ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
x.Рилски езера -заслон Орловец

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
x.Рилски езера -заслон Орловец
Автор Съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение x.Рилски езера -заслон Орловец Отговорете с цитат
Здравейте, някой има ли информация относно разстоянието межу х.Рилски езера и заслон Орловец?
Чет Юли 27, 2017 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
горе-долу колкото до х. Мальовица+30мин. най-много-ако се слезе до 2-ра тераса,ако вървиш през Петлите и Орловец става по-сложно...
Чет Юли 27, 2017 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
горе-долу колкото до х. Мальовица+30мин. най-много-ако се слезе до 2-ра тераса,ако вървиш през Петлите и Орловец става по-сложно...

Е, не баш, но... Където е мястото между Големия петел и Западния кулоар на Орловец има леко слизане около няколко метра на север, откъдето през терасата под северната стена на Орловец има пътечка, която в края на терасата преминава през едни скали, подобно на пътечката северно от Страшно езеро, и излиза право на бисквитеното езеро под заслона. Но който изпитва страх от пребиване, може да не ходи от там.
Чет Юли 27, 2017 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Значи в общи линии би трябвало да се вземе за около 8 часа с нормално темпо?
Чет Юли 27, 2017 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Където е мястото между Големия петел и Западния кулоар на Орловец има леко слизане около няколко метра на север, откъдето през терасата под северната стена на Орловец има пътечка, която в края на терасата преминава през едни скали, подобно на пътечката северно от Страшно езеро, и излиза право на бисквитеното езеро под заслона.

Може...не съм минавал от там, макар че първия път като ходихме от далече ми изглеждаше най-логичния път-но пирамидките и боята те насочват към прагчето и през върха...не мога да дам съвет кое е по-добре да се избере...
ами да-8 часа трябва да стигнат...е,дай си още един за всеки случай-аванс Wink
Пет Юли 28, 2017 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
най-логичния път-но пирамидките и боята те насочват към прагчето и през върха...)

Наистина това е най-логичния път, затова и навремето са го направили, има и пирамидки май. А ако трябва да се сравняват, през прага и върха е далеч по-трудно и опасно. Преимуществото на варианта през върха е единствено, че при мъгла шанса да не уцелиш пътеката е по-малък, докато след терасата под стената на Орловец може и да се залуташ докато намериш точното място.
Пет Юли 28, 2017 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:

Наистина това е най-логичния път, затова и навремето са го направили, има и пирамидки май.

Любопитен съм и някой път съм навит да го пробвам...интересно е че никой не го е записал с гпс и още го няма на картата дори и с тъъънко пунктирче-явно не е много популярен.Всъщност от теб съм го чулал и преди да го споменаваш...по-нататък-живи и здрави... Wink
Пет Юли 28, 2017 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Имам трак на колегата Veli, от неговия преход Е4 през 2016 http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=11156. Той минава точно от там. Утре тръгваме(смятаме 9:00 да сме горе с лифта), на място ще преценим физическото ни състояние понеже ни е първо по-сериозно ходене тази година и ако сме добре ще минем през върховете. Крайната ни цел за сега е з.Орловец.
Пон Юли 31, 2017 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
tribaleo написа:
Той минава точно от там.

Като прочетох описанието му, мисля, че не е минал от там, а се е качил през върха, защото описва и слизането по улея северно от Прозореца, което автоматично означава, че са били на върха. Всъщност това няма особено значение. Има и обход от юг, който пък е много тревен, но още повече не е за препоръчване. Тези работи ги знам само защото навремето ходехме на Иглата на монаха, която за да я стигнеш откъм БАК ползваш тези обходи. Иначе, ако само преминаваш, дори няма смисъл да разучаваш чак такива подробности.
Вто Авг 01, 2017 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov