ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До Заврачица през Темно езеро. До Радуил през Гърмящото езер
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
До Заврачица през Темно езеро. До Радуил през Гърмящото езер
Автор Съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
По тая под Смрадливото личаха някакви опити за поддръжка - тук-таме отрязан клон, разчистени коренища... ама слабичко. Скоро ще се забатачи напълно, особено при условие, че има и читава алтернатива.


Люси, най-вероятно си се отклонила от маркираната (в жълто) пътека. Предполагам, че малко след чешмичката си хванала надясно. Преди 2 години направих тази грешка. Добре, че беше надолу.

_________________
Вто Юли 06, 2010 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
А, в тоя ред на мисли ми хрумна нещо - нали си вегетарианец ??? Клека може да се окаже ценен източник на хранителни вещества за вегетарианеца ... И ако е така - ще решим от раз проблема с обрастващите пътеки Very Happy


Абе всички, които скиторим из планините, ако вземем по едно мачете, трионче, ножовка и прочее подобен инструментариум и всеки даде своя скромен принос - то може да не позволим напълно да се заличат поне някои от тия пътеки. Особено тези извън резерватите.
Майтапа настрана, ама има наистина доста ценни пътечки, които за жалост последните години са занемарени и обрасли.
Хм...но пък от друга страна - не е нужно навсякъде да "осираме" - а тръгнат ли ордите, това се получава в нашата българска реалност. Rolling Eyes
Така, че е добре повечето от тях да си останат само за "ценители" на клекинга - на този така атрактивен расов евроендемит. Cool

Апропо, Дидо - и на мен ми хрумна нещо в тоя ред на мисли. Хем имаш мачете, хем изпълняваш благородната мисия да маркираш пътеки и пътечки - та от другия път слагаш и мачетето в раницата и започваш да го използваш по-честичко така. Wink
В името на общото благо.

Пък аз за хранителните вещества ще ударя по едно рамо (какви хубави боровики има често под клековете ... ммм).

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Юли 06, 2010 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Niksi"]
dido написа:
... и на мен ми хрумна нещо в тоя ред на мисли. Хем имаш мачете, хем изпълняваш благородната мисия да маркираш пътеки и пътечки - та от другия път слагаш и мачетето в раницата и започваш да го използваш по-честичко така....

Баце - то става от само себе си - що епител оставих по клекО не е истина. Само да не мирише маркировката, де, че имаше моменти ахаааа -а да я маркирам, особено на стръмното. И заради мухите, де. Че ме следваше един рояк през целото време. Та се замислих дали да не им оставя една маркировка за няколко дена манджа Very Happy
Та тая пътека е мойта тамо от Гърмащото езеро надоле Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 06, 2010 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:

Апропо, Дидо - и на мен ми хрумна нещо в тоя ред на мисли. Хем имаш мачете, хем изпълняваш благородната мисия да маркираш пътеки и пътечки - та от другия път слагаш и мачетето в раницата и започваш да го използваш по-честичко така. Wink
В името на общото благо.


Не знам човек, честно казано оня ден установих, че много ме кефи да вървя из клека. Дет се вика развалих си глиганинга заради Жорката само, че нещо му дойде байгън. Затова кривнах вдясно към Баюва дупка по склона вместо да го изгазя онва цялото надолу по рида.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 06, 2010 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
...честно казано оня ден установих, че много ме кефи да вървя из клека...

Подозирам те в мазохизъм от Хамбарташкото изпълнение миналата година, дет преджопахте Пирин през кръста два пъти за два дена. Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 06, 2010 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
pepino_bg написа:
Gamina написа:
По тая под Смрадливото личаха някакви опити за поддръжка - тук-таме отрязан клон, разчистени коренища... ама слабичко. Скоро ще се забатачи напълно, особено при условие, че има и читава алтернатива.


Люси, най-вероятно си се отклонила от маркираната (в жълто) пътека. Предполагам, че малко след чешмичката си хванала надясно. Преди 2 години направих тази грешка. Добре, че беше надолу.


Да, добре, че беше надолу... Нашата грешка оняден беше, че последвахме грамаданската група и тръгнахме след тях... като слезнахме се осъзнахме, че има и по-правилен път.
Вто Юли 06, 2010 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Да опресня темата.
Във връзка със скорошните добри новини за прочистената стара пътека от "Марица 1900" до седлото м/у върховете Мусличал и Мустачал /част от пътеката х.Венетица-х.Заврачица/, качвам трака от ходенето ми по настоящата тема, който включва отсечки, които не са официални пътеки.
Exclamation - участъкът след поляната при кота 2153 /С-СИ от Гърмящото езеро/ е брутален клек - не се препоръчва. Там автентичната пътека продължава на СЗ, посока в.Чемберлия.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Юли 17, 2016 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Антон



Регистриран на: 25 Фев 2017
Мнения: 15
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Да опресня темата.
Във връзка със скорошните добри новини за прочистената стара пътека от "Марица 1900" до седлото м/у върховете Мусличал и Мустачал /част от пътеката х.Венетица-х.Заврачица/, качвам трака от ходенето ми по настоящата тема, който включва отсечки, които не са официални пътеки.
Exclamation - участъкът след поляната при кота 2153 /С-СИ от Гърмящото езеро/ е брутален клек - не се препоръчва. Там автентичната пътека продължава на СЗ, посока в.Чемберлия.
Croc


Здравейте,

темата за стари пътеки ми е любима. Чак се регистрирах заради нея. Последно - пътеката от кота 1900 на Малък Ибър по р. Туювка до Казанския циркус е наново просечена, утъпкана и с пирамидки. Май трябва да се благодари на говедарите, лятната паша и евросубсидиите. Минах в много хубаво време с ноемврийска снежна буря. Между талазите сняг и мъгла видях пътеката към Орището - също проходена. Моля - ако някой знае да сподели - как е сега пътеката слизаща на водохващането 1900 Марица, т.е. пътеката за Заврачица. Хижарят Пламен каза преди няколко години - "много е зле".

Бъдете здрави !
Нед Фев 26, 2017 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov