ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 190, 191, 192  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Малко до Фуджи в Япония.
Нед Юни 25, 2017 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velmar



Регистриран на: 13 Юни 2012
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Нова съм във форума, но споделям любовта към планината.Не мога да се меря с планинските постижения на повечето от вас, но пък с удоволствие при всяка възможност излизаме в планината със семейството.Вчера бяхме на разходка с детето до водопад Рилска скакавица.Търсим си еднодневен маршрут за идната събота, когато времето го дават екстремно горещо.Върти ми се в главата вр. Ком, но не знам дали е подходящо с оглед на времето и откритите части, които се минават.БИхте ли дали съвет по тази тема Rolling Eyes КОлко е ходенето, как е като отсечкии терен- четох че в началото е много стръмно и в гората,и по някое време се излиза на открито.ДЪлго лие ходенето на открито? Другият вариант, за който си мисля че ХАйдушките водопади- пак в този район, но пък не намирам информация за маршрута изобщо.Приемам и друи предложения
Пон Юни 26, 2017 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Здравей! Статистиката - от Нова Ком до върха са 4,3 км. От тях 2,6 км са на открито по билото. Стръмните места са две - малко над старата хижа, около 700 метра (за късмет в гора) и към 600 метра изкачване на самият връх. Второто не се брои, защото ако случите на видимост, изобщо няма да усетите умората.
Слънцезащитен крем, повече вода и по-малко багаж. Ком е един супер приятен за качване връх - глас за!
Пон Юни 26, 2017 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение По скалите над жп.спирка Черепиш с yordan.86 Отговорете с цитат
Пътека по хребета над тунелите и нагоре няма. На някой критични места личат стари основи на колове по които е имало обезопасително въже,вероятно ползвано от пещерняци или алпинисти, някога. Личи постепенно загубваща се в растителността пътечка покрай реката, по предположение обикаляща "полуострова". Достъпа от страна на жп. спирката е по пътека изсечена в скалите,непосредствено в дясно от тунела след моста на р.Искър.



снимки: https://goo.gl/photos/KU8E9HsDbcuGP7HC9
Вто Юни 27, 2017 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Традиционната ежеседмична обиколка на згориградската антиклинала, този път съпътствана с масивно биропоемане, провокирано от неподправеното гостоприемство на Вальо и жена му, от хижа Пършевица! Дето се казва, всекиму Пършевица по пътя Smile
Актуален телефон 0889780655




Снимки на: https://goo.gl/photos/gzGLGgbiRyPYGo1v7
Чет Юли 06, 2017 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Отскочих до Скока:





_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юли 11, 2017 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Разузнавателна разходка до великолепната местност Шуман, ЮИ от село Очиндол. Заедно с м. Кошерен (над Зверино), една от топ дестинациите на Врачански Балкан. Околни забележителности са базиликата от 5/6-ти век в м. Пресветица, Наследствената екопътека, комплекс "Дядо Йоцо" и уникалното гостоприемство на местните.



Снимки, в албума на скитника:
https://photos.app.goo.gl/h6CFw1Ku61abZB6d2
Пон Юли 17, 2017 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Същинската разходка край Очиндол



Снимки на:
https://photos.app.goo.gl/l0I0yK2qhlkXwI5v1
Пет Юли 21, 2017 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение 2000+ Отговорете с цитат
Миналата седмица докторът ми се скара, че още не съм се качвал на колелото, което ми е подарък за отминалия преди 2 месеца РД. Каза, че кракът е на 200% готов. След като вчера направих 18 км с новото (вече старо) колело из Борисовата градина и по улиците, днес дойде ред на малко ходене на планина, стига с тоя автомобилен туризъм.
Бавно и славно, по царския път от Алеко до Черни за час и 30, значи не съм най-зле! Болка има, ама то няма начин. На върха бобец, бирки, а у! Убаво е да си над 2000м и да си се качил пеша (е макар и от Алеко само Wink )
Слизането по същия път не ми е сила, продължихе към х.Физкултурник/Купена, както й е там сега името. Точно преди разклона за хижата и Железница наялво и за Ярлово и Е4 надясно, хванахме една пътека в ляво от разклона, която сече напряко и по нея излязохме на хоризонталната пътека от Физкултурник до Алеко. 20 мин до разклона, после още 20 докато хванем жълтата маркировка и час до Алеко. Слизането по по-дългия път час и 40. Почти 10 км, за малко над 3 часа.
Ами това е, не се хваля с маршрута, а с това, че макар и не силно, но пак влизам в играта Smile Пък винтовете догодина като ги махнат, може да ги даря за някоя и друга табела, че са самонарезни, а в една съседна тема четох, че така е удачно да се хващат табелите за коловете Wink 3,5 по 60мм май са, ще видим като ги извадят Wink
Пп. Утре стават точно 4 месеца от инцидента. Rolling Eyes



_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Юли 24, 2017 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Re: 2000+ Отговорете с цитат
packo packov написа:
................
Ами това е, не се хваля с маршрута, а с това, че макар и не силно, но пак влизам в играта Smile Пък винтовете догодина като ги махнат, може да ги даря за някоя и друга табела, че са самонарезни, а в една съседна тема четох, че така е удачно да се хващат табелите за коловете Wink 3,5 по 60мм май са, ще видим като ги извадят Wink
Пп. Утре стават точно 4 месеца от инцидента. Rolling Eyes



Скорошно тотално оправяне ти желая. Винтовете от теб. Табелата от мен. И ще има надпис "Пацовата табела" Само й намери място.
Вто Юли 25, 2017 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Табелата: Отговорете с цитат
От Алпийска поляна над Лакатник, да сочи към паметника на Септемврийци. Cool
Благодаря за пожеланието. И аз симпатизирам на обновяването на маркировката, макар и само мислено засега.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Юли 25, 2017 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Една дълга расодка, из по-непознати езера , пък и през известните такива, в Пирина











Дарчето, основен участник :


Цялата разходка : https://blogailiev.blogspot.com/2017/07/blog-post.html

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Юли 26, 2017 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Разгледах, прочетох ... Браво!!! Добър си! Браво
Сря Юли 26, 2017 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Възторг! Мъжът, кучето и планината. Като в романтичен филм. Много сте красиви!
Чет Юли 27, 2017 1:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Ви, че харесвате по-малко познатият Пирин. Ружа, мене ме нема у схемата, Дара е красавицата, която единствена се нави да дойде Very Happy

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Юли 27, 2017 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 190, 191, 192  Следваща
Страница 127 от 192

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov