ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине: Опит за нов рекорд с байк от Илко Илиев
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине: Опит за нов рекорд с байк от Илко Илиев
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Пресече асфалта за Снягово, пере към Добра Поляна!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Авг 22, 2017 8:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Така както е тръгнало, следващия опит ще е за под 3 денонощия.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 22, 2017 8:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Навлиза в с.Сини Рид и ще тръгне нагоре по асфалта за с.Козичино.
Не успявам да го следя. Докато пиша той изчезва. Страшна скорост!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Авг 22, 2017 8:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Остап Бендер



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
С това темпо към 13 ч. трябва да е на Емине, т. е. общо ок. 74 часа.
Вто Авг 22, 2017 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично очаквам да се опита да финишира в рамките на 72 часа. Ще трябва да се напъне, но не е напълно невъзможно.
Вто Авг 22, 2017 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Остап Бендер написа:
С това темпо към 13 ч. трябва да е на Емине, т. е. общо ок. 74 часа.

В гората към с.Козичино, по равното засякох около 2 км. Оказа се, че се движи с около 50 км/час.
Като че ли три дни не е карал, сега е тръгнал.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Авг 22, 2017 9:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
diantsvetkov написа:
Аз лично очаквам да се опита да финишира в рамките на 72 часа. Ще трябва да се напъне, но не е напълно невъзможно.

Струва ми се, че повече ако се напъне, ще се разкъса! Very Happy

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Авг 22, 2017 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Остап Бендер написа:
С това темпо към 13 ч. трябва да е на Емине, т. е. общо ок. 74 часа.

В 11 - 12 часа ще е на н.ЕМИНЕ

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Авг 22, 2017 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Остап Бендер



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
От Козичино до Емине остават 50 км. При средна скорост ок. 15 км/ч. няма как да се включи в рамките на 72 часа, но, да, без съмнение си връща рекорда и то с няколко часа по-добро време. Разбира се, възможно е и да успее да направи по-висока скорост, все пак имаме онова спускане от кулата и после 5 км. асфалт през прохода, но... да видим. Very Happy
Вто Авг 22, 2017 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Направо ви се чудя как можете така сравнително спокойно и логично да коментирате това, което се случва! На мен просто съзнанието ми отказва да го приеме! 200 км средно на ден, по оня терен, три дни подред, почти без почивка!... Какъв човек трябва да си, за да можеш да направиш това???
Вто Авг 22, 2017 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Остап Бендер



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
След Козичино темпото драстично спадна. Надявам се е просто успокоение пред близкия финал, а не някакъв проблем.
Вто Авг 22, 2017 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Направо ви се чудя как можете така сравнително спокойно и логично да коментирате това, което се случва! На мен просто съзнанието ми отказва да го приеме! 200 км средно на ден, по оня терен, три дни подред, почти без почивка!... Какъв човек трябва да си, за да можеш да направиш това???


Нечовек, Борка! Абе тея гуми не пукат ли, уши не чупят ли?
Това наистина не може да се опише с думи и да се осмисли. Все пак ми се ще на следващото минаване да падне под 72 часа, да си има заигравка и стимул за следващия. Щот под 48 вече е невъзможно....Абе то и 5 дни бяха нечовешки, а свалиха наполовина от 5 почти...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 22, 2017 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Като става дума за рекордите - някой има ли повече информация за рекордното преминавана на Любомир Палакарчев през 1986-а? Интересува ме дали това е било документирано навремето по някакъв начин - примерно по вестниците тогава?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 22, 2017 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Като става дума за рекордите - някой има ли повече информация за рекордното преминавана на Любомир Палакарчев през 1986-а? Интересува ме дали това е било документирано навремето по някакъв начин - примерно по вестниците тогава?


В това интервю с Любо има информация. Но явно масовите медии не са се занимавали с тичането му. Сега лайв стрийм, жи пи еси... Глобално село!

http://www.360mag.bg/posts/46711

А партията е можела да си направи добра реклама, както Джимито с Дизела. Smile

Силна година, уморих се само да следя от телефона и на компа повече, отколкото като го правих. Любо, Божо, Антония, Илко, Борката, че сега следва и Ники...някои по два пъти на сезон хахаххах. Да са живи и да да им здрави краката!!!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 22, 2017 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Като става дума за рекордите - някой има ли повече информация за рекордното преминавана на Любомир Палакарчев през 1986-а? Интересува ме дали това е било документирано навремето по някакъв начин - примерно по вестниците тогава?


...И едно "интервю", взето от Райко през далечната вече 2011 г.:
....................
5дни и 14часа от вр. Ком до нос Емине
РАЗКАЗЪТ НА ЛЮБОМИР ПАЛАКАРЧЕВ за неговото екстремно бързо пробягване на маршрута:

- Любо, защо точно Ком - Емине? Има толкова много предизвикателства освен това?

- Аз съм учавствал в много маратони, супер маратони, планински бягания:
В Будапеща - супермаратон, 360км. - 5 етапа. През 93г. - седмо място в генералното класиране, 96г. - първи в групата.
Обиколката на Витоша - 100км - през 88г. първо място, време - 9 часа и 20 мин.
Чумерна - Столетов - този ми харесва най-много, участвал съм 3 пъти, имам първо място - 7 часа и 59 мин.
Козлодуй - Околчица и др. (Показва ми изрезки от стари вестници, в стаята му има много медали)

- Разкажи ми за К-Е и твоя рекорд. Moжеш ли да ми кажеш времената - по кое време, къде по трасето си бил и къде са били ношувките ти?

- Минавал съм К-Е няколко пъти за по-малко от 7 дни, и всеки един от тези опити, аз си ги броя за рекорд. През 86г. минах веднъж в началото на лятото за 7 дни, през септември същата година го направих за 5 дни и 14 часа, през 87г. - пак септември.

- Разкажи ми за най-бързото ти преминаване. Септември 1986г. - това ли беше най-доброто ти постижение?

- Стартирах в 12 часа вечерта, на Петроханския проход бях след около час и половина. За целия преход съм правил почивки от 10 - 15 минути, максимум 20. Не по-често от 3 пъти на ден. На повечето места тичах. Първа нощувка в х.Мургана - тъкмо се беше стъмнило, когато пристигнах. Имам записки с точните времена и местата на нощувките, но не ги намирам, защото няколко пъти съм се местил. Като съм го правил няколко пъти се бъркам малко.
На Мургана хижаря - незнам жив ли е още този човек, просто ми се чудеше. Вика "Ти си втория човек, до сега, които е тръгнал от Ком през ноща и на следващата вечер е стигнал тук."

- Раница носеше ли, имаше ли ятаци по пътя или някой, който да те придружава?

- По едни гащета и по една фланелка се движех. Багаж нямах никакъв с мен, но трябва да отбележа, че и двата пъти уцелих страхотно време, направо чудно. Дъжд не ме е валял въобще. От началото - до края, един ден не ми е бил лош. Това е много важно! Имаше с мен кола, която се движеше успоредно на билото и ме чакаше на проходите. С нея ми носеха храна и вода. По-голяма нужда имах от течности, отколкото от храна. Пиех предимно вода, в която е разтворен изостар.

- А какво ти носеха за ядене? По хижите можеше ли да разчиташ на нещо друго, освен вафли?

- Носеха ми мед, изостар, хляб, сирене, орехи, лешници, грозде. Гроздето дава много бърза енергия. По хижите - само вафли, ако има някоя чорба - още по-добре.

- Челник носеше ли с теб?

- Челник, не. Носех някаква малка батерийка. Значи, аз сутрин обикновенно тръгвах към пет - пет и половина, вечер пристигах час и половина - два часа след залеза. Останалото време беше светло. С изключение на първата нощ, когато тръгнах от Ком.

- По колко часа на денонощие спеше и успяваше ли всеки път да се добереш до хижа?

- Втората нощувка ми беше на Добрила. Пристигнах към 9 - 10 часа вечерта и сутринта станах около 4 часа, към 5 - 5 и 30 тръгнах. Всичките спанета ми бяха по 6 - 7 часа минимум. Денем не съм спирал почти, където има възможност тичах, за да си осигуря възможност да почивам нощем. Пък и като спреш по-за дълго, после трудно се потегля.
През Купените, Кръсците, отатък до Ботев се движех много бързо. Имах опит от алпинизма и бях много добър на изкачванията. От заслон Ботев, до връх Ботев го взех за 20 минути. На х.Тъжа се разминахме с екипа и продължих гладен. Не съм се качвал до хижата, за да не губя време. След около 2 часа и 15 мин. бях на Мазалат. Не помня точно, но или там, или на х.Партизанска песен хапнах една чорба.
Колата ме чакаше на Шипка. Там има ресторант, изядох една супа. Взех с мен едно половин литрово шише с изостар. Следвашата нощувка беше на х.Българка. На Хаинбоаз пак ме чакаше колата. Четвъртата ношувка беше в Котел.

- Като пристигна късно в Котел, беше ли проблем да намериш къде да спиш?

- Моите хора с колата бяха пристигнали преди мен, и бяха запазили стая. Петата нощувка беше на х.Луда Камчия. Там имаше и други туристи, които ми се чудиха как толкова бързо съм дошъл от Ком. На другия ден, в 2 часа на обяд бях на Емине. Пет дни и четиринадесет часа!

- Когато си на предела на човешките възможности, какво те мотивира?

- Имам много силна воля и спортна злоба. Умея да стискам зъби, когато е трудно. Мисля си, че този който за сега е пред мен, не е по-добър от мен. Ако се стегна, ще го настигна.
Още по въпроса за мотивировката: същото лято (86-та година) юни месец, четирима души от ТД - "Планинец" го преминаха за 6 дена. Това бяха Петко Лазаров, Иван Иванов, Иван Бойчев и още един, на който не си спомням името в момента. Та аз исках да си докажа, че съм по-добър и да пробягам маршрута по-бързо от тях, да разбера къде е границата на възможностите ми. Тогава бях в много добра форма, търсех поле за изява.

- Кой има по-добри шансове - талантлив спортист, или планинар с опит и отлично познаване на трасето?

- Много ясно, че планинарят - щом е в планината, той е в стихията си. Знае как да реагира, ако се влошат нещата. Ако е само спортист, ще закъса, защото е подготвен само за идеални условия.

- Специално за Ком-Емине, готви ли се дълго за първата експедиция, или го пожела и веднага го осъществи?

- Не съм се готвил специално, просто тръгнах, но познавах по-голямата част от маршрута. От Дъскотна до морето ми беше непознато, там ползвах карта. Бях в много добра форма от ски ралитата.

- Как се чувстваш по-добре - когато си сам и се грижиш единствено за себе си, или предпочиташ компактна група?

- Винаги се чувствам по-добре сам. Разчитам на моите сили и си правя графика според тях. Когато си в група, винаги има някой по-неподготвен и бави.

- Какви според теб са задължителните правила, за движение в група? (става дума не за туристи, а за добре подготвени екстремисти)

- Графикът трябва да се спазва, иначе експедицията няма да постигне целта си. Ако някой не е във форма, се уточнява мястото за нощувка и групата го чака там. Той се придвижва както може и пристига когато успее. Ако се възстанови, докато групата потегли на другия ден - продължава с останалите, ако не - остава.

- Кой сподели радоста от успеха ти?

- На морето имаше мои познати от ТД "Черни връх", останах с тях 3-4 дни, също така Евгени Димчев (планинар) много ми се зарадва.
...Няма кой да оцени. Постиженията в този спорт не се чуват... Не е като футбола.
Всъщност отразиха го тогава във вестник Ехо. (Подава ми изрезка от вестник, на която има кратка статийка под неговата снимка. Отгоре има по-голяма снимка от друга статия - футболен стадион)

- Какви други силни експедиции си правил?

- Ходил съм на балканиади по алпинизъм - Полша, Чехия, Румъния, Гърция.

- А какви не успя?

- Не успях за Еверест - 84 година. Готвих се за тази експедиция, бях в основния състав. В последния момент отпаднах заедно с още четири човека. Официалната причина я разбрах от лекаря на експедицията, след като се завърнаха. Питах го и той ми отговори, че ме е писал "не добро здравословно състояние".
Бях много огорчен. Големи амбиции имах за Еверест, много се разочаровах като отпаднах от експедицията...
Имаше неща, които не ми харесваха, за това се отдръпнах от алпинизма.

- Любо, какво би посъветвал тези, които ще тръгнат по Легендарния маршрут К-Е?

- Най- важно е да се уцели времето! (удивителната е от мен)

- На колко години си сега?

- На 57

- Би ли тръгнал отново по маршрута?

- Да.
Вто Авг 22, 2017 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 3 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov