ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Аптечка
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Аптечка
Автор Съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
"Аспирин / Ацетизал - 4бр.
......
"Имодиум - 2бр. "

Това как да го разбирам - 4 таблетки аспирин и 2 капсули имодиум?
Ако наистина водиш група, две капсули имодиум не са достатъчни. Често се случва 2-3 души или цялата група да се посере наведнъж.
Аз само за себе си нося един блистер.
Чет Фев 02, 2017 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
stardriver23 написа:

Често водя напълно неподготвени хора в планината и на базата на опита, който имам с тях и моя личен, изградих гореописаната аптечка.
Споделих какво съм сложил, за да разбера дали съм пропуснал нещо, но не смятам, че има излишно.

Аз се майтапих, защото помислих, че си е за тебе само. Ако съдържанието е за цяла група, то според мен е крайно недостатъчно. Най-добре е да се консултираш с лекар, най-добре специализиран в спешната помощ.
Относно теглото - за едно азиатско ходене веднъж ходихме при д-р Любо/Младенов/, който ни даде дебел списък + инструкции кое как се дозира/използва и в какви случаи. Тогава нещата с теглото ще се утроят /поне/, ако не станат десеторни.
Чет Фев 02, 2017 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dea simeonova



Регистриран на: 30 Сеп 2015
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
На първо четене се сещам за няколко неща. Някакъв антихистаминов продукт,валидол и валериан,канела срещу високо кръвно,някакъв широкоспектърен антибиотик,пакетче захар,хидратин алфа,талцид,магнезий,диклак,невробекс. Риванола може успешно да бъде заменен от чист етилов спирт,като съшият става и за гориво за спиртник Smile.Разбира се примерите са ми само за лична аптечка,не са за групова такава (вероятно тя би трябвало да съдържа повече препарати,но тяхното ползване трябва да се осъществява под лекарски контрол).естествено не трябва да се взимат цели блистери а по индивидуална преценка само отделни хапчета отрязани с опаковката.Съхранявайте ги в зип-лок пликчета.Аз лично нося и геласпон за всеки случай при силни кръвотечения.Чантичката на аптечката също може да се замени с лека торбичка около 15 грама.
Чет Фев 02, 2017 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
канелата не е ли подправка????
Чет Фев 02, 2017 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Аз бих взел задължително голяма опаковка гинко билоба, че може да забравя накъде към тръгнал, или къде да сляза Чатнах!
Чет Фев 02, 2017 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Наблюдател, ноотропЕл 2400 направо, гинкото /плодчетата/ само миришат като гният есента в морската градина, други свойства май немат.
П.П. Между другото миришат ВЛУДЯВАЩО
Чет Фев 02, 2017 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Риванола може да не се носи....Просто напишкваш мястото, а ако е на неудобно......някой друг го прави Very Happy Very Happy
Чет Фев 02, 2017 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dea simeonova



Регистриран на: 30 Сеп 2015
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
Много ясно че е подправка,въпросът е че рязко сваля високото кръвно налягане.Полезна е за организма и като регулира нивата на кръвната захар.По добър вариант е от специализираните препарати за хипертоници(по-добър за хора който не са такива,а инцидентно са вдигнали високо кръвно налягане).
Чет Фев 02, 2017 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
dea simeonova написа:
Много ясно че е подправка,въпросът е че рязко сваля високото кръвно налягане.Полезна е за организма и като регулира нивата на кръвната захар.По добър вариант е от специализираните препарати за хипертоници(по-добър за хора който не са такива,а инцидентно са вдигнали високо кръвно налягане).


мат съм, признавам Rolling Eyes а как ще разберете че сте "вдигнали кръвно" като сте на планина? трябва да носите прецизен апарат за измерване на артериално кръвно налягане, ако носите, значи е много вероятно че сте хипертоник, ако сте хипертоник, значи по всяка вероятност имате терапия и прочее.
п.п. то кръвното се мери и със златна халка де. впрочем. за да предугадя вероятния отговор, просто казвам.
п.п. 1 Рязко ако "ти свалят АН" може и да дадеш фира, уверявам те
п.п.2 а червен конец против уруки и олово за леене на кОршум? имат ли според вас място в аптечката

не се заяждам, но живем в 21 век се пак, а не в къшла от време разделно...
Чет Фев 02, 2017 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dea simeonova



Регистриран на: 30 Сеп 2015
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
Ми те симптомите на високото кръвно са си доста ясно различими.Едва ли има човек над 30 години, който поне веднъж през живота си не е бил в такава ситуация.Под "рязко" сваляне не ме приемайте буквално.Това което казвам е че е добра алтернатива на специализираните лекарства за хипертония за хора, които не са хипертоници и за разлика от специализираните препарати ,не би навредило ползването дори и в неподходящ(неправилен) момент.Поради тази и причина съм дал канелата за пример,а не някой фармацевтичен продукт за сваляне на високо кръвно.Със самолечение и приемане на препарати самосиндикално винаги трябва да се внимава според мен.Що се отнася до червения конец и куршумът -ще пропусна опитите ви за ирония Smile.
Чет Фев 02, 2017 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
Наблюдател, ноотропЕл 2400 направо, гинкото /плодчетата/ само миришат като гният есента в морската градина, други свойства май немат.
П.П. Между другото миришат ВЛУДЯВАЩО



Laughing Шъ миришът, къ няма да миришат, като забравихме добрите медицински практики - редовното вътрешно обтриване в планината с препарати за вътрешна народна дизинфекция
Пет Фев 03, 2017 1:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SAlexandrov



Регистриран на: 21 Юли 2017
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
В последните три седмици на два пъти ми се случи на хора да им прилошеят докато качваме Черни връх. Винаги ставаше на Стената. А и взимаме нетренирани хора.

Сега, аз съм си кашкавал-турист, но гледам винаги да имам аптечка с:

1. Имодиум за разстройство
2. Капки с мента, глог и валериана в случай на стомашни болки. Напоследък взимам и Деган и Спазмалгон.
3. Антихистаминов препарат (кларитин). Алергията е едно от потенциално опасните състояния, а има нужда от време, за да се стигне от планината в болницата.

Проблемът е, че състоянията, които ни се случват, са доста плашещи. Рязко прилошаване, завиване на свят, повдигане, обща слабост. Е в такива моменти и аз не знам какво да правя!
Нед Авг 06, 2017 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Страница 10 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov