаля?" А аз едва се спасих... по ей таз настилка гадна:



Накратко: Стигнахме в Очиндол в магазина. Пихме по бира да ни се отпуснат коленете. До кръчмата с дядо Йоцо ни казаха че има 2км по асфалта. ОК. Изпихме бирата и тръгнахме. Но асфалта се раздели на две - ляво и дясно - хванахме дясно. Греда. Аз съм отпред, вече уж предпазливо карам след случайното овладяване на сериозното падане. И сега резко: Асфалта свърши, стана бетон, но с голям наклон. Поледва десен завой, сляп и след него виждам къща, пред нея поляна, пред нея метална порта. Спирачки, гумите блокаж, колелото не спира, метнах се от него. То думна в портата, аз в мрежата, отскочих от нея, тя поне бе мека и накрая... колелото падна върху мен. След няколко секунди дойде, хилейки се, братчеда. Яд го беше, че не е видял как съм се очистил. А там пътя свършва и в ляво има пътека успоредна на дерето... Той се ориентирал по короните на дърветата затова... Пита ме тва ли ми е предпазливото каране. Хаха. Добре бях, спирачният път дет си мислих че е 5 метра се оказа 20... добре, че гумата бе за смяна. По дерето слязохме на асфалта от него се качихме до "дядо Йоцо гледа". Пълно, граждани с коли. Иии тъкмо да тръгнем, гледам на Трайко брат му, с част от родата хапват и пийват. Седнахме при тях. По бира.






Трайко пък бил в Лакатник в Пещерата. Газ до там, изпреварихе една кола надоле по асфалта, по бири с трайко...



Стана време за влака за София. Докато Боро взе блети за колелата,понеже за нас имахме двупосочни, аз взех по бира. Влака мислихме, че ще е кеч, но се оказа с места за сядане и товарен вагон за колелата. На Централна седнахме в Цар картоф да пием по бира и да обсъдим как 100 пъти ми пада веригата и я оправях ръчно. После карах до Орлов и от там с рейса до вкъщи. След ден ходих на ремонт. Нов дерайльор и жила - 60 лв за 60 км каране. С 1л/1км съм се движил хаха. Почти идеално каране! Smile Само дето малко ми се губят моменти, батерията на GPS падна много рано, прецака се колелото и не можах да карам на 100%, нооо колкото толкова!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Авг 28, 2015 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Хе-хе, с голям кеф го прочетох това. Благодаря!
Пет Авг 28, 2015 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Завиждам ти Пацо! Чак на мен ми се прикара .. байк Very Happy
Пон Окт 31, 2016 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Ilko написа:
Завиждам ти Пацо! Чак на мен ми се прикара .. байк Very Happy


Аре бае Илко. Зимай една бангия и да те водя Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Окт 31, 2016 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък като го чета ми се препи бира.
Ама като знам какви сте простаци тая компания, се замислям дали да не си купя вече коуеуо......... Very Happy
Пон Окт 31, 2016 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Какво ти е колелото бе, защо на всяко каране нещо се чупи? Shocked
Пон Окт 31, 2016 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Балканче какво да е ..................той изпи скъпото, сега кара с евтинджоси.
Пон Окт 31, 2016 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат

И бутАнье, и карАнье, и пИенье, и заслонче.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Окт 31, 2016 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Епа, аз съм си от Лойч Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Балканче какво да е ..................той изпи скъпото, сега кара с евтинджоси.


У Лойч Балканчета се правеха... едно време Wink
Инак Драг Онтарио, върви с Пиринско и Загорка Ретро. И другите горива движат, ама с тея най- съм доволен Wink

Супер е, на Витоша 2Х50 преди месец даже нищо не се счупи и спуках първа и последна гума чак 4 км преди вкъщи, на асфалта в гетото над Икеа, едно стъкло се набоде, гад ньедна!
Кольоооо, айде да ти зимаме едно кууо и да те водим с нас. До Беклемето с колата, после до Заслона е айляк. Другите простаци да качат ягнето с джипката.
Облиз!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Окт 31, 2016 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov