ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
с. Кладница - Черни връх - Драгалевци

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
с. Кладница - Черни връх - Драгалевци
Автор Съобщение
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение с. Кладница - Черни връх - Драгалевци Отговорете с цитат
04.04.09г.
Трябваше да качваме връх Мусала на този ден, но... изникнаха ангажименти за някои и то в последния момент.
Така, че в очертаващия се слънчев ден предприех непознат за мен маршрут. С маршрутка от Министерството на земеделието стигнах до с.Кладница за един час.
В началото се върви по пътя, като след това пътеката следва реката.
За 35 минути стигнах до хижата. Времето бе приятно, пролетно... Very Happy
Продължих, без да подозирам какво ме очаква. На една табела пишеше - три часа до Черни връх. Веднага си направих сметка, че би трябвало до 2.30 часа да съм на върха. Да, ама не...
Като достигнах приблизителна кота около 1600 м.н.в. снега бе доста. Така в мокрия сняг се затъваше много и КПД-то на придвижването ми падна много рязко. Принудих се да ходя през клека, където бе възможно. И там бе трудно, но бе малко по-добре.
След като вървях 2.30 часа от табелата видях Черни връх. Доста далече... от мен. Sad
По пътеката Черни връх - Конярника вървяха хора и не ми се виждаше да затъват. Това ми даваше надежда, че като стигна до там всичко ще е наред. Но всичко се оказа илюзия. Даже там се затъваше повече, поради повечето сняг. Затъването на места бе до 70-80 см.. На няколко пъти, като пропадах, крака ми се завърташе като тирбушон, което затрудняваше изваждането му. И веднага следваше ново пропадане. Мъка, мъка... Smile
Но за отказване и дума не ставаше. Най-близо бе Черни връх, за където се бях запътил.
В 17.15 часа бях на върха, а бях тръгнал от с.Кладница в 11.05 часа. Около 10.30 км за ... цели 6.10 часа.
Не се бавих много на върха и поех надолу. Въпреки, че в началото също се затъваше, бе много по-лесно.
За 2.40 часа стигнах до центъра на Драгалевци.
Към 21.30 часа си бях в къщи. А на следващия ден предстоеше ранно ставане..., затова трябваше да спя бързо, както се казва.

Малко снимки:
Вто Апр 07, 2009 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Брейййй, много зор бе !!!

Предположението за кофти сняг ни накара да изберем Беласица и не сгрешихме. Снегоходки ползвахме само в гората от 1500 до 1650. По билото беше издухано и стопено и разходката си беше удоволствие Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 08, 2009 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
anadel



Регистриран на: 03 Дек 2008
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Отдавна му се каним на този маршрут, но ще чакаме да се поразтопи снега. Ясно ли е началото на пътеката от Кладница, има ли маркировка?
Сря Апр 08, 2009 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Брейййй, много зор бе !!!

Този зор ми изигра много лоша шега на следвашия ден по пътя за връх Мусала. Така се бях изтощил, че стигнах само до хижата. Sad Но другите се качиха на върха. Very Happy
anadel написа:
Отдавна му се каним на този маршрут, но ще чакаме да се поразтопи снега. Ясно ли е началото на пътеката от Кладница, има ли маркировка?

Маршрутката ни спря на центъра. Без да питам никой видях табелата на един електрически стълб за хижа Селимица и Черни връх. След хижа Селимица се продължава в гората /маркировката е по дърветата/. Като се излезе от гората маркировката е колова /желязна и дървена/. При ясно време няма никакъв проблем. При много лошо време и слаба видимост там се бяха загубили туристи през декември миналата година.
Но иначе маршрута е много обзорен. Very Happy
Сря Апр 08, 2009 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anadel



Регистриран на: 03 Дек 2008
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
По същия маршрут, но през месец ноември и по тениски Smile



от Накев камък към яз. Студена


две диви кози се гонеха под вр. Селимица


на Черни връх-Сияна е за първи път


снимките
Вто Ное 24, 2009 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
anadel написа:
Отдавна му се каним на този маршрут, но ще чакаме да се поразтопи снега.

Хванахте последното разтопяване на новия сняг преди да настъпи истинската зима. Wink
Поздрави.
Сря Ное 25, 2009 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov