ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обувките ми правят пришки на петата
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Обувките ми правят пришки на петата
Автор Съобщение
Bushwalker



Регистриран на: 07 Авг 2015
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм с изкривена пета на десния крак, решавам проблема като на чорапа лепна две ивици тиксо, че да се намали триенето. Може да се комбинира с една салфетка или малко тоалетна хартия в самия чорап, после я изваждаш на прах от там но си успял да минеш 10-15 километра без произшествия.
А като забравих преди месец да го направя тоя номер с презумпцията, че от Железница до Синята Стрела е малко ходене и няма да ми трябва ... ами куцах една седмица после.
Вто Юни 27, 2017 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rasate



Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
За да не отварям нова тема, ще пиша тук.
Уикенда изпробвах новите ми бестард катманду, като при изкачване всичко беше перфектно, но при слизане ми се получиха ожулвания в горния край на обувката (над глезена). Основно се получи на десния крак от външната( дясната) страна. Бях с тънки чорапи и връзките бяха стегнати до край. Дали ако нося по-дебели чорапи или сложа някаква еластична лента, на това място, за да уплътни ще изчезне проблема?
Пон Юли 10, 2017 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RNK1



Регистриран на: 01 Юли 2017
Мнения: 2

Мнение Пришки.. Отговорете с цитат
По принцип съм чукча читател, не писател, но ще споделя челен опит.
Виждам, че не съм единственият с нестандартни крака. Аз решавам проблема с лейкопласт на проблемните места. След като ги разбрах кои са (безименните, кутретата и ахилеса и на двата крака) , се налепям преди да тръгна, и обувам подходящи чорапи. Също така проблемите може да идват от вида обувка. При мен маратонките са удачният избор.
Наскоро гледах в тубата, че вместо лейкопласт се слага кинезио лента, по-добре се залепвала и следвала извивките. Не съм пробвал, но ми звучи интересно.
Поздрави за хубавия форум.
Пон Юли 10, 2017 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Rasate написа:
За да не отварям нова тема, ще пиша тук.
Уикенда изпробвах новите ми бестард катманду, като при изкачване всичко беше перфектно, но при слизане ми се получиха ожулвания в горния край на обувката (над глезена). Основно се получи на десния крак от външната( дясната) страна. Бях с тънки чорапи и връзките бяха стегнати до край. Дали ако нося по-дебели чорапи или сложа някаква еластична лента, на това място, за да уплътни ще изчезне проблема?

Полезно е степента на затягане на връзките да се регулира по време на преход -- веднага щом усетите неудобство или необходимост. Има много фактори, които могат да изменят оптимума -- особености на терена, наклон и посока на движение (слизане/качване), метеорологични условия, час от денонощието (на някои хора краката леко се подуват следобед/надвечер), особености на чорапите и т.н. Експериментирайте! Аз обикновено не стягам връзките много-много на Bestard Nepal и Spider K, а при по-умерени летни преходи предпочитам затворени сандали, предпазващи пръстите.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Юли 11, 2017 1:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Макар и с години закъснение, и аз открих топлата вода. Миналия месец. Нарича се пристягащи чорапи, тези които намерих са на Мизуно. Имат мощен ластик точно на свода на ходилото. Резултат - въпреки тоталната свинщина с калта и водата на тазгодишната Витоша 100 - нямам нито една пришка, нито болки в краката,... е има все пак, на са много по-слаби от обичайните за такива случаи...
Вто Юли 11, 2017 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Как помага това пристягане?
Освен, може би, предпазва чорапа от изхлузване?
Вто Юли 11, 2017 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Как помага това пристягане?
Освен, може би, предпазва чорапа от изхлузване?

Не знам как точно предпазва, но е факт. Всъщност това може да го изпита всеки ходил дълго с хлабави чорапи - от ходенето се получава триене и от там - пришка. Вероятно обяснението е в идентичния процес на предварително слагане на лепенки на потенциално застрашените от пришки места...
Вто Юли 11, 2017 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
За да не отварям нова тема - да попитам тук. Нови обувки, които са по крака - не са стегнати, нито хлабави, с туристически чорапи, единствен проблем - усещам ги на палците, повече на десния. Казвам усещам ги, защото не ме стягат - отпред има, макар и малко разстояние. Доколкото разбирам, независимо, че става дума за обувки, които са от изкуствена материя мога да очаквам известно отпускане? Би ли имал ефект спрей за отпускане в случая или не? Благодаря на отзовалите се с отговор!
Пон Авг 21, 2017 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov