ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Как поддържате обувките си?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Как поддържате обувките си?
Автор Съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
https://www.scarpa.com/kinesis-pro-gtx Благодаря за отговора,за тези иде реч. Вчера им направих първи тест,уникална обувка!
Пон Яну 23, 2017 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Ей ви решение:
http://izkupi.me/casablanca/spray-cas
Бързо, евтино и качествено.


Този спрей върши работа до едно време,ако е голяма киша спасение.... познай Smile Laughing , купувам си го от Кауфланд за да си пръскам работните обувки. Laughing
Пон Яну 23, 2017 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Технически дали в киша или в локви стъпваш разлика няма. Все едно да отидеш от вас на работа в 4 см. вода.
Кой спрей е достатъчно траен?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Яну 23, 2017 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Технически дали в киша или в локви стъпваш разлика няма. Все едно да отидеш от вас на работа в 4 см. вода.
Кой спрей е достатъчно траен?



Нямам представа кой е най траен.
Работните ми обувки нямат мембрана,не са и чак толкова скъпи (към 60лв струват) ,едва ли бих го ползвал на много скъпи обувки,просто не мога да се доверя на спрей под 4лв (защото това е един от 3-те вида най евтини спрейове ) и да съсипя обувки примерно за 350-400лв.



Не казвам ,че не върши работа,но ако се стъпва в локви дълго време или се ходи по дълго в киша се усеща лека влага,за снега иначе няма проблем.
Пон Яну 23, 2017 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Andro



Регистриран на: 18 Май 2013
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Наскоро направих една шуротия с моите три годишни Saleva. Велуртът се мокреше много. Ползвам спрей на Nikwax. Спреят е бял на водна основа. Всъщост прилича на някакво разредено полимерно лепило от рода на Ц200. Толкова разредено, че да прониква през порите, да запушва по-големите дупки и да не оставя следи. Но на мен ми се видя прекалено разредено и не постигаше никакъв ефект. Тогава ми хрумна принципа от химията "подобни се разтварят в подобни". И добавих малко дърводелско лепило на Moment Henkel в шишенцето на Nikwax-а . Пак бяло водоразтворимо. Кожата получи лек гланц и стана по-твърда. Получават се петна, но не се кваси както преди. Общият ефект е положителен, но остава проблем с конденз при пръстите, заради гумен борд и бомбе.
Вто Яну 24, 2017 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
http://basecamp-shop.com/product/vaksa-za-obuvki-cirage-wax-pot-100ml-9761 Има ли отзиви за този продукт?
Сря Яну 25, 2017 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Аз го ползвам от няколко години. Нямам оплаквания.
Сря Яну 25, 2017 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Аз го ползвам от няколко години. Нямам оплаквания.
Благодаря за бързия отговор,с каква честота се мажат обувките с него? Сухи ли трябва да бъдат и после трябва ли да се излъскват?
Сря Яну 25, 2017 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Мажа 2-3 дена преди да ги ползвам, обувките трябва да са сухи.
От лъскане няма смисъл, но преди да ги обуеш може да обереш с парцалче излишното, ако си мазал много дебело и не е могло да попие всичкото.
Чет Яну 26, 2017 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Мажа 2-3 дена преди да ги ползвам, обувките трябва да са сухи.
От лъскане няма смисъл, но преди да ги обуеш може да обереш с парцалче излишното, ако си мазал много дебело и не е могло да попие всичкото.
Интересното е че в книжката към обувките препоръчват да се мажат влажни:
Внимателната подръжка на обувките ще удължи ефикасността и живота им.
•извадете стелката, за да я изперете или сушите отделно
•изчиствайте обувките след всяко използване с топла вода и мека четка или кърпа
•натъпчете ги с вестник и ги оставете да изсъхнат на проветриво място, на стайна температура
•Не ги излагайте на пряка слънчева светлина или нагреватели уреди като радиатори или печки. Влажната кожа е много чувствителна и лесно изгаря (напуква се и става твърда)
•редовно почиствайте кукичките , за да предотвратите ръждясване
•кожените обувки редовно да се третират със специален водоустойчив продукт, като го правите, като импрегнирате, докато кожата е още влажна, тъй като това ще позволи порите да са отворени и да поемат/абсорбират по-добре.
Пон Яну 30, 2017 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognjano



Регистриран на: 13 Юли 2016
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
Да споделя и аз какво направих. В последните ми два 6-7 часови преходи в сняг се прибирам с влажни, не мокри, но влажни чорапи при пръстите. Кожата е набук, и тя също изглежда напоена с вода. И така, някъде прочетох за разтваряне на ланолин в екстракционен бензин и мазане и накрая, за да попие сешоар, а бензина се изпарява. Резултата е супер омекнала кожа, което не знам доколко е добре относно стабилността на крака. По отношение на водоотблъскващите качества тепърва ще разбера. Не съм много обнадежден.
с Nikwax при мен резултат няма.
Съб Фев 25, 2017 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognjano



Регистриран на: 13 Юли 2016
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
Тази събота бях на Ком, газих в дебелия мокър сняг и ефект няма. В обувките с event мембрана и обработени с ланолин се навлажни предната част на чорапа, т.е. както и преди да ги обработвам. Единствено кожата стана по мека, което не съм сигурен, че е плюс при подсичане на наклони, при които подметките ти са под ъгъл спрямо тялото. Ще ги обработя и със смес от вазелин, восък и парафин от старите свещи. Ако не стане, ще ги ползвам за по-сухи дни.

Макар че, в групата имаше момче с доста сериозна марка зимни обувки/модел 2016/ и на него на левия крак предната част на чорапа беше влажна, но най вероятно от конденза.
Пон Мар 06, 2017 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Andro



Регистриран на: 18 Май 2013
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Според мен става дума за конденз, а не за теч. Аз имам същия проблем. За да разгранича дали е теч или конденз взех леген с вода и накиснах обувките до бомбето. След 5 минути бръкнах с таоалетна хартия вътре. Тоалетената хартия остана суха! При ходене след няколко мин газене в сняг се усеща влага. При по-дебели вълнени чорапи проблемът не се усеща така.

При пръстите мембраната се допира до подметката и до бомбето без никаква топлоизолация. Гуменият борд и без това не посволява дишане в тази зона и парите кондензират преди да могат да излезната навън. Гумата е достатъчно добър проводник на топлина и държи студено.
Чет Мар 09, 2017 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
С тази импрегнираща вакса на восъчна основа - Tarrago - ще успее ли да ги омекоти? Ползвани са на село и са прани и минати през обущар и се надявам да изкарат още 1-2 зими. Доста се е втвърдила кожата.


_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Нед Ное 04, 2018 3:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Aз ползвам Тараго и омекотява кожата, но при теб явно ще трябва няколко пъти да се намаже.
Нед Ное 04, 2018 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
Страница 12 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov