ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гоцев връх (Славянка) - въпрос за изходна точка
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Гоцев връх (Славянка) - въпрос за изходна точка
Автор Съобщение
djarosk



Регистриран на: 26 Юли 2010
Мнения: 47

Мнение Гоцев връх (Славянка) - въпрос за изходна точка Отговорете с цитат
Привет,

С приятели ще отседнем в Огняново (Гоце Делчев) през уикенда (14-16 юли, 2017) и на 15 юли (събота) планираме да се качим до Гоцев връх. Ще бъдем 3-4 човека. Дайте съвет къде да оставим колата и от къде да минем, за да стигнем до близка, изходна точка за катерене до Гоцев връх. Разбирам, че изходната точка е някъде на 2 км от с. Голешово. Как е пътят до селото? И от къде да минем - през Папаз чаир или Копривлен?
Съб Юли 08, 2017 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
По-малко бихте пътували ако подходите през с. Копривлен и с. Парил, където асфалта свършва. Оттам нагоре продължава черен път, който покрай х. Славянка се изкачва към Парилската седловина. На седловината ще се включите в маршрут Е-4 (червена маркировка) и по него на юг бихте могли да изкачите Гоцев връх:

https://kade.si/#map=15/2634729.49/5075606.6/0

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Юли 08, 2017 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
djarosk



Регистриран на: 26 Юли 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
@vedrin - мерси за линка - много ми помогна. Ще отпадне вариантът през х. Славянка, а ще тръгнем от х. Извора.
Видях, че от х. Славянка до Гоцев връх са 6 часа в едната посока, което ще бъде доста трудно за моите приятели. И затова, като по-лек вариант, ми се струва тръгване от х. Извора.
Съб Юли 08, 2017 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
С колата можете да си спестите около 3км нагоре по пътя и да я оставите, дето тръгва червената маркировка. 400-500м нагоре по пътеката има каптаж със студена вода, не забравяйте да си налеете.
Пон Юли 10, 2017 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki_1978



Регистриран на: 15 Май 2015
Мнения: 45

Мнение Гоцев връх Отговорете с цитат
Здрасти,
Както е казал Митака , подминаваш х.Извора и следиш за големи табели за резерват Алиботуш. От там тръгва почвен път, който е съвсем по силите на по-високо проходима машина. Ако имате такава, спокойно можете да отидете чак до Марина поляна. Като ходихме миналата година имаше една жигулка, която беше паркирала там Smile. Така ще си спестите сили и за Шабран и /или Царев връх като бонус към Гоцев връх. На нас такива не ни стигнаха Smile.
Славянка е уникално красива планина и е все още слабо посетена - за цял ден срещнахме двама колоездачи само.
Пълен релакс!

PS: Ние пък този уикенд сме планирали Радомир . В този ред на мисли , някой има ли координати на местен човек от Петрич или селцата с подножието на планината, с джип, който да ни остави на х.Конгур и да ни вземе след това от х.Лопово, за да врътнем кръгче. Може и на лични.


Последната промяна е направена от niki_1978 на Пон Юли 10, 2017 4:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юли 10, 2017 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Аз имах предвид тази пътека:
https://kade.si/#map=17/2624883.45/5071909.56/0
Отначало тръгва като черен път, но след няколкостотин метра си става истинска пътека. Мисля, че така е по-честно да се качи планината. В рамките на дългия летен ден е напълно възможно да се качи Гоцев връх и да се слезе обратно без да се презори човек. Може за разнообразие да се слезе през Марина ливада по пътя.
Пон Юли 10, 2017 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djarosk



Регистриран на: 26 Юли 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
благодаря @Митака и @niki_1978 за допълнителната информация.

@ niki_1978 - звънни на х. Конгур и питай хижаря, мисля, че ще помогне Smile. Може да питаш и на х. Беласица.
Пон Юли 10, 2017 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djarosk



Регистриран на: 26 Юли 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
като гледам прогнозата за времето, явно ще трябва да се откажем от катерене до Гоцев връх - изглежда ще вали, ще има грамотевици... Sad
Вто Юли 11, 2017 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ozzi



Регистриран на: 28 Юли 2014
Мнения: 47

Мнение Паркиране в Парил Отговорете с цитат
Здравейте! Използвам тази тема за да не пускам отделна.
Въпросът ми е къде мога да си оставя колата за около седмица в Парил, така че да съм спокоен по време на едноседмичният ни преход от Славянка през Пирин. Идеята е начална точка да е Парил, където да оставим една кола и след седмица да слезем в Разлог, където ще сме паркирали друга кола, с която ще си приберем първата. Very Happy
Някакви идеи? Видях, че има няколко къщи за гости в Парил и смятам да ги прозвъня, но ако някой може да помогне с информация, ще съм благодарен.
Пон Авг 10, 2020 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Въпрос за местен транспорт в Парил Отговорете с цитат
Привет, някой да знае дали в Парил има кой (срещу заплащане) да те откара до х.Извора с джип? Идеята ми е да си спестя тези 18км. между двете хижи, за да съм свеж на другия ден за останалите 24км. между х.Извора и Парил по по-хубави път отгоре... Smile

Предварително благодаря!
Вто Юни 22, 2021 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
А някой проблал ли е варианта, от изходната точка (след х. Извора) да не тръгне нито по синята, нито по червената маркировка, а право на юг - в BgMounains има пътека, която би трябвало да извежда на билото, някъде малко западно от 92-ра пирамида - и вече оттам, само по пирамидите и по граничната бразда, да се стигне до Гоцев връх?...
Вто Окт 04, 2022 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Дай линк към мястото на картата с тая пътека.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Окт 04, 2022 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
https://kade.si/#map,user-data=15/2624764.35/5071254.12/0

Това, което само захапва началото на червената пътека, а след това извива на юг-югозапад.
Вто Окт 04, 2022 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
При първото ни ходене до Алиботуш излязохме по този път/пътека на граничната бразда. Беше около Великден и нагоре имаше сняг, затова се отказахме от по-нататъшно изкачване.
Вто Окт 04, 2022 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
lubitel написа:
При първото ни ходене до Алиботуш излязохме по този път/пътека на граничната бразда. Беше около Великден и нагоре имаше сняг, затова се отказахме от по-нататъшно изкачване.


Т.е., отказали сте се, след като вече сте стигнали до браздата?
Мен това ме интересува - доколко проходима е тази отсечка, до граничната бразда и пирамида 92?...
Вто Окт 04, 2022 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov