ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Родопи - в.Голяма Сюткя, Ягодинска пещера, Чудни мостове

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Родопи - в.Голяма Сюткя, Ягодинска пещера, Чудни мостове
Автор Съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Родопи - в.Голяма Сюткя, Ягодинска пещера, Чудни мостове Отговорете с цитат
Здравейте.
Най- сетне и аз да се докосна до магията на Родопите. По стечение на обстоятелствата не бях в състояние за дълги преходи, а да си остана в София бе немислимо. Така узря идеята за Родопите.
И така разказ с картинки :

http://picasaweb.google.com/dobrudjan4e/eUpUeD

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Окт 08, 2007 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хъм глей ти каква е тази Сюткя, любопитно...

Абе градски с тия гъбки нещо... да не те намерим ухилен тия дни Very Happy

Мани майтап, ама си е забавно това - табелите, кръчмата... чудесно сте си изкарали.
Пон Окт 08, 2007 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Готино е било, и даже не студено Very Happy
Доколкото се сещам, автотуризъм съм правила до Белоградчик и Видин през януари, ей заболя ме дупето от седене Laughing
А иначе и за Родопите ще дойде ред, ама по-натам Wink
Пон Окт 08, 2007 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
ръкопляскания Много добро автопешеходно мероприятие сте направили! ръкопляскания Това са едни от най-хубавите места в Родпите, а още колко има, ехеее. Айде скоро пак да раходиш там и да пуснеш фоторазказ.Smile

Имам и едно питане!? Кой ви каза, че ждрелото се нарича Ягодинско? Моите познания за Родопите не са добри, но мисля ждрелото се нарича Буйновско, разбира се не зарад с. Буйново, което е по-нагоре, а заради Буйновска река, която го образува. Както Триградското ждрело е на Триградска река, а не зарад с. Триград.

Тая сутрин зяпах по ТВ, че в Триград ще правят музей на мечката. Много добра идея. Така се прави алтернативен туризъм, а не като се сече, вдигат се хотели и се правят писти - да речем щуротията "Супер Боровец". Sad

Да кажа нещо и за табелите. Хората там добре са го измислили с тези надписи. Подобна поредица веселяшки табели има и като се ходи до пещерата Снежанка. Laughing
Вто Окт 09, 2007 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Bistra



Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Родопи Отговорете с цитат
Първият ми пост тукSmile

Ето Родопски снимки и от мен:

http://picasaweb.google.com/Biseto2/2007_10_06

Поздрав
Вто Окт 09, 2007 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти Бисе, хубави снимки. Виждам на Данчо му е било малко катеренето щом се е качил на беседката...

Какви са тия буковинки - буково семе ли е това?
Вто Окт 09, 2007 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Имам и едно питане!? Кой ви каза, че ждрелото се нарича Ягодинско?


Пичът който обесняваше и за пещерата, преди да влезем.
А може и аз да бъркам, не съм на себе си тези дни... Capitulate .

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Окт 09, 2007 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
Цитат:
Имам и едно питане!? Кой ви каза, че ждрелото се нарича Ягодинско?


Пичът който обесняваше и за пещерата, преди да влезем.
А може и аз да бъркам, не съм на себе си тези дни... Capitulate .


Eeee, недей така бе човек. Не ехубаво да не си на себе си.
Вто Окт 09, 2007 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Bistra



Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, привет,
трябва да е плода на бука.

А ето какво излезе след кратка справка:

"Плодовете са с кафява вдървеняла обвивка, тристенни и тъй като са много специфични, имат собствено название "букови жълъди". Вътрешната част "ядката" е богата на скорбяла и мазнини и с приятен вкус. Съдържат алкалоиди (фагин и др.), поради което, ако се консумират сурови в по-голямо количество, могат да предизвикат опиянение". Exclamation Laughing
Аз май си бях опиянена и преди да ги хапна Wink
Вто Окт 09, 2007 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ето, Дидо си намери най-после кой да го светне за буковите жълъди. Laughing
И гъбките не ги яжте сурови че... да не казвам какво налапах с една хлебенка преди години! Brush

Егати култовата табела: http://picasaweb.google.com/dobrudjan4e/eUpUeD/photo#5119002285802127122
Какво ли щеше да е ако на всеки връх в България имаше такава? Shocked

Off Topic
Като стана дума за снимки, някой има ли хубава панорамна снимка на вр.Баташки снежник?
Вто Окт 09, 2007 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Мда точно тия имах предвид. Откъде ги докопахте?
Вто Окт 09, 2007 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Bistra



Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има ги много по склона над пещерата, от наклона и вятъра падат директно на шосето.

Ето тук http://picasaweb.google.com/Biseto2/2007_10_06/photo#5119052450460503938 Данчо май похапва от тях. Пътьом и аз посъбрах доста.
Вто Окт 09, 2007 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година търсих такива по Витоша, ама май изпуснах момента за съжаление... И сега съм на път да го изпусна май Smile
Вто Окт 09, 2007 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
я, не знаех, че плодовете на бука - тия буковини, се ядат Rolling Eyes
Сря Окт 10, 2007 6:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov