ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Едното нищо, но на Витоша!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Едното нищо, но на Витоша!
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Едното нищо, но на Витоша! Отговорете с цитат
Вчера, неделя, докато повечето софиянци очакваха ледниковия период (при минус 15!), аз се запътих към Витоша. Автобусът, който дойде, бе до Железница. Таман! Водопроводната пътека (на инж. Иван Иванов) ми се видя прекалено елементарна, затова поех нагоре. Слънцето силно, без никакво облаче. Буковете са покрити със сняг, но пъпките вече се събуждат:



Спортната база се виждаше добре и не изглеждаше далече, но не ми се връщаше по същия път, защото едва ли някой беше минал към Алеко. Пък и лавини от Резньовете... А тръгнах късно - вече беше обедно време. Затова се качих до гората под базата и завих към Бистрица. Никаква пътека нямаше освен следите на един човек и един заек. След малко следите на заека се загубиха, останаха човешките. Беше се качвал и аз реших, че едва ли е изплувал от нищото - все отнякъде беше тръгнал. Тръгнах по стъпките му. Снегът не беше дълбок, само на някои места беше навял до колене:



На едно място чудакът турист се беше подписал Very Happy :



Следите заслизаха право надолу и скоро излязох на водопроводната пътека. Беше обидно рано и аз продължих към Бистрица. За историята - едно "селфи":



Много ми допадат старите буки, вплели мъдрост в корените си:



Пътеката беше много добре утъпкана, сякаш с машина, но се разминах само с няколко души. Жалко! В София наистина беше неприятен студ, а на Витоша беше пак студ, ама приятен... Very Happy
Пон Яну 09, 2017 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov