ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За шиповете, шол стелките и прочее реалности

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
За шиповете, шол стелките и прочее реалности
Автор Съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение За шиповете, шол стелките и прочее реалности Отговорете с цитат
След като с мазохистично злорадство си честитих новите шипове в петите, дойде време да избистря статута си на непълноцен планинар, интересувайки се от стелки, обувки с подходящи подметки и т.н. Та викам си, планинари на някоя полянка или заклещени на пътека с удовоствие споделят опит и теоретични познания, дай да пробвам дали ще откликнат и във виртуалното пространство!
На въпроса - има ли някой опит с Scholl GelActiv, вършат ли работа, ако да, на кой модел да се спра, всекидневен, спорт или работа? Конкретен модел високи планинарски обувки (без хай енда)?
И въобще, ако някой има усещането, че може да сподели нещо полезно по въпроса, да се чувства свободен да го направи!
Накрая и аз да кажа - не си давайте парите за Каримор! Много скоро ще се разляпят, после шевовете закъсат. И нямат никаква устойчивост към вода, ама никава. Язък им за добрият дизайн. А може (недай си Боже) и те да са причината един усмихнат ден, също толкова усмихнат доктор да ви каже паролата "Плантарен фасцит" или нещо подобно. Това боли ...
Чет Авг 24, 2017 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Re: За шиповете, шол стелките и прочее реалности Отговорете с цитат
wanderer142 написа:

Накрая и аз да кажа - не си давайте парите за Каримор! Много скоро ще се разляпят, после шевовете закъсат. И нямат никаква устойчивост към вода, ама никава. Язък им за добрият дизайн.

Взех и аз едни бюджетни Каримори, за проба. Равносметката до тук след 7 дни в Рила и 9 в Пирин е: Предимства - сравнително ниска цена (95 лв.), хубав дизайн, леки, удобни, подметка с отлично сцепление по камънака. Недостатъци - Тънка подметка, на която средният слой е толкова мек, че камъните го направиха на пух и прах, и отстрани, и отзад още след първото ходене Laughing , мембрана - никаква, държа не повече от 40-45 минути на летния, пирински дъжд и от там натам всичко подгизна.
Чет Авг 24, 2017 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Е моя опит е от два чифта Аспен - ниски и високи. Идентични дефекти - сравнително бързо разлепване отпред, последвано от разшиване при свивката. През подметката се усеща всеки камък, иначе наистина добър грайфер и държат. За мембрана да не говорим. Добър дизайнер имат и до там.
Ама за стелки питам сега Smile
Чет Авг 24, 2017 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RNK1



Регистриран на: 01 Юли 2017
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Споделям съдбата на колегата. От около две години имам ошипяване на лявата пета. При мен, комбинацията между ортопедична стелка (по отливка) и маратонки за бягане, има известен ефект....
Вариант е индивидуални ортопедични обувки, ама цените са...
Чет Авг 24, 2017 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Чак за специални обувки не съм. Дори шип не се вижда на снимката. Отдавам проблема на наднормено тегло и неподходящи обувки. Ще пробвам със стелки и други патъци, пък каквото дойде.
Пет Авг 25, 2017 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov