ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Синокос - Голеш - Братювица - Голям Прешивец - Воден

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Синокос - Голеш - Братювица - Голям Прешивец - Воден
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Синокос - Голеш - Братювица - Голям Прешивец - Воден Отговорете с цитат
В неделя се изкъмнах рано рано, с малка раничка на гърба и ГПС в ръката, и с идея да поотметна малко работа в записването на мирковските пътеки. В приятно хладното утро, газеики скрежта в тревата, имах чувството, че краката ми сами подскачат напред. Няколко часа по-късно, брулейки кълки в хвайнака под печащото слънце и други неща ми се въртяха из главата, но като цяло се получи много приятно и ползотворно ходене. Ето го пътеписа:

http://blog.igurbev.net/2017/04/sinokos.html


Пон Апр 03, 2017 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Добро начало - да отметна малко работа... Very Happy
Дай и останалото.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Апр 03, 2017 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Дай и останалото.

Ок, пуснах билетче с филтрирани нещата, които липсват на БГМ, доколкото можах да ги изчистя и опиша. Целият трак може да се свали от линка, който съм дал: http://osmap.org/tracks#track=106
Вто Апр 04, 2017 7:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ее браво!Добре дошъл отново във форума с пешеходни пътеписи! Very Happy
Вто Апр 04, 2017 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Браво Маклауд ! Respect
Вто Апр 04, 2017 9:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Сърдечно приветствам завръщането на Гърбев във форума, фото-пътеписа е увлекателен

Дай Боже, да продължиш да ходиш по Планините и да споделяш в този форум впечатления от преходи!


Последната промяна е направена от t.hristov на Вто Апр 04, 2017 9:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Апр 04, 2017 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Мани, съсипа се човека с тоя велосипед Very Happy
Благодаря!

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Апр 04, 2017 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Дано да продължат пътеписите на И.Гърбев, които преди време ме подтикнаха да се включа във форума. Уж лаконичното "По пътя", ни разкрива света на планината. Много приятно изненадващи са срещите с диви животни : тук лисичка, а в гръцките планини - мечка Smile
Сря Апр 05, 2017 6:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
dido написа:
Дай и останалото.

Ок, пуснах билетче с филтрирани нещата, които липсват на БГМ, доколкото можах да ги изчистя и опиша. Целият трак може да се свали от линка, който съм дал: http://osmap.org/tracks#track=106


Благодаря за билетчето. Имах предвид останалата част от пътеписа, но и ГПС-данните са нещо Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 05, 2017 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет!
Разгледах снимките и трака,прочетох и написаното в блога ти. Приятно е да видя познати места, също и доста непознати.
По отношение на следата ми направи впечатление една част от трасето/N42 42.470 E23 58.165--N42 42.531 E23 58.347/ където се забелязал значително отклонение от реалния път. От тук съм минавал няколко пъти само в посока гарата и винаги съм фиксирал подобна аномалия.
Има промяна на ландшафта в м. Калугер. Става въпрос за ново изградени няколко водоема, вероятно ще се отглеждат биволи или жаби? Водопоят, който отдавна беше "сух" сега тече, взема вода от питейния водопровод на Буново. Това е добре, в тази част планината отново се пълни с животни,жалко е, че не са и от Буново.
Отсечката която си минал от подножието на вр. Голеш до Синя камък е много трудна, да не кажа брутална, особено слизането от върха към суходолието. Съществуващите изолинии не отразяват реалната ситуация на терена, не знам дали може да се направят корекции по тях. Може би е възможно да се постави таг за скален откос/нещо подобно както около Големия Прешивеца-osm/+ символ за внимание. Същото важи и за BGM.
По отношение на някои наименования, мисля, че "Мирковска река" започва от водослива на р.Усте с р.Воден,така излиза от написаното в блога. Знам я като "Мирковска", както e и в BGM, сигурно греша. Има местността "Чучулец" и си прав върха да се казва със същото име, сега е само като безименна кота.
Наскоро правих подобен "опознавателен" маршрут с акцент землището на с. Буново и за малко влязох в Мирковското. Пуснал съм билетче, вероятно ще влезе в следващата актуализация. Частично повода беше да проходя част от пътеката по която поганчарите /деца, които помагат на овчарите,подкарват стадото при доенето,карат млякото на мандрата/ са прекарвали млякото от торовете/кошарите/ намиращи се в района на Синокосите/или Сенокосите от "сено"/ до Мирковската мандра. Независимо, че отдавна не се използва по настоящем е в добро състояние. Мерак ми е и сигурно по-нататък ще я мина цялата.
Трак и снимки с геолокация по част от трасето на въпросната пътека: http://dox.bg/files/dw?a=6b90c6939e
/за корекция: в osm "р. Буновчица" да се коригира на "р. Бучкатска", от местност "Бучкат","Бучкарска" по BGM-не./
Нед Апр 09, 2017 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov