ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Килиманджаро

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Предишната тема
Следващата тема
Килиманджаро
Автор Съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Килиманджаро Отговорете с цитат
Привет. Няколко човека имаме желание да се качим на Ухуру следващото лято. За съжаление качването там е невъзможно без да се наеме местен водач. Пускам тази тема с надеждата, че все някой е ходил там и може да препоръча някоя тамошна агенция или някой местен водач, който работи самостоятелно.
Вто Окт 04, 2016 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
https://www.facebook.com/mel.korekt?fref=ts

Казва се Мирчо.
Тази година го качва. Предполагам може да ти даде информация.
Успех!!!
Пон Окт 31, 2016 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Smile Писах му, дано отговори Smile
Вто Ное 08, 2016 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iansto



Регистриран на: 03 Мар 2011
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
Има ли някакво развитие по темата?
Сря Дек 14, 2016 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
не Sad
Пет Дек 16, 2016 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Мирчо не ти ли отговори?
Вто Дек 20, 2016 2:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление не.
Вто Дек 20, 2016 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
illegal



Регистриран на: 29 Дек 2008
Мнения: 32

Мнение Отговорете с цитат
Като не е отговорил, голяма работа. За пръв път, като стъпих в Непал, се ошашавих, но след 20 дена научаваш доста неща. Дори похарчих двойно повече пари, отколкото можеше да се похарчат. В нета има достатъчно блогове и разкази на българи, които са качили въпросния връх. За мен лично не представлява интерес, но всеки си има предпочитания. Ровиш си, търсиш с коя авиокомпания ще ти излезе най-евтино. С коя агенция ще ти излезе най-евтино. Може и на място, стига да имаш координати, понеже в тия държави е най-добре пазарлък на място. Считай, че всеки иска да те излъже. Ето примерно сега се разрових и попаднах на тоя блог: http://blog.popadiyski.com/2013/12/
Сигурно има доста информация. Всичко опира до ровене и питане. Като един човек не е откликнал, то друг ще го направи. Последните години българите имат възможност и ходят навсякъде. Дори и заеми взимат. Щом имаш мечта, гони я. Лошо е, че долара стана много скъп, дори тая седмица стигна ниво от преди почти 14 г. От 14 г. долара спрямо еврото не е бил толково скъп, хем че еврото си е малко по-скъпо спрямо долара. И не се знае, дали мечия тренд ще продължи. Както и да е. Скъп долар, по-скъпи екскурзии. Би трябвало горивата да са по-евтини, но България отдавна е изгубила определението- държава.
Вто Дек 20, 2016 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Този пътепис съм го чел Smile Както и доста други. Не съм казал, че е болка за умиране като не ми е отговорил въпросният човек. Просто предпочитам ако има възможност да събера впечатления от първа ръка. Има много време докато тръгнем, събрал съм доста информация, но колкото повече - толкова по-добре Smile
Вто Дек 20, 2016 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iansto



Регистриран на: 03 Мар 2011
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
По принцип тарифите на водачите са в рамките на 80 долара. Ако сте повече от 5 човека група сте длъжни да наемете втори водач.
Ние бяхме там миналата година. Не сме качвали върха, част от групата се качи до Мандала. Какво точно ви интересува?
Имайте в предвид, че Танзания и евтино не могат да се употребят заедно в едно изречение.
Сря Дек 28, 2016 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Интересува ме точно изборът на водач или компания, които да са проверени и надеждни. При група от 5 човека всички компании слагат 2ма помощник-водача. Което не ме притеснява де, искам да избегна 3мата носачи на човек, които биха ни донесли много допълнителни разходи заради бакшишите. Ако се намерят контакти на някои водач, който работи на свободна практика, т.е. без туристическа компания, би било прекрасно - хем ние ще дадем по-малко пари, хем той ще вземе повече. И точно тук ми е проблемът с надеждността. За повечето компании лесно се проверяват отзивите. Но за водачите на свободна практика не е така - единственият, който ми е препоръчан от сигурен източник, не ми отговаря на имейлите, а другите имат по 2-3 референции, което не намирам за достатъчно. Така че ако някой има някакви контакти/препоръки ще съм благодарен.
Чет Дек 29, 2016 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iansto



Регистриран на: 03 Мар 2011
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
Ние бяхме отседнали тук: /info@nomadicexperience.com/ и от там ни организираха качването до първата хижа. качването е нещо като 2,30 часа нагоре и 1 час обратно.
Пишете им, разберете дали могат да ви помогнат по някакъв начин.

Относно помагачите и така наречените хижи. Хижата представлява 4 стени и покрив и нищо по средата. Тоест трябва да си носите (поне за 5 дни) преносима тоалетна, храна, посуда и т.н. И тук се включват шерпите, които струват около 10 долара на ден. В смисъл плащате 80 далара на ден на човек паркова такса плюс 180 долара на ден за за двама водачи и тези 10 долара на шерп ви се струват прекалено много?

И пак казвам, в Танзания нищо не е евтино, за обикновинния турист.
Нед Фев 19, 2017 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov