ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
вкарване на waypoints от текстов файл в mapsource

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
вкарване на waypoints от текстов файл в mapsource
Автор Съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение вкарване на waypoints от текстов файл в mapsource Отговорете с цитат
Здравейте,

Имам текстови файл с няколко хиляди реда в следния формат:
42.22222,23.33333,точка 1
42.11111,23.11111,интересна точка
42.53333,23.66666,любопитна точка
и т.н.

сиреч географски дължина и ширина и коментар, разделени със запетайки.

Задачката е да вкарам отделните редове от файла като различни waypoints в mapsource.

На ръка едно по едно е ясно, но при няколко хиляди точки не е решение.
Някой да знае как се решава такава задача по-лесно?
Чет Яну 26, 2012 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Пробвай GPSBabel, това е як универсален конвертор от и към всякакви ГИС формати.

По-специално, пробвай със Comma separated values като входен тип и GPX като изходен.

П.П Пробвах го, работи с изключение на кирилицата в описанията - прави ги на долари разни. Ама ми е стар бабела, в новите версии може да е оправено.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Яну 27, 2012 1:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!

Разкошна програма. Ще я пробвам събота и неделя, но по всичко личи, че ще ми хареса много и ще ми свърши работа.

Сърдечно благодаря отново!
Пет Яну 27, 2012 9:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение GPSbabel и кирилицата Отговорете с цитат
Програмата ми вършеше чудесна работа, дори коректно показваше кирилицата. Обаче смених операционната система, едновременно направих ъпгрейд към най-новата версия и кирилицата изчезна. По-точно на мястото на кирилицата взеха да се показват въпросителни. Загубих си доста време и най-мече нерви докато намеря решението на проблема. Споделям, може на някой друг да му е полезно.

Версия 1.4.4 на GBSbabel със сигурност работи с кирилица. Ако и при вас кирилицата се заменя с въпросителни направете следния прост тест. От DOS изпълнете следните команди и погледнете резултати те им. Предполага се, че програмата е инсталирана в папка C:\Program Files (x86)\GPSBabel
C:
cd C:\Program Files (x86)\GPSBabel
gpsbabel -V
gpsbabel -l


Резултатът би трябвало да е подобен на:

Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
(c) 2016 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\Sasho>cd C:\Program Files (x86)\GPSBabel

C:\Program Files (x86)\GPSBabel>gpsbabel -V

GPSBabel Version 1.4.4


C:\Program Files (x86)\GPSBabel>gpsbabel -l
GPSBabel builtin character sets: (-c option)

* CP1250
1250, ms-ee, windows-1250, WIN-CP1250
* CP1251
1251, ms-cyrl, windows-1251, WIN-CP1251
* CP1252
1252, ms-ansi, windows-1252, WIN-CP1252
... и т.н. ...

Ако вместо това последната команда ( gpsbabel -l ) върне резултат

C:\Program Files (x86)\GPSBabel>gpsbabel -l
Unknown option '-l'.

C:\Program Files (x86)\GPSBabel>

то ако искате да работите с кирилица решението е да си намерите GPSBabel Version 1.4.4, да деинсталирате вашата версия на GPSbabel и да инсталирате отново GPSBabel Version 1.4.4
Пет Фев 03, 2017 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Re: GPSbabel и кирилицата Отговорете с цитат
lz1fw написа:
Програмата ми вършеше чудесна работа, дори коректно показваше кирилицата. Обаче смених операционната система, едновременно направих ъпгрейд към най-новата версия и кирилицата изчезна. По-точно на мястото на кирилицата взеха да се показват въпросителни. Загубих си доста време и най-мече нерви докато намеря решението на проблема. Споделям, може на някой друг да му е полезно.

Версия 1.4.4 на GBSbabel със сигурност работи с кирилица. Ако и при вас кирилицата се заменя с въпросителни направете следния прост тест. От DOS изпълнете следните команди и погледнете резултати те им. Предполага се, че програмата е инсталирана в папка C:\Program Files (x86)\GPSBabel
C:
cd C:\Program Files (x86)\GPSBabel
gpsbabel -V
gpsbabel -l


Резултатът би трябвало да е подобен на:

Microsoft Windows [Version 10.0.14393]
(c) 2016 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\Sasho>cd C:\Program Files (x86)\GPSBabel

C:\Program Files (x86)\GPSBabel>gpsbabel -V

GPSBabel Version 1.4.4


C:\Program Files (x86)\GPSBabel>gpsbabel -l
GPSBabel builtin character sets: (-c option)

* CP1250
1250, ms-ee, windows-1250, WIN-CP1250
* CP1251
1251, ms-cyrl, windows-1251, WIN-CP1251
* CP1252
1252, ms-ansi, windows-1252, WIN-CP1252
... и т.н. ...

Ако вместо това последната команда ( gpsbabel -l ) върне резултат

C:\Program Files (x86)\GPSBabel>gpsbabel -l
Unknown option '-l'.

C:\Program Files (x86)\GPSBabel>

то ако искате да работите с кирилица решението е да си намерите GPSBabel Version 1.4.4, да деинсталирате вашата версия на GPSbabel и да инсталирате отново GPSBabel Version 1.4.4


Абе, човек, за какво са ти двете версии? Извинявай за тъпия въпрос, но не е ли достатъчна версията, която ти върши работа?

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Съб Фев 04, 2017 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сигурно не съм се изразил ясно. В момента използвам само една версия - GPSBabel 1.4.4. Преди използвах следваща версия 1.5.нещо-си, но тя има проблем с кирилицата. Върнах се към старата версия GPSBabel 1.4.4, кирилицата се оправи, аз се зарадвах и реших да споделя.

GPSbabel се оправя най-добре с кирилица като се извиква програмата от DOS-командна линия и изрично се указват кодировките на входния и изходния файл. От текстов TAB delimited файл по този начин аз получавам GDB, KML и GPX файлове, съдържащи кирилица. Другите формати не ме интересуват.

Предполагам, че сега е станало по-ясно.

Very Happy
Съб Фев 04, 2017 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov