ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е-4-първа нощувка

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
Е-4-първа нощувка
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Е-4-първа нощувка Отговорете с цитат
Здравейте!
Ще минаваме Е-4 скоро(живот и здраве) та имам въпрос..
Тъй като съм почитател на хижите и няма да носим спални чували и палатки въпроса ми е може ли да предложите къде след Черни връх можем да нощуваме на закрито,че алтернативата е от Алеко-та чак в с.Клисура-идва множко(не че е невъзможно..)В предложенията може да включите и отколонение от маршрута(в рамките на разумното,де-до 1 час)-села,работещи хижи,заслони с по-нормални условия за спане без бивачна екипировка...
Благодаря ви предварително!
Сря Юни 19, 2013 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Защо първият ден ще спиш на х. "Алеко"? Според мен е твърде близо до София, освен ако не се тръгва едва наобяд.

Моят съвет е да се продължи до седловината Смильо. Там - на 150 м. - се намира заслон "Смильо", но за съжаление досега не съм имал време да се отбия до него, за да видя в какво състояние е, нека други да кажат. Обслужвано нощуване с удобства сигурно може да се намери в близките села Ярлово и Чуйпетлово, съответно на югоизток и на север от седловината. Моят съвет е да се свържеш с кметовете на въпросните села, те най-добре ще те ориентират какво може да се уреди.

От Смильо до с. Чуйпетлово съм слизал за 40 минути, качвал съм се между 40 и 66 минути.

От Смильо до с. Ярлово само съм слизал - между 45 мин. и 1 час и 13 минути. Това село е по-отдалечено и денивелацията е по-голяма, но и самото село и вероятността за подслон в него е по-голяма, въпреки че населението е предимно шопи. Затова - свържи се с кмета, той може да е по-разбран Wink

Успех!
Вто Юни 25, 2013 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
fena

mikesli беше споменал, че тази година мисли да го прави. Би трябвало да е изучил местата за сън. Питай го. Може би ще е от полза
Сря Юни 26, 2013 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Защо първият ден ще спиш на х. "Алеко"? Според мен е твърде близо до София, освен ако не се тръгва едва наобяд.

Моят съвет е да се продължи до седловината Смильо. Там - на 150 м. - се намира заслон "Смильо", но за съжаление досега не съм имал време да се отбия до него, за да видя в какво състояние е, нека други да кажат. Обслужвано нощуване с удобства сигурно може да се намери в близките села Ярлово и Чуйпетлово, съответно на югоизток и на север от седловината. Моят съвет е да се свържеш с кметовете на въпросните села, те най-добре ще те ориентират какво може да се уреди.

От Смильо до с. Чуйпетлово съм слизал за 40 минути, качвал съм се между 40 и 66 минути.

От Смильо до с. Ярлово само съм слизал - между 45 мин. и 1 час и 13 минути. Това село е по-отдалечено и денивелацията е по-голяма, но и самото село и вероятността за подслон в него е по-голяма, въпреки че населението е предимно шопи. Затова - свържи се с кмета, той може да е по-разбран Wink

Успех!


Ще(щях)да спя на Алеко само ако няма къде другаде до Клисура-варианта със селата ми беше и на мене в главата но сега ти го избистри Very Happy вероятно ще го ползваме защото и без това не искам да се засичаме с групата на ф(п)едерацията,а те тръгват като нас (ако сичко е наред) на 15-ти..
мерси още веднъж!


ogobogo написа:
fena

mikesli беше споменал, че тази година мисли да го прави. Би трябвало да е изучил местата за сън. Питай го. Може би ще е от полза

ами ако чете и има идея-нека да пише,моля Smile
ама то нашия план е малко по-нестандартен с тия нощувки на закрито та нада ли ше се придържа и той към него...
Мерси за съветите!
Чет Юни 27, 2013 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

Моят съвет е да се продължи до седловината Смильо. Там - на 150 м. - се намира заслон "Смильо", но за съжаление досега не съм имал време да се отбия до него, за да видя в какво състояние е, нека други да кажат. Обслужвано нощуване с удобства сигурно може да се намери в близките села Ярлово и Чуйпетлово, съответно на югоизток и на север от седловината. ..........


Заслон "Смильо" е баш по пътя и щях да го предлагам като видях темата, но после, като прочетох, че търсите "по-нормални условия за спане", се отказах. Заслонът е с 3 стени от дърво и 1 от стъкло, под - бетон, вратата и покрива са ОК, но за спане са предвидени тесни бетонени нарове - много грубо излят бетон, ръбест отвсякъде (неудобен за седене, камо ли за спане). Ако решите да спите там, по-добре да си внесете пейка или маса отвън (ако все още ги има на поляната пред заслона).

Ако решите да ходите към Ярлово да спите, след скаличките под Даута може да не завивате към Смильо, а да хванете направо надолу (юг/югоизток) по стара жълта маркировка (почти заличена), която след известно време се слива с официалната до селото - спестяват се едни 20 мин. от ненужни завои. В самото село не съм виждала надписи за къщи за гости, но ако питате хората в кръчмата на мегдана, със сигурност ще се намери нещо. Smile Успех и от мен!
Пет Юни 28, 2013 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Petya написа:

Ако решите да ходите към Ярлово да спите, след скаличките под Даута може да не завивате към Смильо, а да хванете направо надолу (юг/югоизток) по стара жълта маркировка (почти заличена), която след известно време се слива с официалната до селото - спестяват се едни 20 мин. от ненужни завои. В самото село не съм виждала надписи за къщи за гости, но ако питате хората в кръчмата на мегдана, със сигурност ще се намери нещо. Smile Успех и от мен!

Мерси,Petya!
Със сигурност ще се съобразим с указанията ти(стига да нацелим пътеката,че Витоша ми е най-непознатата планина по маршрута ,Confusedбез Славянка,де Very Happy )
А за Чуйпетлйово коУежката набара некво инфо за бунгало под наем,дето се давало от баба Не Знам Коя си... Very Happy някой има ли идея-жива ли е въпросната госпожа и занимава ли се още с този алъш-вериш???
п.п.ако броим и Верила за планина процента на непознатите надмина 50.. Laughing
Пет Юни 28, 2013 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Поизпртих fena73 и Галя на Е4 до Ярловски Купен във Витоша.
От Кумата до Черни Връх за 1и 1/2 ч, горе се мотахме към час.








От Черни Връх до Ярловски Купен ни отне към 50 мин.
На Купена се писахме в книгата:





Под Купена се излежавахме около 1 и 1/2 ч.

Тук се разделихме, като аз се върнах обратно при колата на Кумата а те тръгнаха надолу по този рид към с.Ярлово




По пътя на връщане видях това:
[/quote]
По молба на fena73 качвам малкото снимки, които добре, че Галя е направила Very Happy
На Додов връх:




На Мальовица:






На Страшното езеро:


На Карааланица:


На х.Македония:


Мерджика:




Ореляк:


Голям Царев:




С БТС на Царев:


Границата с Гръчко:



На Гоцев връх:




Роженски манастир:


Мелник:


*дано не съм объркал кое къде е Very Happy


Последната промяна е направена от Emil на Нед Авг 04, 2013 11:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Авг 02, 2013 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Благодарско(отново) на Емо-сичко е таман тъй! Very Happy
[size=9]Вече аз дължа няколко бири...[/size]
Пет Авг 02, 2013 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за Фена и Галя Добре че Колежката е сериозна и те дърпа нагоре иначе как ще ги качваш тия баири не знам Very Happy
Съб Авг 03, 2013 8:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Поздравления за Фена и Галя Добре че Колежката е сериозна и те дърпа нагоре иначе как ще ги качваш тия баири не знам Very Happy

Чи аз несериозни коУежки ше водя ли с мене??Освен това като се напия мята мене на еното рамо,на другото-раницата ми(нейната си е на гърба) и ни замъква в спалното-дори и в случаите когато съм се нажулил още на обяд на половината път от хижата
Нед Авг 04, 2013 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Най ми харесаха снимките от Царев връх, явно една крачка преди края е по-хубаво, отколкото накрая Wink

И един въпрос - къде все пак спахте първата нощ? Question

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Авг 04, 2013 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
В Ярлово-при един фен Тодор ненам кой си...пълно беше със щъркелови гнезда,плевнята е преустроена в "хотел"-легла+една маса...пари не пожела да ни вземе!
Въобще хората всички бяха много мили и останах с напълно обратно впечатление от това което очаквак след предупреждението от брат ти-нещо не са се спогодили те с местните...
Нед Авг 04, 2013 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
За да допълня богатата ви колекция от снимки, ето една косвена такава - от книгата на Ярловския купен Smile



https://plus.google.com/u/0/photos/100552807051673841233/albums/5827039276795298401/5910581445803029154?pid=5910581445803029154&oid=100552807051673841233
Съб Авг 10, 2013 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
За да допълня богатата ви колекция от снимки, ето една косвена такава - от книгата на Ярловския купен Smile



https://plus.google.com/u/0/photos/100552807051673841233/albums/5827039276795298401/5910581445803029154?pid=5910581445803029154&oid=100552807051673841233

Е,само това ли можеш да предложиш??Мисля че е има още какво да се желае за допълване Razz
п.п.колекцията верно е най-богатата досега!!!
Сря Авг 14, 2013 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boeriza



Регистриран на: 20 Мар 2016
Мнения: 7
Местожителство: Sofia

Мнение за първа нощувка на Витоша Отговорете с цитат
Може да пренощувате на Боерица www.boeriza.eu -отворена е постоянно
Сря Юли 19, 2017 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov