ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
foton написа:
Някой знае ли Боянския водопад дали е замръзнал? Неделя мисля да се разходя натам ако не е течен Smile


Аз също смятам да го посетя,дано да бъде като тази седмица където мина......
Пет Яну 13, 2017 1:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Е, то при тия температури ако не е в лед, та кога? Rolling Eyes Още преди Нова година му се нарадвах на ледовете, а група катерачи го бяха налазили яко.
Пет Яну 13, 2017 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
100% е замръзнал. И аз мисля този уикенд да отскоча до там Smile
Пет Яну 13, 2017 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
На Рилски Езера и други места лавинната обстановка се влошава!

Публикувано от befsa на 13 January, 2017 - 11:08

ВНИМАНИЕ! В продължение на вчерашното предупреждение за рязко (ново) повишаване на лавинната опасност:
ГОЛЕМИ СПОНТАННИ ЛАВИНИ в улеите на Рилски езера, значително навяване на сняг на Витоша и други места във високите части на планините! ВИСОКА СТЕПЕН НА ЛАВИННА ОПАСНОСТ! Съветваме Ви да сте много предпазиливи - избягвайте излети и каране в лавиноопасен терен, мислете И за склоновете над Вас! Ако сте суеверни - не забравяйте, че е петък, 13-ти !

В горите също трябва да се подхожда с голямо внимание и да се избягват широки, стръмни просеки.

На Стената на Витоша падат лавини при най-малко натоварване, преди малко е имало инцидент, за щастие без пострадал човек!

http://befsa.com/?q=taxonomy/page/or/29

Пет Яну 13, 2017 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Българска Планинска Спасителна Служба
8 hrs

Лавинна обстановка, Витоша, 12.01.2017г.
На 12.01.2017г. проведохме измерване и лавинни тестове на склона между "Капакливец" и бившия ски влек "Боби". Тестовете бяха проведени при изключетелно тежки условия, -15°С, скорост на вятъра 25м/сек и със по- силни пориви, от югозапад. Главен извод: Опасността от спонтанни лавини в планината е много висока, най - вече по северните и североизточни склонове, и по всички негативни форми! Такава ще остане дълго време поради ниските температури, прогнозата за продължителен силен югозападен вятър и естеството на снежната покривка. Дълбоко в основата на снежните пластове се наблюдава слой от сухи, рехави кристали, които създават неустойчива основа за по- горните слоеве. Последният метър нов, натрупан под действието на вятъра сняг също е много нестабилен. Възможно е откъсване на лавини и при по- малки наклони на склона от 20°. Специални благодарности към Momchi Panayotov за предоставените измервателни средства и ценни съвети.
Пет Яну 13, 2017 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
bobbyfm написа:
100% е замръзнал. И аз мисля този уикенд да отскоча до там Smile


Днес бях там и си загубих времето само,почти нищо не се виждаше.





Видимост към София от там също нулева,мислех да отскоча до Камен дел но нямаше смисъл просто.....





Утре смятам да отскоча до Врачанския балкан дано имам по хубаво време.
Съб Яну 14, 2017 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
И аз ходих до водопада. Наистина не се виждаше нищо, но лично за мен се получи една много приятна снежна разходка Smile
Съб Яну 14, 2017 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Днес в 9,20 рейса от зоопарка (66) тръгна по разписание. Запали се малко преди да стигнем - 4-5 км преди Морени. (НА ВИТОША НЯМА МОРЕНИ!!!!) Ама изключи калорифера на парното и спряха фойерверките. От Алеко до 43 кол, където пътя свива наляво, а пътеката продължава напред, е трамбована широка магистрала. После има качване до върха по коловете - утъпкано е вече. Докога не се знае, зависи от вятъра - днес нямаше никакъв. Скиорите си избират все нови пътеки и не може да се намачка хубаво само една. Към Железница пряката пътека не беше разбита, и нас ни домързя и си минахме по класическата - следи има, не е с идеални условия, особено за качване!!!
Ресторант Витоша си бачка на пълни обороти Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Яну 15, 2017 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, имате ли представ пътеката от Железница през заслон Синята стрела до Черни връх дали е утъпкана.
Пет Яну 20, 2017 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Днес се качвахме от Железница до Черни връх по зимната колова маркировка (през Физкултурника). От седловината между Скопарника и Голям Резен, където се разклонява пътеката за Ярловски Купен не се виждаха следи от преминали хора. Това към обяд. Предишни години като съм минавал зимно много рядко е имало стъпки по пътеката.
Съб Яну 21, 2017 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Здравейте, имате ли представ пътеката от Железница през заслон Синята стрела до Черни връх дали е утъпкана.


В събота до Ярловски Купен се образува хубава пътека от снегоходки.
Нед Яну 22, 2017 8:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Към Черни? Отговорете с цитат
Някой , който се е качвал се скоро от Алеко нагоре да сподели как е хавата?
За след новия сняг питам Smile
Предполагам след днес ще си е магистрала по пътя, а нагоре по колците що се случва?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Мар 11, 2017 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Re: Към Черни? Отговорете с цитат
packo packov написа:
Някой , който се е качвал се скоро от Алеко нагоре да сподели как е хавата?
За след новия сняг питам Smile
Предполагам след днес ще си е магистрала по пътя, а нагоре по колците що се случва?


Магистрала е до горе. Ратрака не само по пътя, ами и по пътеката нагоре е минал и загладил.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Мар 16, 2017 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Ли Къцян обиколи Витоша в дъжда

08.07.2018 23:00; Виктор Иванов







С разходка на Витоша въпреки лошото време е разпуснал след преговорите с източноевропейските министърпредседатели
китайският премиер Ли Къцян, научи “24 часа”.

Той е бил забелязан в планината от читатели на вестника в събота следобед, които ни изпратиха и снимки от разходката. Ли Къцян и съпругата му Чън Хон са били забелязани в района на морените на Златните мостове.

Китайският премиер обиколил голяма част от каменните реки и останал много впечатлен от природния феномен.

Преди да отлети, от София в неделя премиерът на Китай се отдал на обиколка из емблематични софийски църкви като ротондата “Св. Георги”.


https://www.24chasa.bg/novini/article/6950789
Пон Юли 09, 2018 6:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Някой да знае какво е положението от Рударци по червената маркировка до Рудничар и после по зелената към Трендафила и Панчо Томов? Минавано ли е и изобщо проходимо ли е, че не съм минавала лятото от там и не я знам тази пътека. Простете невежеството ми, но по-добре 1 глупав въпрос, отколкото да се притеснявам-трябва да е в ниското маршрута, но нали няма къде да ме затрупа някоя лавина, че четох псс и дават значителна лавинна опасност, но май по високите части. Зимата много не съм ходила и ми е малко "мъгливо" Wink
Сря Яну 09, 2019 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 9 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov