ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
"Чувалуване" в планината
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
"Чувалуване" в планината
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Bushwalker написа:
Laughing

Мерси, щом опира само до неравности няма проблем, след цял ден бичене из чукарите по принцип имам чувството, че и на пирони мога да спя (стига да е топло). Както споменах това моето е 2кг туч и отвсякъде си е дебело и пухесто.


Толкова ли ти тежи едно парче неопрен, че не искаш да го вземеш? Нали със същия гръб, на който спиш, следващия ден ще носиш тежка раница.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юни 28, 2017 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Стелките от неопрен не омекотяват осезаемо, камъчетата под тях се усещат добре, а голям камънак да не говорим.Най - икономично за чувалуване като цена и тегло / 400 грама / е http://www.decathlon.bg/p/8029334_samonaduvaem-dyustek-za-prehodi-forclaz-a100-sin.html . По-голямо е излишно да се взема. За да се запази от пробиване / тъй като в случая се предполага че се ползува без палатка / я слагам вътре в чувала, а не под него на земята. Сега ако бих си купувал - има вече и чували с вградени надувни дюшечета, което е най-доброто решение - дюшечетата иначе са си хлъзгави и често трябва да се наместват, независимо са под или вътре в чувала.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Юни 28, 2017 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bushwalker



Регистриран на: 07 Авг 2015
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Не е въпроса, че тежи, а че няма къде да се набута като взема всичко необходимо за 4-5 дни, с триста зора вързах спалния чувал отвън. Утре отлепям та да не се разлагам на 40 градуса в ниското. Пък и джулай на планина не съм посрещал до сега, така че сам ще се убедя.
Пет Юни 30, 2017 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Гореописаното въздушно дюшече е много компактно, тъй като за разлика от други такива постелки, които съм имал, се сгъва на три през средата. В калъфчето си е с размер една педя на дължина - 10 см на ширина, заема обем колкото буркан с домати.


_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Юни 30, 2017 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
v-a-l



Регистриран на: 02 Май 2017
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам това: https://campingrocks.bg/bg/product/1309/naduvaemo-leglo-robens-vapour-model-2017

395 грама
Улта компактно и свръх бързо надуване. 15 пъти с уста. Клапа за регулиране на твърдостта и бързо спадане. Справя се със неравности доста добре по каменисти места


Smile
Пон Юли 31, 2017 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KDimitrov



Регистриран на: 27 Юли 2013
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Дали някой може да ми предложи бивак сак за спане, ще го ползвам главно за българските планини. Не държа да е нещо от порядъка на 500 - 1000 а нещо до 150 лева (импровизирано) .По - скоро ми е за защита на чувала от влага.
Пон Юли 31, 2017 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
KDimitrov написа:
а нещо до 150 лева (импровизирано) .По - скоро ми е за защита на чувала от влага.

Иди в някой склад за платове, купи си шушляк, с ламинат/изглежда като сребристо покритие/, и ако не си вещ с шевната машина , дай го на шивач и си готов. На мен, без шивашките услуги, които си ги услугвам сам, ми излезе около 15-20лв. Въпреки това не мисля, че саковете помагат - от външна влага да, може би, но от конденз - не, само двойна палатка би свършила работа, или евентуално да си подбираш специални места за спане - около скални ниши и др. не толкова открити места, където има по-малко роса.
Вто Авг 01, 2017 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Гореописаното въздушно дюшече е много компактно, тъй като за разлика от други такива постелки, които съм имал, се сгъва на три през средата. В калъфчето си е с размер една педя на дължина - 10 см на ширина, заема обем колкото буркан с домати.

е то тва е до кръста ве-даже и задника не се знае дали ше ти събере...а с дебелина от 2см. не знам какво го отличава от тези с пяната Confused
Сря Авг 02, 2017 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
.
е то тва е до кръста ве-даже и задника не се знае дали ше ти събере...а с дебелина от 2см. не знам какво го отличава от тези с пяната Confused

Вервай Smile добро е . Спах на доста неравни и с малки камъчета места с него, вече 2 години. Имам и един самонадуваем Мамут от големият размер, 3 пъти по скъп беше, уж е 3,5 см на дебелина но измерен и визуално е същият, не отговаря на дебелината си / евентуално е шашма на нашият магазин, защото дебелината е отбелязана само на калъфа, в калъф от една дебелина слагат друго, не смятам че Мамут ще направят такава мизерия /. Така си седи не го ползувам, откакто взех този .
Това, което казваш за това че е къс, напротив е предимство . Точно затова го взех, защото дългият реално установих, че под бедрата е ненужен . По дълъг от това не трябва, а спокойно си покрива до под кръста и надолу в началото на бедрото, където най- пада тежестта при спане. Не знам как но даже ми остава и за възглавница, може би щот спя настрани / аз съм висок 187 см /
- много добра цена
- добро качество въпреки евтината марка, разбира се трябва отдолу да има нещо найлоново или под на палатка, да го пази от пробиване.
- вентилът е много удачен модел и много лесно се донадува - само два пъти с уста, за разлика от Мамута.
- ниско тегло и обем
- най-важното - лесно се намества, ако се извърти по време на сън.
Разликата между надувните стелки и постелките е много голяма - никога вече не бих ползувал постелка.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Авг 07, 2017 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov