ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за маршрута х. Беговица - х. Пирин през Солището

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Питане за маршрута х. Беговица - х. Пирин през Солището
Автор Съобщение
Rosco467



Регистриран на: 09 Яну 2013
Мнения: 6

Мнение Питане за маршрута х. Беговица - х. Пирин през Солището Отговорете с цитат
Колеги по хоби,

Питам, защото точно този маршрут не съм го ходил, та; ще се опитам да излеза този уикенд от х. Беговица за х. Пирин през Солището и се чудя долколко ще ми се получи. Хижарите, чух ги, сега почват сезона - нямат никаква информация - казват туристи още нищо не са видели, камо ли да са споделяли, та малко неясна ситуацията, а аз, уви, този маршрут точно не съм го минавал.

Та, допускам за сняг, ако има преспи, ще са от северната страна до билото, което е ОК - не е изненада.. Това, което пвече ме тревожи, е че картата показва от южната страна, при спускането към х. Пирин, три пресичания на реката (преди овчарника). И тъй като не съм минавал там, не знам доколко са облагородени - има ли мостове, как са....? Предполагам, че все още ще е висока водата и се чудя дали може да ме спре нещо там..?

Планината е още "келява", та ми се ще поне информиран да тръгвам..

Предварително благодаря. Ще се радвам ако някой от разбирачите даде и друга препоръка за този маршрут - ако има други по-сериозни препятствия.. Както се казва - всякакъв акъл е добре дошъл Smile

Предварително благодаря!
Чет Май 18, 2017 3:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lexx



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
Бях там в началото на септември при маловодие и затова не знам дали ще съм много от полза, но ще опитам. Единственото мостче беше при овчарника, преди това други нямаше, но тъй като беше началото на септември двата притока на реката, които се пресичат, бяха пресъхнали, а самата река в най-горното си течение не беше пълноводна и нямахме проблеми. За някакви по-сериозни препятствия по пътя не се сещам, клека в началото беше прясно разчистен, тук-там липсваше по някой жалон, единствено като слязохме долу на разклона със зелената маркировка,малко преди хижата, пътеката беше обрасла в млади дървета и отне време докато намерим на къде продължава. Има два жалона там, но втория не се вижда от никъде, плътно обрасъл е. За друго не се сещам, дано съм бил полезен с нещо.
Чет Май 18, 2017 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rosco467



Регистриран на: 09 Яну 2013
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Полезен! Благодарско.
Чет Май 18, 2017 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Да отбележа, че реката горе не би трябвало да е сериозно препятствие в който и да е сезон.

Точно преди 2 години ок. 24-и май направихме една разходка от х Пирин нагоре към Кельова мандра, през реката и след това през южните разклонения на Голена, до Башмандра и обратно към хижата.

Тогава пресякохме по мостчето и макар да не съм правил снимки, нямам спомен за някакви екстремни води, въобще за какъвто и да е проблем с Кельовата река. То е и близко до ума де - нейния водосборен басейн е съвсем малък, само в рамките на долината.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 18, 2017 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rosco467



Регистриран на: 09 Яну 2013
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Още един път благодаря и на теб, Дидо.

Минах. Всъщност, както писа, реката не може да те спре, но все пак изисква маневри. Но има доста елегантно решение - да се остане на западния бряг (десния по течението) през цялото време, където има пътека и тя е доста по-права и удобна. Зимната маркировка, предполагам, е прекарана от другата страна като най-сигурната позиция за отдалеченост (и лека задигнатост) от двата склона в случай на лавини - не видях друго предимство.

Пътеката от север (Беговица до Солището) е много добре прочистена от клека - горските са се постарали миналата година. Маркировката е стара и някъде доста икономична. Има няколко счупени кола...

И, уви, няма вече почти никакъв сняг. Горе е доста сухо - чак притеснително. Дано сега навакса - тези дни беше доста динамично времето.
Вто Май 23, 2017 8:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov