ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимна Пиринска магия.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Зимна Пиринска магия.
Автор Съобщение
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Зимна Пиринска магия. Отговорете с цитат
Безбог - лява Кралевдворска порта - Тевно езеро - връх Момини двори - връх Каменишка кукла - връх Каменица

Зимна Пиринска магия.

Пет незабравими дни в прекрасната Пирин планина с весела компания, приказни гледки и величествени панорами от върхове, порти и циркуси. Изгреви, залези, ветрове, лавини, ръбове...

Попово езеро.



Величествен и красив, връх Кралев двор - 2684м.н.в.. Изглед от Попово езеро.



По пътя...



На лява Кралевдворска порта сме. Издрапах по съседен улей. В горната му част се затъваше до над коляно в комбинация от мек сняг и вертикални плочи.





Лява Кралевдворска порта и връх Кралев двор.



Фотографски мигове в подножието на величетвения връх Каменишка кукла - 2717м.н.в, който щях да се боря в идния ветровит ден...



В синия час.



Жандармите между върховете малка Каменица и Каменица.



Връх Валявишки чукар - 2662м.н.в.



В стихията на ветровитото утро.



На връх Момини двори - 2722м.н.в. има човек от групата ни.



Големците на Пирин.






Палещо утро.



Фотографски мигове.







Заслон Тевно езеро.



В неприятен вятър се запътих към върховете Каменишка кукла и Каменица.

На връх Каменишка кукла - 2717м.н.в.. Труден траверс по ръба в микс и ветрове.



Продължавам към връх Каменица.



На връх Каменица - 2824м.н.в.



Изглед към Куклата от ръба.





Бум, прас, тряс. Склонът се откъсна и пое право към мен. Дъската повлече един от нашите, който благоволи да подсече, но му се размина с уплаха и няколко синини. Аз вървях по оста на долината. Пирин е жесток в това отношение и ни подложи, освен на красота и на много стрес в отминалите дни...



Използвахме тъмните часове на почти всички дни, за да се качваме и посрещаме първите слънчеви лъчи. На връх Момини двори - 2722м.н.в.













До скоро! Smile

_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Нед Фев 19, 2017 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ех че красивоооо! Поне на снимка мога да го видя, щото това дето сте го направили вие, аз не мога да си го причиняSmile Сигурна съм, че на живо е още по-яко. Радвам се, че сте живи и здрави и щуравиSmile

_________________
Всичко е възможно.
Нед Фев 19, 2017 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Много добре, браво! Чудесни кадри.
Иначе, оттам, откъдето сте подходили. И си писал: "На лява Кралевдворска порта сме". Лява ли е? Wink И като я стигнахте дясната отдясно ли ви беше?
Поздрави!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Фев 23, 2017 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Поздрави, Марто, а и на Краси, за доброто ходене.

Каква е тая история с лавината под Куклата, раздуй моля те малко по-подробно, ако може и трак да приложиш. Събирам статистика за минаванията по условно казано двете алтернативни зимни трасета след Беговишки превал - това под Куклата по 'горното стъпало' и това с дълбоко слизане до чалтаците на Мозговица.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Фев 26, 2017 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Снимките са амейзинг шот и давам 6 от шестобалната.Магията на Пирин така ,,,така ,,,така.
Нед Фев 26, 2017 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Поздрави, Марто, а и на Краси, за доброто ходене.

Каква е тая история с лавината под Куклата, раздуй моля те малко по-подробно, ако може и трак да приложиш. Събирам статистика за минаванията по условно казано двете алтернативни зимни трасета след Беговишки превал - това под Куклата по 'горното стъпало' и това с дълбоко слизане до чалтаците на Мозговица.


Историята е, че на слизане от вр. Каменица той реши да мине по лятната пътека и се разделихме... За съжаление трак нямам (имам навика да чертая без да запаметявам в края на деня отсечките и всичко се смесва, после трия...), но закачам 2 снимки тук, ще добиеш представа точно къде е отцепена дъската по тях от склона на Каменишка Кукла. На първата снимка съм заградил спътника ми едва секунди преди отцепването, а на втората кръгът е в образната линия на цялата дъска (50-80м). Аз се движих по оста на долината и следите от шейната на Иван, а човекът попадна в дъската, на около 200 метра над мен. Добре е, че дъската го събори в периферията си, можеше играчката да стане плачка, лопатата бях оставил в заслона. В средата късовете бяха с размери метър на два, с дебелина 30-40 см... Изчезна под снега, но долу успя дори сам да излезе, през цялото време гледах всичко през визьора... Не беше достатъчно дълбоко... Инаюче според ситуацията замислях да изляза между Куклата и Каменица през един от кулоарите, но условията все още не позволяват и се дръпнах през един ръб, заобикаляйки през Козия превал.






_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Пон Фев 27, 2017 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Аха, добра серия. Т.е. инцидента е станал на връщане от Каменица. Заобикаляте куклата на път за заслона - спътника ти високо, ти по-ниско?
Навеището е много ясно изразено и добре видимо между другото. Спътникът ти явно не е гледал внимателно, а и е подсякъл ненужно високо ската, както се вижда от снимките.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Фев 27, 2017 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov