ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Министър - корифей на картографията!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Министър - корифей на картографията!
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Министър - корифей на картографията! Отговорете с цитат
Любувайте се на каканиженето му!

Цитат:
Ние все още не сме осмислили и обяснили същността на географската детерминираност на регионално и локално равнище, или регионалния и местния диалог от взаимодействието между човека и природата. Това налага необходимостта от ново картографиране на природно-социалния синтез, чрез който относително да се преодолее вечния стремеж на човека да се връща към своето минало, като подход да извършим по-точни реконструкции и да ги налагаме и проектираме в бъдещето. Социумът като че ли трайно забравя важната аксиома за необратимото развитие на природата и човека и действието на „стрелата на времето“. Пътувайки към нашето бъдеще, ние сме по-несигурни, защото не можем да дефинираме и планираме по-убедително пътя, средствата, съответно мащаба и размерността на живота на планетата Земя. Тази несигурност и неустойчивост се генерира и от рязкото намаляване на познавателната и информационната функция на географското знание за бъдещето. Ето защо новите подходи и методи за „картографиране“ на природно-социалния синтез е една от перспективните и надеждни траектории, която ще развива и допълва базовите алгоритми и теорията на географска наука.


След като на първия си ден се зае да изключва резервати от егидата на ЮНЕСКО, а на втория активира застрояването на Черноморието, на третия си ден извика одит на зелените организации - най-големите врагове на Министерството на околната среда и изобщо на околната среда. И като си помисля, че тоя плазмодий ми е колега математик, доктор по физика, ме хваща срам от науката ми! За аксиоми и алгоритми ще ми говори! А на граматиката ще му се подиграят и моите внуци - гледайте му съгласуването, па му кройте капата: "... новите подходи и методи... е една от песпективните и надеждни траектории, която ще развива и допълва..." Смотаняк! Cool
Пет Май 19, 2017 2:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хахаха, ето това е словоблудство в пълния му блясък Very Happy

Нено Димов - дипломиран математик през лека трансформация като физик завършва като самоук еколог, пишещ подобия на статии по география за годишника на СУ. Владо, то май излиза, че може само да си щастлив дето Нено Димов не е останал на математическото поприще. Тогава сигурно щеше да се червиш дваж повече Wink

Тая ужасна боза, която цитираш, е налична тук:
https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/content/download/86870/673538 на стр 131

Четящите са заплашени от тежка мозъчна аневризма - да се подхожда с повишено внимание към текста.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 19, 2017 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Момчета. Тази статия ми се струва не е на този Нено Димов, за който си мислите - сегашният министър. Нено Димов от ГГФ на СУ е друг човек. Преподава социално-икономическа география на България.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Май 19, 2017 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Момчета. Тази статия ми се струва не е на този Нено Димов, за който си мислите - сегашният министър. Нено Димов от ГГФ на СУ е друг човек. Преподава социално-икономическа география на България.


Ха така, значи можело и математическото острие да се отплесне.
Все пак, как намираш цитата и статията Question Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 19, 2017 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Speedy е прав. Нено Димов (този с цитираната статия) ми е преподавал по социално икономическа география. Типично в негов стил. То и затова лекциите му не бяха от най-посещаваните. За другия не зная. Как се изказва де. Ясно е, че не му е чиста работата.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Май 19, 2017 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Различни Нено Димов са тези двамата. И аз съм завършил ГГФ, География и ГИС и Картография в далечната 2007 Very Happy

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Пет Май 19, 2017 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Все пак, как намираш цитата и статията Question Very Happy


Навремето не пропусках лекциите на Нено Димов. Статията е типично в негов стил, както казва колегата packo packov. Лично на мен ми бяха тежки, на моменти скучни, дори излишни тези задълбавания в теорията. Никак не ми допада наддаването, раздуването и надцакването с термини и формулировки. Цели абзаци, които почти никой не може да разбере.

Спомням си, че при защитата на дипломната работа имаше забележка към мен, че теоретичната ми постановка била твърде кратка и недостатъчна Laughing То като няма човек за какво друго да се хване, а трябва да се направи на тежък, това ще измисли.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Май 19, 2017 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Чел съм трудове на Жеко Радев, на Иширков, на Батаклиев, еле пък на Яранов, но такова словоблудство не съм срещал никъде в текстовете на изброените светила.
Все ми се струва, че ако някой от тая великолепна четворка би прибарал текста на Нено Димов, би го изхвърлил в кофата без грам колебание.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пет Май 19, 2017 8:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Май 19, 2017 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Съвпадение е, да! Отговорете с цитат
Съжалявам за смесването, наистина текстът е от друг Нено Димов. Но ще кажа като във вица: "Топлофикацията ли е? - Не, тука е електрозахранването. - Абе, и на вас да ви ...!" Цялата ми лична оценка на министерското творчество на Нено Димов остава в сила, включително за математическите му знания, използвани за пошли цели (доколкото ги използва, де). Екологичните му постановки (глобалното затопляне и пр.) май също са конюнктурни. А за оная трагедия, текстописеца, ами жалко за университета!
Пет Май 19, 2017 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov