ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мечулица и Тошкова чешма - 12 и 13 август
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
Мечулица и Тошкова чешма - 12 и 13 август
Автор Съобщение
stefan_iliev38

Местожителство: София, кв. "Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
..., но и ние се отказваме. ...

Не се отказваме, а само отлагаме!

Жалко за падащите звезди и метеорния поток Персеиди...

Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Авг 11, 2017 7:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO

Местожителство: град София

Добре, поради сложната обстановка на Източния фронт ИЗТЕГЛЯМ ПАРТИЗАНСКИТЕ ОТРЯДИ за по-нататъшни опрерации на Ставката.
Иначе времето в събота докъм 22-23 ч. , ще е прилично според Мен, а след това през нощта ще е доста "Епично".
Пет Авг 11, 2017 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Алекс.Йо

Местожителство: София

Mariana1000 написа:
Значи каръка с дъжда съм аз. Два уикенда с дъжд има това лято и ги улучвам безпогрешно. Първия беше на Свищиплаз.
Краката все още са зле. Търся си дестинация, за която не се налага ходене, а само стигане с кола и съзерцаване на нещо хубаво...

Яни, изворите на Камчия. Палатков лагер, без валежи и безброй звезди! Laughing
Пет Авг 11, 2017 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO

Хижи Милеви скали, Смирненски, Трещеник също са варианти.
Пет Авг 11, 2017 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen

Местожителство: kleta majka balgariq

stefan_iliev38 написа:
didogen написа:

А защо в дванадесет без пет се оповестява?

Пет Авг 11, 2017 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy

didogen написа:
stefan_iliev38 написа:
didogen написа:

А защо в дванадесет без пет се оповестява?

Явно си спазват стриктно разписанието всяка година Very Happy
Пет Авг 11, 2017 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO

Така, .....драги Планинари, Туристи, Комсомлци, Партиини дейци, Партизани и бедстващи в планината.
Другаря Прецедател на ЦК на Партията (Стефчо) обяви последно, че Събитието ще се отложи от 12-13 август по-нататък във времето, поради технически проблеми.

Имам питане, дали "има вероятност" да се проведе идните два почивни дни 19-20 август ?
Метеорологичната обстановка се очертава благоприятна, а и по-нататък, поне Аз имам други уговорки.

Поздрави на Съвета на ЦК на Партията, Шого.
Пон Авг 14, 2017 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петър

Местожителство: София

Привет!
Забелязал съм,че "една работа когато се проточи не става". Всъщност стана в камерен състав.На 25.08.17. самостоятелно и на 01.19.17. с колегата Wanderer посетихме двете чешми,цари тишина и спокойствие.
Актуалната ситуация към 01.09.17.На 25.09.17/ако някой е обърнал внимание дал съм снимки в "Къде се мотахте..."/Тошковата чешмата църцореше,след седмица само капеше. Разбирам,сега е маловодие,но сигурно е възможно да се намери решение.Просто не си заслужава труда за направата на действително хубава чешма и да я отнесем в графата "сезонна". Необходимо е също да се направи маркировка на подходите към чешмите, ако се върви по К-Е по никакъв начин не може да се открие Тошковата чешма от хора,които не знаят за съществуването и. Чешма Мечулица без изменение.
На някой въпроси и уточнения от дискусията.
didogen / Нед Авг 06, 2017 12:14 am написа:
"Как се стига до там? От къде?"

Най близките изходни пунктове са селата Ябланица и Огоя.Ако използваме обществен транспорт от София,ПВ на 08.00 в 08.36 е в Реброво. Маршрутката в 09.15/от Своге в 08.10/тръгна по маршрута "Реброво-Батулия-Ябланица-Огоя", в Ябланица е към 09.50 и приблизително след половин час в Огоя. Обратно в делничните дни от Огоя тръгва в 18.00/съответно около половин час по-рано от Ябланица/,което прави прозорец от 8 ч., напълно достатъчно за еднодневен преход до двете чешми, вкл. и по удължен маршрут.
От опит, маршрутката в 18.00 ч. от Огоя не винаги прави връзка с влака съм София на 18.38 ч.
По-неудобно е през почивните дни,връща се в 16.00ч./от Огоя/.
Пешеходна част
Tito/Пон Авг 07, 2017 12:41 am написа:
За Мечулица е през с.Огоя по черен път вляво от основния, върви се по поречието на реката и отнема около час. За Тошкова чешма изходен пункт е с.Ябланица, отбивката от главния път е на Рудешки дол, отнема по-малко от час.

Разстоянието от центъра на Огоя до Чешма Мечулица е около 7.5 км..Ако с кола се отиде до разклона/N42 54.269 E23 33.539/може и за час.
По Рудешки дол/къс вариант 3.5км.,дълъг 4.2км./,може за час и и малко отгоре,в заключителната част доста стръмно.
За маршрута по стрелката-не съм минавал по него,ако има записан трак да се нанесе в картата.
И при двете чешми няма навеси.
За вариантите.
По Рудешки дол-къс вариант
Между точките:N42 53.268 E23 36.436-N42 53.401 E23 36.446,пряка пътека, избягва дългата серпентина за преодоляване дола на десния приток на Рудешка река.
От точка N42 53.401 E23 36.446 по дола на левия приток,изоставен горски път/за дърводобив/проходим,на места доста стръмен.
Дългият вариант е изчертан на картата
Дълъг/панорамен/ маршрут:от последната спирка на маршрутката в с.Ябланица през върховете:Баяч, Горонева чукла,Гуювска чукла,Суровянска чукла,Муртините чукли,покрай чешмата Менеков кладенец до местност Прекръстето, където се излиза на К-Е,обзорен маршрут.Почти всички връхчета имат подсичащи пътеки.
Пътят от Мечулица към Огоя по долината на р.Белеска е доста скучен,за разнообразие може да се мине през Вражилска чукла, също обзорен маршрут с няколко стръмни места на слизане.
Пон Сеп 04, 2017 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.