ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Оръжие срещу гадини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Оръжие срещу гадини
Автор Съобщение
hristoz



Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
Chamovsky, тука просто си говорим теоретично за подготвеност в някакъв наистина краен случай. Аз обикновено ходя сам, защото снимам и до сега само кози и сърни съм срещал. Ни най-малко нямам настройката да унищожа нещо поради страх/неинформираност и тем подобни, не съжалявай излишно.
Просто като става въпрос за диви животни, предпазливостта според мен не е излишна.
Сря Ное 18, 2009 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Бе развеселихте ме с таз тема. Паднах да се смея ,като зачетох мненията. Прави са си хората - страх лозе пази! Какви ли не щуротии не прочетох - пиратки,газ , пищови,сигнални ракети и други подобни ... А бе хора,Вие на война ли сте тръгнали? Човешките страхове ,какви ли щуротии не раждат ...Така е. Незнанието поражда страх.Първичната реакция на човека за жалост винаги е била такава.Това ,което не се знае да се унищожи ,за да се оцелее ...Жалко наистина. Моето мнение е да опознаете природата и животните! За всички има място под Слънцето. Имате ли познанията, ще оцелеете в планината! Ще попитате как? Ами като си използвате сивото вещество! Мисълта ражда действието! Пожелавам весели моменти сред природата! Научете се да я обичате и тя ще Ви обикне!


Съгласен...

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Ное 18, 2009 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Съгласен ама ти трепериха мартинките на слизане от х. Македония в мъглата, а... Laughing Croc

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 18, 2009 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Всички имаме своите страхове и опасения. Както се казва - само лудия не го е страх. /макар и понякога да ме обявяват за такъв..Smile/. Важното е да преодоляваме страховете си, да се борим с тях.
Пък и човек се учи цял живот... Wink /Което отноово потвърждава казаното от Chamovsky. /

НО...никога не ми е минало през ума да се занимавам с всичките неща, които се изписаха по-горе.

По-здрави..

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Ное 18, 2009 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Абе няма начин да не ти се е приискало да имаш поне един читав нож под ръка там в мъгела ... Wink

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 18, 2009 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Да бе...барабар с ножа да ме изядат..Wink

Пък и в мъгела не знаеш откъде ще ти излезе късмета. Та кел файда от хладното оръжие.

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Ное 18, 2009 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Това лято на слизане от х.Македония на Парангалица се натъкнах на мечешко...изпражнение, така , че Никси носи ножа Laughing . Поне ще си изяден като истински воевода!
Чет Ное 19, 2009 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Абе файда от оръжие има разбира се. Това най-добре го осъзнава невъоръжения човек като му дойде на главата всъщност Very Happy

Иначе става като това (снимките са на наш общ приятел, дано не ме хули много, че ги пускам без негово позволение в тоя късен час):







_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 19, 2009 1:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
hristoz



Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
Жалко, че не е разполагал с по-дългофокусен обектив.
Чет Ное 19, 2009 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
koce



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 81

Мнение Отговорете с цитат
Chamovsky написа:
Бе развеселихте ме с таз тема. Паднах да се смея ,като зачетох мненията. Прави са си хората - страх лозе пази! Laughing Какви ли не щуротии не прочетох - пиратки,газ , пищови,сигнални ракети и други подобни ... А бе хора,Вие на война ли сте тръгнали? Човешките страхове ,какви ли щуротии не раждат ...Така е. Незнанието поражда страх.Първичната реакция на човека за жалост винаги е била такава.Това ,което не се знае да се унищожи ,за да се оцелее ...Жалко наистина. Моето мнение е да опознаете природата и животните! За всички има място под Слънцето. Имате ли познанията, ще оцелеете в планината! Ще попитате как? Ами като си използвате сивото вещество! Мисълта ражда действието! Пожелавам весели моменти сред природата! Научете се да я обичате и тя ще Ви обикне! палатка

Явно не си успял да различиш тънкият хумор в моя пост,защото отчасти визираш и него.За ловната пушка това което писах беше майтап.Но за газовият пистолет и пиратките съм съгласен,че биха свършили работа в планината за превантивни мерки,а не,че с тях ще трепиш баба меца..А че страх лозе пази си е вярно.
А пишещите тук обичаме планината,надявам се,че и тя нас ни обича,за да имаме приятни моменти и безаварийни.

_________________
Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост,
твойта прелест,
ах, те имат край.
Чет Ное 19, 2009 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Иначе става като това


за съжаление не е имам хубава видео камера.... иначе е могло да искара някой долар от Дискарави или Нешанал географик или Енимал планет.... а и да популизира и Бг вълците....

според мен е било доста яко да гледаш от разстояние как се прилагат природните закони (е яко ако не те засяга директно разбира сеSmile .... иначе не е за препоръчване естесвено)
Чет Ное 19, 2009 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Особено яко е ако тия вълци са те били подгонили /както е в случая/, и след като си издрапал по джамдж.ръб, вече спокоен си решил да ги снимаш долу. Горките те - били безпомощни да го последват човека.

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пет Ное 20, 2009 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Абе не е било така с они вълци. Имало е немалък шанс да се качат по улея.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Ное 20, 2009 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
http://www.photosafaribg.com/diveech1.htm#sevs

Я вижте тая страничка,наскоро я открих.
Пет Ное 20, 2009 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Тия вълци като ги гледам направо настръхвам като кожата на варена кокошка. Я зарежете вие тая работа, не било нужно от защита... Тия тримцата ако те захапат за дупенцето, тогава ще ви питам дали не ви трябва защита! Cold

_________________
Take the first step and keep walking
Вто Ное 24, 2009 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov