ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Вериги за сняг
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Вериги за сняг
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Виж сега, ако си за зор, за едното пребоксуване и с конопено въже/гледа се какво имаш като подръчни вещи/ да го вържеш колелото, пак ще се измъкнеш. Но да си носиш парчетии, щото да кажем ти свиди за 20 лв колкото са едни обикновени вериги ми се струва малоумно. Пък и както казва автора, понякога това не е безнаказано, особено ако си с Жанти от Халумин - при дълго каране може и да получиш разни "компенсации" за бабаитлъка.


Къ щяло да ми е свидно за 20-30 лв за истински вериги! Просто не съм тръгнал на сериозно - не съм ги купил. А инак обичам да импровизирам, имам пак казвам парчетии, с желЯзни Жанти съм и не ме бърка да ги одраскам. То тва е за зор заман само. Ся да не кажете, че съм екстремист и сам си го търся... хаха да не пишем после в "Инциденти и нещастни случаи с вируглави съфорумци" или "Цецко, иди го вади и тоз..." Smile

По темата: От 5-6 години гледам и текстилните вериги, нямам лични отзиви, ама явно са така по- чисти, не са студени на -20 като ги слагаш.Перат се след употреба, не дрънкат... абе лукс!
А пък тез "течни вериги" дето са флаконите съвсем ми се струват зле. Скъпо и за кратко, прав е Владо - купи за 20-30 лв, пък дано не се налага. Стават за многократна употреба.

Цецко, така ще е - от кованите едрите, прави ми се магария, ще туря да има в багажника, пък ако се наложи ще видим как руботи. Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Яну 19, 2017 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ей простако.........ти на кУеото ли шъ ги слагаш бе.. Very Happy В багажника ти няма място за тези неща, щото е пълен с каси бира. Що не си стоиш на топло и да си пийкаш винцок от 400,00лв. литъра ми си тръгнал из снега.
Пет Яну 20, 2017 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И понеже се отнесохте малко от темата - да разкажа и аз нещо от първо лице . Преди години попаднахме на току-що навалял дъждец в района на Бялата вода - в резултат - тънка ледена коричка , върху която дори паркиран автомобил се движеше . Но нали ще водим децата на Витоша - няма как да се откажем и всеки по своему да се оправя . Колегата сложи вериги , аз обаче нямах и реших да пробвам един стар трик - спадане на двигателните гуми до 1.2 атм. В резултат след 20 мин. бяхме на Златните мостове , колегата с една скъсана верига , а аз обикалях час да търся помпа . От тогава без помпа не тръгвам никъде , купих и вериги , но ги разхождам 10 г. в багажника ...
Пет Яну 20, 2017 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Оно си требе! Отговорете с цитат
Тръгнахме за Тръстена с влака. Ама се върнахме с кола. Ей богу, аман от шоферчета и ръчни. Болят ме ръцете от бутане... То не бяха ремъци, подлагане на клони, стелки, копане с лопата. Ама така е - водачът на МПС не беше чел тази тема... И Простака и Долника трябваше да бутаме.... 3 пъти Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Яну 22, 2017 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение обогатяване на опита Отговорете с цитат
https://photos.google.com/share/AF1QipP-vYUUxC0F78xnhahU8tFi_wDvmGdTxk_LHUWgBN-VHT03K6GwcjFsI9j2AO-Ljw?key=Rktnb2RCQmRiR1F6OFFrOGNoUlFzZF9jVE50QTdn

Ей тъй се сборихме съботно на места със 70 сантиметрови преспи. Но пък натрупахме рутина.
Пон Яну 23, 2017 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov