ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До връх Руен от Гюешево

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
До връх Руен от Гюешево
Автор Съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение До връх Руен от Гюешево Отговорете с цитат
Здравейте,
Реших да изкача отново 10-те планински първенци, но по различен маршрут, в сравнение с първия път. Успявам да намеря информация за алтернативни маршрути за останалите върхове, освен за връх Руен. Единствено ми се мярна като информация, че има вариант да се слезе до с.Гюешево, но не и за изкачване.
Има ли някой информация за маршрут от с.Гюешево до вр.Руен, при летни условия (възнамерявам да го качвам през 2014г)?
Благодаря предварително!
Сря Сеп 25, 2013 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Отговора се съдържа в това, което си написал. Ако до някъде има възможност да се слезе, то със сигурност може и да се изкачиш Laughing. Обикновено от Руен се слиза към Гюешево, тъй като денивелацията е около 1200м, за разлика от маршрутите от х.Осогово или Трите буки. Естествено, че може да се качиш и оттам, маршрута започва срещу разклона за селото, като маркировката в гората беше доста зле. След излизане от гората червената маркировка е по-лесно проследима. Това ми е информацията от преди 3-4 години. Пътеката подсича връх Таш тепе, или както още е известен, като Каменец. След това се изкачва на билото до Руен, като се върви все по границата. Мисля, че около 4-5 часа ще стигнат за изкачване в нормално темпо. Само гледай да не объркаш и да идеш при братчедите fyrom-ци Laughing. Много хубав вариант е да качиш Руен от Гърляно по река Бистрица, ползвайки асфалтовият път, дето отива до бившите рудници. Вдясно от рудниците има почвен път , по който ако се тръгне и после през гората се излиза чак на Таш тепе,а оттам и на Руен. От рудниците може да се продължи и към Шапка по Главна река, и оттам съответно към Руен. Но това са още по-дълги варианти, така че зависи от мотивацията.
Сря Сеп 25, 2013 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много за изчерпателният отговор.
Между другото някъде ми попадна варианта за изкачване на връх Руен от Гърляно през бившите рудници-идеята ми беше да оставя колата там някъде и после по пътеката към върха. Обаче прочетох в един сайт че рудниците били частни, имало охрана и собственика не разрешил да група велотуристи да минат, а те пътека не намерили и се върнали.
Ако си сигурен, че пътека има и няма да ми правят проблеми разни ти му там собственици, предпочитам да мина през Гърляно и рудниците за върха.
ПП Колко часа (средно темпо при летни условия) са от рудниците до връх Руен и на колко часа от върха последно има вода (от Гюешево до Руен и от рудниците до Руен), за да знам как за се запася?
Чет Сеп 26, 2013 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като стигнеш по асфалта до рудниците, вдясно от тях има път, по който можеше да се продължи. Освен да са сложили бариера и да е заградено. Аз също имам планове да се разходя натам, по принцип мислех да е догодина през май, но може да пробвам още другият месец, ако има време за това. Ще пиша, ако имам повече информация. Осогово е най-хубава за посещение от септември до май, през останалото време е доста горещо Laughing. Вода си носи, макар че Бистрица не пресъхва напълно през лятото. По каквито и пътеки да вървя, винаги мъкна около 2.5л, това не ми пречи. От мината, за около 2 часа спокойно можеш да се качиш на Руен. Зимата обаче по маршрута има лавинна опасност, тогава е задължително да минаваш по билото през Превала.
Чет Сеп 26, 2013 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Много, много благодаря! Ще чакам с нетърпение отзиви за маршрута, приятно изкачване!
Чет Сеп 26, 2013 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Муковски



Регистриран на: 04 Мар 2015
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Не може да се влезе в рудника. Има пазачи, които не пускат по указания на собственика. Опитвах да мина от там. Поради това се отказах и на 02.03.2015 качихме от към Гюешево и Таштепе, а слязохме към Трите буки в еднометров сняг.
Сря Мар 04, 2015 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kraishte



Регистриран на: 17 Фев 2014
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
А има ли вариант след като се стигне до мястото, където е оградата на рудника, да се тръгне надясно и нагоре към билото и след това само по билото до Руен. Предполагам, че заградената част е в долината, възможно ли е забрания участък да обхваща и билото?
Пон Мар 27, 2017 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alxg



Регистриран на: 29 Яну 2017
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Някой може ли да сподели актуална обстановка от Осогово - има ли или не сняг, ако да-къде и колко.
Също и какво е състоянието на маркировката от х. Осогово/Три Буки. Тази зима гледах един репортаж за едни пичове, който реновираха един от заслоните там, там ми се иска да вярвам, че и за маркировката са се погрижили тези добри хора :)
Мерси предварително.
Пет Апр 21, 2017 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
alxg написа:
Здравейте,
Някой може ли да сподели актуална обстановка от Осогово - има ли или не сняг, ако да-къде и колко.
Също и какво е състоянието на маркировката от х. Осогово/Три Буки. Тази зима гледах един репортаж за едни пичове, който реновираха един от заслоните там, там ми се иска да вярвам, че и за маркировката са се погрижили тези добри хора Smile
Мерси предварително.


Здравей, 2014 с един приятел с колела се качихме от х. Осогово до върха, черен път, има си маркировка.
Вероятно си гледал репортажа за заслон Руен на самият връх. Пичовете, които го стягат са от Кюстендил и се качват с джипка до горе. На последната снимка са в албума със снимки. Запознахме се с тях горе иии аз направих неразумно спускане в камънака, спрасках си зловещо гумата и нямаше как да продължим. Бързо се върнахме до върха с бутане, да не ги изпуснем, метнах колелото на джипа отгоре и ме смъкнаха до Кюстендил при колата. По план трябваше да слезем към Гюешево, но не би. Някой ден ще му вземем реванш!

https://goo.gl/photos/SFvEc2RjTKSYBfUi9

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Апр 21, 2017 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Актуалната информация е че вчера валя пресен снежец на Осогово. С колелото редовно си ходя из планината, но изчаквам да стане поне средата на май месец да позасъхне.
Иначе заслоните са в супер състояние, маркировка има - всичко е перфектно.
Ако сте с колела -драснете един ред, ще се раздвам да се повозим заедно и да ви покажа пътя до Гюешево - един от любимите ми маршрути.
Пет Апр 21, 2017 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alxg



Регистриран на: 29 Яну 2017
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Мерси,

Планът е след две-три седмици да се качим пеша от Три буки и пак там да слезем. Просто използвах тази тема за да не правя нова. Ще тръгнем рано сутринта и се надявам до към 17-18 да сме се върнали.

Точно репортажа за заслона на върха гледах. Но и Превала изглежда много уютен. Абе май ще помъкнем и спалните чували пък ще му мислим там.

:P
Пет Апр 21, 2017 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Взимайте чувалите, няма да останете разочаровани. Заслон Превала също е в добра кондиция, няма да сбъркате където ми да отидете.
А като цяло сега както го дават да се позатопли, снегът бързо ще замине и ще имате доста варианти за ходене - вр.Човека е готин. към Руен няма какво да говорим Smile
Успех ви желая!
Пет Апр 21, 2017 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov