ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на GPS приемник.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Избор на GPS приемник.
Автор Съобщение
Combo



Регистриран на: 17 Фев 2017
Мнения: 4
Местожителство: СОФИЯ

Мнение Отговорете с цитат
Писах дълъг и аргументиран отговор , даже го изпратих, ама не се знае къде, защото тук го няма...
Както и да е накратко.. реших че ще е 64sc, ако го бавят много минавам на един еТрекс 30 + някакво смарт устройство с Офлайн карта, докато си намеря "моето" устройство. Просто от всичко което прочетох ми светна че 64 си е работно добиче.. Спестени са му екстри и глезотии но е неразрушим, надежден и производителен...
Благодаря на всички за отделеното внимание.. наистина ми помогнахте...
И тепърва ще питам... Да си знаете

_________________
По-добре по-малко но по-добре
Чет Мар 02, 2017 12:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Combo



Регистриран на: 17 Фев 2017
Мнения: 4
Местожителство: СОФИЯ

Мнение Отговорете с цитат
Оказва се че 64sc не се предлага на Европейският пазар, но може да работи в България. Първата възможност да ми го донесе някой от там е август месец. Разбира се мога и да си го доставя с куриер, но при цена от 400 долара, с доставката и митнически обработки цената му става като на Орегон 750s че и отгоре
Ето защо реших да не се лигавя повече и поръчах един 64s с лайфтайм OFRM, който след няколко часа ще бъде при мен.

_________________
По-добре по-малко но по-добре
Чет Мар 02, 2017 1:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Тъкмо щях да те питам за какво ти е това 'С'...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 02, 2017 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Combo



Регистриран на: 17 Фев 2017
Мнения: 4
Местожителство: СОФИЯ

Мнение Отговорете с цитат
С = камера. Има 8МР камера като Орегона и Монтаната. Снимаш си нещо, уредчето ти пази снимката координатите и маршрута. След 3 години попадаш на тази снимка, става ти милно и жално и машинката те докарва баш там.. Общо взето така го разбрах..

_________________
По-добре по-малко но по-добре
Чет Мар 02, 2017 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Привет, имате ли впечатления от Garmin Colorado 300?
Искам да го ползвам за планински трекове, но досега не съм ползвал такава навигация.
Модела му е стар, и ще го купя от приятел, цената ще му е под 200 лв.
Съб Май 06, 2017 8:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Вальо имаше такъв преди време. Сменя го гаранционно няколко пъти заради многократни повреди на мулти-контролера (кръглото нещо отгоре). Иначе е нещо като 62S.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Май 06, 2017 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
picantino_



Регистриран на: 07 Апр 2016
Мнения: 17
Местожителство: Гр.Сопот

Мнение Отговорете с цитат
Някой знае ли от къде може да си сваля пълното упътване на български за Garmin 64s.
Благодаря
Пон Юни 19, 2017 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Няма издадено такова.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юни 20, 2017 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
picantino_



Регистриран на: 07 Апр 2016
Мнения: 17
Местожителство: Гр.Сопот

Мнение Отговорете с цитат
Ясно, а може ли да се използва упътването за garmin 62s ?Само него го намерих пълното описание на български.Предполагам менютата ще са еднакви с леки изключение заради новите нововъведения.
Вто Юни 20, 2017 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Би трябвало да свърши работа.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юни 20, 2017 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
refab



Регистриран на: 17 Дек 2014
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Привет!... Интересува ме на този етап ЕДИНСТВЕНО възможността за установяване на .... "следа от мен" Smile - ако съм сам в планината или на друго място, за да съществува теоретичната (и практическа) възможност да ме открият при някакви форсмажорни обстоятелства. Останах с впечатление, че тази възможност може да се осигури(?) от GPS тракери!?... Знае ли някой подробности по въпроса и може ли да ми даде информация и съвети, благодаря! Smile
Нед Юли 09, 2017 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има приложения, които могат да осигурят онлайн проследяване, например за Гармин http://www8.garmin.com/livetrack/ Ако изобщо разбирам какво питаш.
Нед Юли 09, 2017 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
refab



Регистриран на: 17 Дек 2014
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Има приложения, които могат да осигурят онлайн проследяване, например за Гармин http://www8.garmin.com/livetrack/ Ако изобщо разбирам какво питаш.


Тъй като понякога ходя САМ на риболов или в планината, ми се ще да разполагам с някакво устройство , което да дава възможност на НЯКОЙ ДРУГ ЧОВЕК да идентифицира местоположението ми. Това означава, че ако имам някакво произшествие и изобщо причина да не мога да се прибера самостоятелно, да съществува възможността да ме намерят! Smile На този етап не ме интересуват карти и т.н. - не желая изрично аз самият да знам къде се намирам (макар че по принцип това е добре, разбира се). Важно е цената да не е свръхвисока и да има гаранция, че такова устройство ще действа във всяка точка, в която се намирам. Мисля да питам и в планинска спасителна служба... Ясно е, мисля, че не съм много сведущ по въпроса Oops Smile
Нед Юли 09, 2017 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Андроидско приложение Отговорете с цитат
refab написа:
igurbev написа:
Има приложения, които могат да осигурят онлайн проследяване, например за Гармин http://www8.garmin.com/livetrack/ Ако изобщо разбирам какво питаш.


Тъй като понякога ходя САМ на риболов или в планината, ми се ще да разполагам с някакво устройство , което да дава възможност на НЯКОЙ ДРУГ ЧОВЕК да идентифицира местоположението ми. Това означава, че ако имам някакво произшествие и изобщо причина да не мога да се прибера самостоятелно, да съществува възможността да ме намерят! Smile На този етап не ме интересуват карти и т.н. - не желая изрично аз самият да знам къде се намирам (макар че по принцип това е добре, разбира се). Важно е цената да не е свръхвисока и да има гаранция, че такова устройство ще действа във всяка точка, в която се намирам. Мисля да питам и в планинска спасителна служба... Ясно е, мисля, че не съм много сведущ по въпроса Oops Smile


Това работи, ако си със смъртфон, на братчеда жена му така ни следи като колелоезди(хме)м.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glympse.android.glympse&hl=bg

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Юли 09, 2017 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
refab написа:

Тъй като понякога ходя САМ на риболов или в планината, ми се ще да разполагам с някакво устройство , което да дава възможност на НЯКОЙ ДРУГ ЧОВЕК да идентифицира местоположението ми. Това означава, че ако имам някакво произшествие и изобщо причина да не мога да се прибера самостоятелно, да съществува възможността да ме намерят! Smile На този етап не ме интересуват карти и т.н. - не желая изрично аз самият да знам къде се намирам (макар че по принцип това е добре, разбира се). Важно е цената да не е свръхвисока и да има гаранция, че такова устройство ще действа във всяка точка, в която се намирам. Мисля да питам и в планинска спасителна служба... Ясно е, мисля, че не съм много сведущ по въпроса Oops Smile

За да не разводняваме тази тема, прочети внимателно мнението на колегата lz1fw. В него има връзка към тема за проследяващи гривни с чипове в секцията "Екипировка, необходими неща", където му е мястото на въпроса ти.
Пон Юли 10, 2017 8:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Следваща
Страница 20 от 26

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov