ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Цялото Рилецко било, Скакавците и до х. Македония
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Цялото Рилецко било, Скакавците и до х. Македония
Автор Съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Аха, така е ясно.
От Кадиин гроб надолу имаше пътека, която през клека слиза на каскадния път край Илийна река, но май вече много е обрасла.
Обърна ли внимание дали личи още тази пътека и доколко е проходима?


Проходима е, ясно си личи. Минават крави по нея Smile Миналия месец слизах от там.
Чет Авг 17, 2017 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobsunbobsun



Регистриран на: 25 Юни 2017
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Специално погледнах за тази пътека, защото я бях видял на бгмаунтинс и ми беше интересно. Не я видях. Истината е че не съм тръгвал да я търся в посоката, което би трябвало да е, но факт, че от основната пътека не я забелязах. Може би ако човек я е минавал или просто извърви няколко десетки метра в тази посока би могъл да попадне на нея.

Аз да попитам някой, който е минавал наскоро надолу по Радовичка река. На картата пътят прави един остър десен завой, а пътеката (зелената маркировка) с няколко стръмни серпентини слиза на водослива с Илийна река. На въпросния завой има фургон, който почти скрива пътеката и ако човек не я познава или не следи внимателно, спокойно може да я изпусне. Пътекта беше начесто маркирана със зелено, на места обаче бяха израстнали млади борчета, които я затваряха. Интересното беше, че през цялата отсечка ГПС-а чертаеше следа вляво от маркираното в зелено на бгмаунтинс трасе. Реших, че заради гъстата гора дава отклонение (пък и нали на терен си имаше изобилна маркировка). Последните няколко метра от тази пътека бяха екстремно стръмни и в крайна сметка ме изкара на Радовичка река, 20м преди водослива с Илийна. Възмжно ли е да има две паралелни трасета в този стръмен участък и ако да - каква е причината?
Чет Авг 17, 2017 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
bobsunbobsun написа:
Специално погледнах за тази пътека, защото я бях видял на бгмаунтинс и ми беше интересно. Не я видях. Истината е че не съм тръгвал да я търся в посоката, което би трябвало да е, но факт, че от основната пътека не я забелязах. Може би ако човек я е минавал или просто извърви няколко десетки метра в тази посока би могъл да попадне на нея.

Аз да попитам някой, който е минавал наскоро надолу по Радовичка река. На картата пътят прави един остър десен завой, а пътеката (зелената маркировка) с няколко стръмни серпентини слиза на водослива с Илийна река. На въпросния завой има фургон, който почти скрива пътеката и ако човек не я познава или не следи внимателно, спокойно може да я изпусне. Пътекта беше начесто маркирана със зелено, на места обаче бяха израстнали млади борчета, които я затваряха. Интересното беше, че през цялата отсечка ГПС-а чертаеше следа вляво от маркираното в зелено на бгмаунтинс трасе. Реших, че заради гъстата гора дава отклонение (пък и нали на терен си имаше изобилна маркировка). Последните няколко метра от тази пътека бяха екстремно стръмни и в крайна сметка ме изкара на Радовичка река, 20м преди водослива с Илийна. Възмжно ли е да има две паралелни трасета в този стръмен участък и ако да - каква е причината?


Една е пътеката, по тази по която си минал. От долу пък се хваща още по-трудно ако не я знаеш. Това което е на картата, може би е някаква много стара пътека. Може би в последствие е направено краткото пътче на което се слиза преди Илийна река и пътеката е променена. Все се каня да пусна билетче с правилната пътека, защото без GPS , ако не е ходил човек има да се лута...
Чет Авг 17, 2017 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Така е, стръмната пътека може да бъде изпусната и в двата си края. Но те е извела правилно, аз не бих придирял за десетина метра отклонение, не мисля, че има две паралелни пътеки. В долния край е затрупана от паднали изсъхнали дървета и минава десетина метра вдясно. На един стар смърч си личи зелената марка, но точно покрай него в момента е непроходимо.
Чет Авг 17, 2017 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov