ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чорапи за туризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Чорапи за туризъм
Автор Съобщение
SobieskiVanilla



Регистриран на: 26 Май 2015
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
Свиркай ако пак видиш Smile Чифт-два ще ми се отразят добре, пък и дълго време ще ми красят крачката Very Happy
Чет Яну 28, 2016 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
SobieskiVanilla написа:
Свиркай ако пак видиш Smile Чифт-два ще ми се отразят добре, пък и дълго време ще ми красят крачката Very Happy

Няма майтап, чорапите са наистина много добри. Но да замълчим, че има люде-гъзари, които дават по 15-20 лева за Мунд и ходят спарени, може да ни завидят за далаверата.
Чет Яну 28, 2016 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Тези тънки вълнени чорапи, само с една идея повече топлят от памучни тънки. За много ниски температури, помагат малко.И на снимката се вижда , че нямат добре оформена пета и пръсти, и правят джобове там. Имат и 20 % полиамид, леко запарват. Няма да взимам повече, след един пробен.

За температури до минус 5-6 градуса, по-добре е с тънки памучни.
Чет Яну 28, 2016 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Може ли някой да ми каже от къде мога да си купя тънки туристически хубави термо чорапи до към 25лв които да вършат работа.
Сря Юни 29, 2016 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Привет! Има ли отзиви за чаорапи със : 85%Бамбук - Вискоза,10 % Полиамид ,5% Еластан? Ще ги ползвам със трисезони зимни обувки в средата на април.
Вто Апр 04, 2017 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Не хаби бамбука! Отговорете с цитат
https://www.bing.com/images/search?q=%d1%81%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%be+%d1%81+%d0%b1%d0%b0%d0%bc%d0%b1%d1%83%d0%ba+%d0%b8+%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%b9%d1%81%d0%ba%d0%b8+%d0%b3%d1%8a%d0%b1%d0%b8&FORM=HDRSC2
Вто Апр 04, 2017 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Хи хи хи...Цецко верно, ама вечерта на хижата как ше си направиш "чорапи по пекински"-с вградени ПУТправки Very Happy
сериозно-аз съм много доволен от тънките бамбуци-основно за първи слой в обувката и за спане-за самостоятелно носене бързо се протриват Sad
Вто Апр 04, 2017 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rozi4kata



Регистриран на: 05 Ное 2017
Мнения: 9

Мнение Топлещи чорапи Отговорете с цитат
Привет ! Може ли да ми препоръчате конкретен модел чорап, който да топли много ?
Имам ледени стъпала и съм пробвала какви ли не чорапи.. Нищо не помага. Ако намеря копринени, ще пробвам съвета от форума.
Но има ли все пак марка "планинарски" чорапи, която върши работа, защото мненията във форумите са противоречиви, а не ми се хвърлят 40лв. за същия ефект като чорапите от левче.
И изобщо какво в съдържанието е важно ? "Термолайт" ли или комбинацията му с вълна ? И в какво съотношение ?
Благодаря !
Нед Ное 05, 2017 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Re: Топлещи чорапи Отговорете с цитат
rozi4kata написа:
Привет ! Може ли да ми препоръчате конкретен модел чорап, който да топли много ?
Имам ледени стъпала и съм пробвала какви ли не чорапи.. Нищо не помага. Ако намеря копринени, ще пробвам съвета от форума.
Но има ли все пак марка "планинарски" чорапи, която върши работа, защото мненията във форумите са противоречиви, а не ми се хвърлят 40лв. за същия ефект като чорапите от левче.
И изобщо какво в съдържанието е важно ? "Термолайт" ли или комбинацията му с вълна ? И в какво съотношение ?
Благодаря !


От вълнение чорапи други които да топлят повече не знам , говоря за 100 % вълна , такива които шият бабите по селата...само ,че ако си намериш по тънки от някой бг цех ще е по добре , примерно аз си поръчах 3 чифта от подобен за проба , по тънки на по 2 лв , при бабите са по 5 - 10 зависи от кой град ги вземеш.
Вто Ное 07, 2017 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rozi4kata



Регистриран на: 05 Ное 2017
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
При мен тънките вълнени не помагат изобщо. Краката ми се изпотяват и в комбинация със студ става айсберг дори вътре във вълната... Дебели вълнени ми е трудно да напъхам в обувките си, затова не съм пробвала.
Сря Ное 08, 2017 7:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Няма как да ти е топло, ако не си обуеш подходящо дебели чорапи. Ако са ти малки обувките, купи си други. Ако краката ти се потят от претопляне, но все още усещаш студ, отиди на психиатър или при невролог и бъди много по-активна физически, същото трябва да се направи и ако краката ти се потят както са си студени.
Какво се случва при условия за измръзване - ако се движиш, мръзнат ли? Имала ли си проблем с измръзвания досега?
Сря Ное 08, 2017 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
И на мен ми се е случвало, обикновено есента, без значение тънки или дебели чорапи, краката се потят и съответно стоят студени цял ден. Спасението е едно, доказано милионократно от практиката - военни партенки. Вярно, ако не знаеш как да ги навиваш ще патиш доста, но иначе краката са преобладаващо сухи...
Сря Ное 08, 2017 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rozi4kata



Регистриран на: 05 Ное 2017
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Не смятам, че е свързано с дебелината на чорапите. Даже ако обуя 3 чифта, стъпалата ми ще стоят сковани и ще замръзнат повече. Да, изпотяват се и когато са студени и когато са уж на топло, просто винаги са мокри. Дойде ли есента, и ръцете и стъпалата ми стават ледени-лошо кръвообръщение. За ръцете си накупих от Лидл джобни грейки- прекрасни са, ама няма такива за крака за жалост... Всъщност бях си купила подгряващи стелки с жички на Crivit. Те са за планина, иначе е смешно (аз бях решила да си ходя така и на работа през зимата), обаче изобщо не затопляха. Не, не бяха дефектни, защото пробвах и други, просто не стават за нищо.
Аз зимата изобщо не стъпвам на планина заради този проблем. И на път за работа измръзвам. А ако съм била повече часове навън през най-студените дни, после краката ми са айсберг и размразяването боли много.
Чет Ное 09, 2017 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaspar_kz



Регистриран на: 22 Окт 2016
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
rozi4kata написа:
Не смятам, че е свързано с дебелината на чорапите. Даже ако обуя 3 чифта, стъпалата ми ще стоят сковани и ще замръзнат повече. Да, изпотяват се и когато са студени и когато са уж на топло, просто винаги са мокри. Дойде ли есента, и ръцете и стъпалата ми стават ледени-лошо кръвообръщение. За ръцете си накупих от Лидл джобни грейки- прекрасни са, ама няма такива за крака за жалост... Всъщност бях си купила подгряващи стелки с жички на Crivit. Те са за планина, иначе е смешно (аз бях решила да си ходя така и на работа през зимата), обаче изобщо не затопляха. Не, не бяха дефектни, защото пробвах и други, просто не стават за нищо.
Аз зимата изобщо не стъпвам на планина заради този проблем. И на път за работа измръзвам. А ако съм била повече часове навън през най-студените дни, после краката ми са айсберг и размразяването боли много.


А мислила ли си да пиеш някакъв чай или хапчета (гинко билоба, чай от орехи и женшен, бани с диви кестени и т.н. интернет е пълен със съвети) за добро оросяване на крайниците. Явно чорапи няма да ти помогнат и проблема е някъде другаде
Чет Ное 09, 2017 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Историята звучи невъзможна - повече чорапи осигуряват повече топлоизолация и в крайна сметка затоплят краката.
Чет Ное 09, 2017 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Следваща
Страница 9 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov