ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2017
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2017
Автор Съобщение
dr_rammstein



Регистриран на: 15 Сеп 2009
Мнения: 22
Местожителство: Радомир

Мнение Отговорете с цитат
По какъв начин тече организацията на полуорганизираните групи за Дунав - Ком ? Къде има текуща информация (участници, маршрут, план...) ?

_________________
https://asprovv.blogspot.com
Вто Яну 31, 2017 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Илиев



Регистриран на: 19 Окт 2015
Мнения: 126
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Полуорганизираните групи на ПФ (Планинарския Форум) за Дунав-Ком са:
- първа група от 13.07.2017 до 19.07.2017
- втора група от 14.07.2017 до 20.07.2017
Записването става в края на м. юни 2017 в РДГП (Регионална Дирекция на Гранична Полиция) Драгоман или ГДГП (Главна Дирекция на Гранична Полиция) София. За повече информация следете темата От най-северозападната част на Стара планина до връх Ком

Екипът на BGMountains се зае да векторизира съветската военна топографска карта за участъка (10-километровата гранична зона) от Дунав до връх Сребърна. С други думи казано - ще развие картата Bg Mountains за този участък След това първите ентусиасти още м. май-юни 2017 ще запишат трекове и точки (водоизточници, места за подслон). След това ще се обобщи наличната информация и от началото на м. юли 2017 ще се започне ...
Вто Яну 31, 2017 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:

На 14.7.2017 да се позиционираме на хижа Ком(аз лично предпочитам старата). Но реално има 3 хижи(за които знам) където да се спи преди тръгването.
На 15 в 0ч. тръгваме към вр.Ком(ориентировъчно) - всеки когато реши всъщност - със собственото си темпо, но в тъмното е приятно да не си сам дори и просто да виждаш светлинката в далечината. Един може да реши, че Тръстена е крайната точка, друг лескова или направо заслона на Витиня. Но в следващите дни да се настигаме и евентуално да има кой да помогне ако се случи нещо лошо.
Моя план е за 8 - 9 дена, но то там е и късмет.


Таблицата за 8-9 дена си я харесах още есента, друго си е наготово, някой да сметне дневните преходи... Ама ще трябва и тичане, графика е като за Ултрамаратонци, пък то точно 15-16 Юли е Трявна Ултра. Губят се ценни кадри...
Иначе ме човърка мисълта дали ще продължа след 3 дни "преход" до х.Добрила (само 215 км), както си го планирал.
х.Ком - х.Лескова - 74км
х.Лескова-х.Кашана-70км
х.Кашана-х.Добрила-71км
Вто Яну 31, 2017 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
krasiplanina



Регистриран на: 17 Май 2014
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!

Тази година Ком-Емине по плана на БТС се отганизира от ТД " Урвич" и ТД " Родни банкани" Варна.
Ето и линк с повече информация за маршрута, организацията, организатори и телефони.

http://www.rodnibalkani.com/?event=%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0-2-2-3

Успех по пътеките!
Пет Фев 10, 2017 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение В насрещното Отговорете с цитат
Емине-Ком 2017

Very Happy
Сря Фев 15, 2017 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Ще ми се да я видя тази душа, която ще тръгне от Емине и ще спре на Ком. Че това си е малко след средата

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Фев 15, 2017 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dragostin



Регистриран на: 19 Юни 2013
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Автобусът от София за Берковица тръгва в 17:30. Все него си хващам вече 3 пътя. Уговорил съм се на работа, да дойда по-рано, към 8:00, за да мога 16:45 да си тръгна. Чакат ме две седмици отпуска. През седмицата багажът старателно се е обмислял и подготвял. Въпреки всички изпилвания, с напълнени 3л вода и хранителни запаси, надхвърлям 15кг. Взимам такси до автогарата - последна глезотия преди заминаване. Автобусът минава Петроханския проход: някъде там ще се озова след 16 часа, слизайки от планината. Пристига в Берковица около 19:15. Докато изпия едно кисело мляко и настроя GPS-a става 19:30. Тръгвам по любимия си маршрут - на север, с бързо излизане на било покрай връх Окола. Прилайват ме доста кучета по пътя, но ето, вече е пустош. Надолу се вижда вечерна Берковица: лампите припалват и настава тишина. Някъде на юг се очертават Ком-овете. Целта е тази вечер, докъм 23:00 да кача надморска 1500м, (в Берковица е на 400м). Поглеждам за справка: вече съм на 1000м, темпото е високо: 4км/ч. Сега пътеката се стеснява. Постепенно замръква около мен: сенките стават все по-дълги, някои от тях се и движат. Тук-там нещо припуква. Давам си сметка, че комфортът на офиса е нещо далечно и че съм напълно сам. В последния сумрак съзирам заслона "Здравченица". Той не се поддържа от години, даже и пътеката към него е обрасла. Все се каня да се отбия там, да проверя барем като защита от дъжд дали става, но съображенията за време ме отклоняват. Вече сенки няма, всичко е една сянка. Челникът е запален, целта е да премина най-трудните метри: от 1200-1500м надморска в гората над з.Здравченица, докато изляза в открити пространства. Там пътеката е трудно различима. Единствено GPS-ът показва трека. И ето, след борба с драки и газене на високи мокри треви излизам от гората. Остава да намеря равно място по поляната за да си опъна палатката, оказва се нелесна задача. Все така качвам Ком, откъм запад. Не ми е по характера традиционният подход - да ме закарат на хижа Ком и оттам да тегле тигел до връх Ком с повторение: не обичам да повтарям. Вече съм в палатката. Утре ме чакат прекрасни сутрешни гледки (едни от най-красивите в цяла Стара планина), пиене на великолепна вода от Конярската чешма: 4 градуса през цялата година, с висока чистота, заради множеството сребърни залежи наоколо. Поглед към връх Сребърна и границата със Сърбия и решително завъртане към изток. Това е всъщност началото, там някъде е Емине ...
Сря Мар 15, 2017 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Сериозно начало. Това в момента ли се случва или е художествено проекто-начало за лятото?

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Мар 15, 2017 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dragostin



Регистриран на: 19 Юни 2013
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Нещо като реалистично есе на тема "В навечерието" или "Нощта когато всичко започва". На основата на трите ми преживявяния.
Чет Мар 16, 2017 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Драго, страшен тийзър. Кога ще пуснеш продължение?
Сря Мар 22, 2017 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaspar_kz



Регистриран на: 22 Окт 2016
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
И аз да се запиша, че тази година ще ходя на Ком-Емине с групите на БФТ. Имам само един въпрос към по-запознатите от мен да ми обяснят каква е тази бележка за предсъстезателен медицински преглед.
Нед Апр 16, 2017 8:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Отиваш при личния лекар и той ще оправи нещата. Иначе не се различава много от медицинското за шофьорска книжка, вклюително и издаването.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Апр 16, 2017 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaspar_kz



Регистриран на: 22 Окт 2016
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за бързият отговор. Аз тук четох какви ли не работи из интернета, че накрая се притесних, че ще ми кажат, че няма да мога да отида.
Нед Апр 16, 2017 9:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой има желание да помогне и да си отъпче част от пътеката да заповяда на 24.05 до Чемерник, към 9:

https://www.facebook.com/events/1111870992252038/?acontext=%7B%22ref%22%3A%222%22%2C%22ref_dashboard_filter%22%3A%22upcoming%22%2C%22action_history%22%3A%22[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22dashboard%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22main_list%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A[]%7D]%22%7D&__mref=mb
Пон Май 22, 2017 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Владислав



Регистриран на: 01 Юни 2017
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ехо, здравейте!
Искам да благодаря на всички писали във форума и пътеписи, за всички тракове, вода и всякаква информация.
Благодарение на всички вас тази година ще осмисля 20-тина летни дни в опит да мина Ком - Емине.
Мислех да тръгна сутринта на 01.07 от х. Ком. Сега, малко се колебая, виждайки, че ще се състезавам с организирана група, та се чудя дали да не е ден-два по-рано. Ще видим. Има време.
Та....както и да е. Ако видите една брадата маймуна в Стара планина юли месец, която пръхти по някой баир и псува под мустак - аз съм. Smile
Успех на мен, успех на вас, късмет и да ни върви! Smile Smile Smile
Чет Юни 01, 2017 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 2 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov