ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Връх Ботев през хижа Равнец от Карлово + Жълтец и Млечен Чал
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Връх Ботев през хижа Равнец от Карлово + Жълтец и Млечен Чал
Автор Съобщение
petarvodenchev



Регистриран на: 25 Авг 2017
Мнения: 8

Мнение Връх Ботев през хижа Равнец от Карлово + Жълтец и Млечен Чал Отговорете с цитат
Драснах един пътепис от изкачването на връх Ботев през Карлово миналия уикенд, много повече ми хареса от хижа Рай - много панорами към централното старопланинско било, пътеката до хижа Равнец е много добре маркирана, хижарят е готин, след вървях по жалоните малко и после ляво и пак по лятната двойна маркировка, макар че пътека по-скоро няма, защото се преплита с много животински и така се добрах до билната месност Равнец, откъдето се разкриват невероятни гледки към Купените и Амбариците, Кръстците, Ботев още не се виждаше. Чешми по пътя - една 10 минути преди хижа Равнец и една до самата хижа, след това може да се разчита на поточетата преди заслон Бункера, оттам нататък нагоре - към Жълтец чак на заслон Ботев

След изкачването на старопланинския първенец от Калофер, дойде ред и на покоряване от Карлово - града на Левски, маршрутът е доста по-голямо предизвикателство с денивелация от почти 1900 метра - Карлово - 480 метра, Ботев - 2376 метра и разстояние от около 20 километра.


Снимката е от самия връх, на заден фон се виждат метеостанция, телевизионната кула, която се вижда дори и от Асеновград и няколко сгради на военните.

Прогнозите за горещ и сух уикенд, за вече миналата седмица става въпрос, ме амбицираха да изкача връх Ботев по не особено популярния маршрут от града на Левски.

Началото на пешеходния маршрут беше в 7 часа без малко в центъра на Карлово. Денят се очертаваше горещ, щом още преди слънцето да се е издигнало, лъхаше топлина откъм снагата на Балкана.

В града се забавих около половин час и след 7:30 поех по западната пътека за хижа Равнец, много добре маркирана с бяло червено бяло.
Посоката на движение е от центъра на града само направо по улица Водопад и след туристическата спалня на Карлово, която се пада отляво на улицата, вдясно се пресича тесен мост на Стара река.

Веднага след моста видях и първата табела за връх Ботев и хижа Равнец с червена маркировка, оттам вляво поех по павирана улица нагоре вече покрай сухото корито на река Карамандра, покрай която ми предстоеше да вървя над 3 часа.

В самото начало на павираната улица също има табела за хижа Равнец и се появява и маркировка бяло червено бяло.
Западната пътека, маркирана с червено, към хижа Равнец беше за скоростно изкачване, на серпетини бързо се издигнах във височина.
Разкриха се невероятни пейзажи към Карлово и Сопот и към гористите склонове на Средна гора.
Пътеката бързо се изкачва над дерето над река Карамандра, в която имаше малко вода, тъй като чувах звуците на водния поток.
Още в началото на пътеката забелязах една тръба, която събира водата от реката, изглежда за напояване на градините на съседните вили, и коритото в града е сухо.
Първоначално пътеката преминава през борова гора, след това, която за моя изненада стана смесена от дъб и габър. Пътеката е толкова добре маркирана с бяло червено бяло, че няма начин човек да се изгуби, хижаря на Равнец ми сподели, че лично той я е маркирал. След около 40-50 минути изкачване, гората внезапно свърши и се озовах на една поляна, река Карамандра вече беше съвсем близо, след поляната стигнах и до първата чешма, която течеше, макар и доста слабо. След поляната пътеката ме отведе в дерето на река Карамандра и след около 10 минути видях, че подминавам хижата, която беше на отсрещната страна на дерето. Това е може би най-интересното, че хижата се подминава и след това пътеката стига до малък дървен мост и прехвърля от другата страна на реката и се стига до хижата. И така в 8:30 се озовах в хижата, хижарят ме посрещна много топло, сподели, че сам е маркирал пътеката и че карловци не посещават много хижата. Но според мен заслужава похвала, с радост ще отида да нощувам в тази хижа, специално заради хижаря. Останах в хижата около половин час и след като налях вода от едно изворче наблизо, в 9 без малко поех към връх Ботев. Около 10 минути повървях по пътека през вече букова гора, разделих се за кратко с река Карамандра. Но след като излязох от гората, изведнъж пътеката изчезна, просто така се загуби в тревата, макар и да имаше двойна маркировка - с червено за Ботев и със синьо за хижа Васил Левски. След кратко оглеждане накъде може да продължава пътеката с маркировката, прецених, че е най-добре да си поема по жалоните, които бяха на 50 метра по-наторе от изчезналата в нищото пътека. Оказа се, че май по тях ще трябва да се върви, че маркировката с червено и синьо, която търсех се появи. Слънцето вече напичаше доста силно, голите тревисти склонове на Балкана изглеждаха доста предизвикателно на фона на жегата. След леко спускане и след това изкачване, се завърнах отново на река Карамандра, тук трябваше да преценя дали да продължа по жалоните или по маркировката бяло червено за Ботев и бяло синьо за хижа Васил Левски. По-прохладното дере или палещото слънце на билото. Реших, че е по-добре да не се разделям още с реката и затова поех покрай нея. Пътеката върви първо отляво на реката, но множеството животински пътеки доста затрудняват ориентирането коя точно е пътеката. Маркировката е сравнително на често, но прави веднъж брод отдясно реката и после пак връща отляво и затова я загубих по едно време, но за кратко. Пътеката понагоре почти се губи. Но се разкриват невероятни пейзажи от типа на родопските с елхи, сякаш бях на Пампорово, а не на Стара планина, където след пояса букови гори, 1400-1500 метра няма елови гори, а поляни. И след голямото задоволство от видяното стигнах до билната местност Равнец, вече подминал изворите на река Карамандра. Маркировката тук изчезна, само знаех, че тук трябва да обърна посоката, от север-северозапад да поема надясно на изток. Пред мен се разкри и централното старопланинско било с неговия каймак - Купена, който се подаваше иззад елхите. За ориентир ми служеше една паднала табела ръждясъла табела за резерват Стара река и един кол с бяло червено бяло, който беше пуснал ръжда и една табела за Карлово, което беше напълно достатъчно. Поразгледах малко билната местност, видях добре оформена пътека, която поема надолу към дерето на Голямата река, в която е хижа Васил Левски, но без маркировка. И след това се върнах и поех надясно в посока изток, открих нещо като пътека или по-скоро ров, който можеше и да е издълбан от животни. Но се появи и маркировката за Ботев - бяло червено бяло. Най-прекрасното беше, че пътеката преминаваше през много гъста елова гора, сякаш бях в Родопите, която обаче не след дълго се разрежда и се появиха жалони. Малко след като еловата гора доста се разреди и маркировката от червена стана жалони стигнах до нещо като кръстопът, видях и табела за хижа Равнец. След леко изкачване вече по жалоните, до един скален феномен, се сблъсках лице в лице с крайната си цел връх Ботев, предстоеше ми леко спускане до един от притоците на Голямата река, която преминава покрай хижа Васил Левски и след това леко качване, след което вече видях и заслон Бункера и най-ниската точка, до която трябваше да стигна Петолъчката или Дюзата с пътеките за заслон Ботев, Жълтец, хижа Левски, хижа Рай и Карлово, тук минава и вододела на Бяла и Стара река.
Времето беше с мен - на билната тераса, по която преминава по-голяма част от маршрута почти през цялото време духаше хладен вятър, който продължи да ме съпътства и към Жълтец, а горе вече на централното старопланинско било си стана направо хладно. И така отметнах ги и Жълтец и Млечен чал - третият по височина в Стара планина след Ботев и Голям Кадемлия. След това на бързо и Безименен и пускане към заслон Ботев, където още от вратата посрещат с доста странна за мен табела, "С обувки до тук", помислих си да не би това да е болница или пък джамия, че да ме можеш в трапезарията с обувки да влезеш. В хотелите по морето никой няма да навика туристите, че влизат в пясъка по пясъка по стаите, но заслон Ботев, още повече, че сега няма никаква кал, навсякъде е сухо, на 2000 метра те задължават да си свалиш обувките, за да им влезеш в трапезарията. Хижарите май ги тресе някаква мания за чистота горе при кравите и конете.
Влязох в заслона, за да питам дали има свободни места и малко да почина преди финалното изкачване, но се оказаха доста недружелюбни, оставих раницата и отпраших към Ботев. В 14:30 стигнах до крайната точка първенеца на Балкана. Но не мога да кажа, че съм бързал доста се наслаждавах на невероятните гледки към централното старопланинско било - поприказвах си доста и със стопанина на заслон Бункера, след като качих Жълтец, където пък се засякох с едни младежи от Севера, идваха от местността Полениците, няколко дерета на запад от хижа Плевен. Та те се навиха заедно да катерим връх Ботев. А и исках добре да огледам маршрута, тъй като не планирах следващия ден да се връщам оттам.[/img]
Пет Авг 25, 2017 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Полезна информация предвид, че това е предстоящо мое пътешествие (само че по синият, пенсионерски маршрут до Равнец)!
Нещо за тур. спалня Ботев?

ПП Да накараш мъж да си събуе обувките и то туристическите е риск, който би могъл да докара сълзи в очите. Както и да е.
ППП Снимки няма никакви, но това не е необичайно.
Пет Авг 25, 2017 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarvodenchev



Регистриран на: 25 Авг 2017
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
В заслон Ботев толкова беше кофти отношението на хижарите - може да навикат и за най-малкото, че няколко момчета, след като се стъмни с челниците се качиха горе да спят в туристическата спалня, имало само 3 души горе. Да, заслонът е много добре направен, но с това просташно отношение и с тази абсурдна мания за чистота на 2050 метра, не бих спал повече на този заслон. Снимки има, но съм във форума, та ме домързя да ги качвам да външен сайт, пък после да пускам линкове.
Пет Авг 25, 2017 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BatRado



Регистриран на: 30 Дек 2016
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Препоръчвам спалнята на върха. Чисто е, топло е, момчетата, които го държат са пичове. Единствения минус е липсата на кухня, т.е. трябва да си носиш нещо за ядене, но това не е болка за умиране.
А залез/изгрев от връх Ботев не се виждат всеки ден Smile
Пет Авг 25, 2017 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarvodenchev



Регистриран на: 25 Авг 2017
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
По пътеката за хижа Равнец, западната не видях никого, хижарят ми каза, че не е особено популярна сред Карловци, за разлика от Хубавец, вярно на реката е, но пък Равнец е по прилична височина - 1240 метра, докато Хубавец няма и 1000 метра. После преминах едно стадо коне и се отделих от жалоните и поех по река Карамандра, недалеч от извора, тоест близо вече до поляната на билна местност Равнец, срещнах един кравар, който се оплака, че цяла сутрин не може да си събере кравите. Следващият човек, който срещнах беше след около час ходене - минах гората, излязох на жалоните, малко преди заслон Бункера трябваше с едни кучета да се разправям, там видях стопанина на заслона, който имал 20 крави и се грижел и за заслона поговорихме малко и продължих към Петолъчката, там също има хора и даже един баща и син-тийнейджър ме питаха дали имало места на Равнец и поеха нататък. После вече хванах за Жълтец вече по жалоните и почна едно чудене и маене как ще разбера, че съм го стигнал. Но си е доста драпане - 1860 метра на 2248 метра, там една точка, която е малко над върха, който се пада малко от север. Страхотен маршрут беше, бих повторил пак, но тези от заслона най-много един чай да мина да пия и ще вляза с обувките Very Happy, ако искат да ме гонят. Бяхме се разбрали с едни момчета, че там ще спим, та затова не проявих инициатива, иначе от 14:30, докато се стъмни имах и време и до Паниците да сляза. На следващия ден правихме заслон Ботев по пътеката с трите дерета - едното беше сухо в частта, която минаваше пътеката, по-надолу извираше вода, в останалите 2 имаше вода. Аз я нарекох пътеката на обратните завои, слиза долу в дерето, после обратен завой и тръгва да изкачва другия склон, към Петолъчката и оттам за хижа Рай, много живописна пътека, същите дерета, които минахме отгоре сега минахме и отдолу + Бяла река, от която тръгнахме от заслона, видях и Сухото пръскало къде е. Масивът на връх Ботев е може би най-живописен от югозапад лятно време, най-величествено изглежда. По тази пътека - Васил Левски - Рай май не минават много хора, иначе е добре маркирана със синьо, в началото - на петолъчката има табела, а няма пътека, един жалон служи за ориентир. Маршрутът от хижа Васил Левски - хижа Рай отговаря на описанието от приказките - през 9 планини в 10-та, 10 дерета се минават, докато се стигне до хижа Рай.
Пет Авг 25, 2017 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kavas



Регистриран на: 28 Май 2015
Мнения: 30
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
Гледките по този маршрут наистина са уникални.Има много панорамки пълнещи душата.Интересно откъде видя Сухото пръскало по така описания маршрут?
Вто Авг 29, 2017 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Ти у вас в кухнята с обувките ли влизаш?
Вто Авг 29, 2017 2:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Този въпрос е много спорен. За спалните помещения е логично да не се влиза с обувките, докато за столовата не много удобно, защото се налага често влизане и излизане и е дразнещо постоянно да се обуваш и събуваш. Освен това, там е обществено място и е по-правилно да се ходи с обувките. В повечето хижи в които съм ходил в столовата се влиза с обувките.
Вто Авг 29, 2017 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Това щях да кажа и аз - заслон Ботев частен дом ли е, че да поставяме така въпроса? Няма лошо, че са въвели такова изискване. Има го и на други места в региона, сещам се за х.Ехо примерно. Въпросът е в отношението. Аз съм бил на заслона всичко на всичко два пъти за по една обедна супа като не беше много скоро и не съм видял лошо отношение, но съм чувал от не малко познати за абсурдна грубост да не кажа и простащина от домакините. Това е нещо, което задължително отблъсква посетителите, ако ще и заслонът да предлага лукс 5 звезди за без пари. Дано им потръгне със спалнята на момчетата на върха.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Авг 29, 2017 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
И като не е частен дом да нахлуваме с кални и прашни обувки и изобщо с нищо да не се съобразяваме?
Вярно, има малко неудобство да се наведеш и да си събуеш обувките, но нали всички искаме да ни е чисто и уютно?
Ако ние самите не пазим, няма как да е чисто, пък ако ще хижарят цял ден да върти метлата и парцала.
Изискването да се събуват обувките при влизане в хижата го има на все повече места в България, на някои от много години, но за първи път виждам някой да се оплаква от това.
Вто Авг 29, 2017 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Това, че някой се оплаква за събуване на обувките на входа на заслон/хижа си е някаква твоя интерпретация. Оплакванията са само и единствено от отношението на въпросните стопани, което не е много по-различно от това на фатмак към новобранци в казармата га я имаше.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Авг 29, 2017 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
... още от вратата посрещат с доста странна за мен табела, "С обувки до тук", помислих си да не би това да е болница или пък джамия, че да ме можеш в трапезарията с обувки да влезеш.


Цитат:
...на 2000 метра те задължават да си свалиш обувките, за да им влезеш в трапезарията. Хижарите май ги тресе някаква мания за чистота горе при кравите и конете.


Цитат:
Да, заслонът е много добре направен, но с това просташно отношение и с тази абсурдна мания за чистота на 2050 метра,...


Цитат:
Страхотен маршрут беше, бих повторил пак, но тези от заслона най-много един чай да мина да пия и ще вляза с обувките Very Happy, ако искат да ме гонят.

Сря Авг 30, 2017 8:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Абе типично по нашенски....
Много обичаме да има правила и те да се спазват, ама когато на нас не ни е кеф да не важат.
За отношението към гостите на заслона ще кажа по- надолу. Често отсядам там не съм имал проблем, но това го отдавам на доброто ни познанство с Вальо и Ичо. Чувал съм от туристи да се оплакват но монетата има две страни...каквото повикало такова се обадило.Бил съм свидетел на неоснователно мрънкащи хора и това в продължение на часове и за всяко нещо, ама защо не била отворена вътрешната тоалетна не можело ли да я отворят, че навън е далече само за жените ама защо ще спим във вътрешното помещение не може ли в другото..... ама защо като са пристигнали нямало топла вода /и това след обяснението че водата след час ще е гореща и всеки ще вземе душ/ .... и още и още........еееее кво да направи хижаря да им пляска ли и да ги целува. Влез като човек, кажи добър ден, попитай каквото те интересува седни хапни пийни, ако искаш поспи и довиждане.
За обувките...............това е просто смешно, на много места трябва да се събуваш х.Ехо,, х. Козя стена,...х.Бузлуджа в новата спалня на Ботев също и т.н. като не ти се събува продължаваш или стоиш отвън. Представям си в дъждовно време да се набутат 10 човека с калта вътре че да влезнат на топло за малко по пътя за Ботев да пият по кафе и вафла да си остържат чипиците да измокрят всичко с дъждобрани и мокри одежди в столовата и да си отидат....Най- вероятно мрънкащият ако е хижар няма да му стане добре след тях да почиства час като си зареже останалите ангажименти. Всеки е виждал как ПЛАНИНАРИ влизат в столовата смъкват раниците / мокри, сухи, кални... и т. н./ и ги тупват на миндерите, че да им е по- удобно....ама , че намокрят и следващият като седне ще му е неприятно...карай нали сме за малко само. Може да се пише дълго и да се дават примери много това няма да реши проблемите, просто трябва да се съобразяваш с правилата и да не очакваш, че за теб не важат.
Сря Авг 30, 2017 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarvodenchev



Регистриран на: 25 Авг 2017
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
kavas написа:
Гледките по този маршрут наистина са уникални.Има много панорамки пълнещи душата.Интересно откъде видя Сухото пръскало по така описания маршрут?

Недостатък при горещо време е, че единствената гора по маршрута заслон Ботев през Петолъчката към хижа Рай е в дефилето на Бяла река, която се преминава точно за 10 минути. А всъщност не съм видял Сухото пръскало, някакво друго пръскало ще да е било, по-малко, не знам защо така си го кръстих Very Happy , а Сухото видях, че било от източната страна на Ботев на един от притоците на Бъзовиците, които се пресичат на път за хижа Рай от Паниците. Въпросното пръскало беше всъщност на едно приточе на следващото дере след излизане от гората на Бяла река. След излизане от гората има табела за начало на резерват Джендема и след това пътеката се спуска към дерето на реката и точно до пътеката водата от нареченото от мен Сухо пръскало, което се оказа, че не е Very Happy , се слива с основния воден поток на дерето.
Ето това масивът на връх Ботев, гледан от най-високата точка след преминаване на дерето, което преминава под бивака на Баш Мандра, заради светлината не се вижда добре, то и водата и без това е малко, но не знам защо го кръстих това Сухото пръскало, може би защото почти нямаше вода.
[/img]
Сря Авг 30, 2017 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
petarvodenchev



Регистриран на: 25 Авг 2017
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Абе типично по нашенски....
Много обичаме да има правила и те да се спазват, ама когато на нас не ни е кеф да не важат.
За отношението към гостите на заслона ще кажа по- надолу. Често отсядам там не съм имал проблем, но това го отдавам на доброто ни познанство с Вальо и Ичо. Чувал съм от туристи да се оплакват но монетата има две страни...каквото повикало такова се обадило.Бил съм свидетел на неоснователно мрънкащи хора и това в продължение на часове и за всяко нещо, ама защо не била отворена вътрешната тоалетна не можело ли да я отворят, че навън е далече само за жените ама защо ще спим във вътрешното помещение не може ли в другото..... ама защо като са пристигнали нямало топла вода /и това след обяснението че водата след час ще е гореща и всеки ще вземе душ/ .... и още и още........еееее кво да направи хижаря да им пляска ли и да ги целува. Влез като човек, кажи добър ден, попитай каквото те интересува седни хапни пийни, ако искаш поспи и довиждане.
За обувките...............това е просто смешно, на много места трябва да се събуваш х.Ехо,, х. Козя стена,...х.Бузлуджа в новата спалня на Ботев също и т.н. като не ти се събува продължаваш или стоиш отвън. Представям си в дъждовно време да се набутат 10 човека с калта вътре че да влезнат на топло за малко по пътя за Ботев да пият по кафе и вафла да си остържат чипиците да измокрят всичко с дъждобрани и мокри одежди в столовата и да си отидат....Най- вероятно мрънкащият ако е хижар няма да му стане добре след тях да почиства час като си зареже останалите ангажименти. Всеки е виждал как ПЛАНИНАРИ влизат в столовата смъкват раниците / мокри, сухи, кални... и т. н./ и ги тупват на миндерите, че да им е по- удобно....ама , че намокрят и следващият като седне ще му е неприятно...карай нали сме за малко само. Може да се пише дълго и да се дават примери много това няма да реши проблемите, просто трябва да се съобразяваш с правилата и да не очакваш, че за теб не важат.

Раздразнението ми нарасна и след като оставих едни джапанки на обувалника на предверието на заслона, които си носих, за да мога като се върна в Пловдив да не ходя с планинарските обувки в жегата, и час, след като се завърнах от върха вече не ги намерих. А пък и аз не съм от тези, дето да мрънкат, после ми направи впечатление колко са сприхави стопаните на заслона и за най-малкото се заяждат. Това във въздуха си личи, много обтегната обстановка в заслона. Разбирам, че има правила, но да ти се нахвърлят с крясъци все едно си убил човек за добре дошъл, не ми се струва съвсем нормално. А и все пак, като идваш за първи път трябва да са малко по-снизходителни, а не да започват с истериите, аз му казвам - Добър ден, той ми сочи някаква табела "Влизането на външни лица забранено", това за вратата на кухнята става въпрос и то при положение, че вратата на заслона е отворена и аз нямаше как да го видя. Иначе аз не съм влизал в пререкания с тях, споделям впечатления. А и още повече правя разлика какво е добро отношение - спрямо хижаря на Равнец, добронамерен, на такъв човек си заслужава да си оставяме парите, така че призовавам, ако някой планира поход в Стара планина задължително да мине през карловската хижа. Мисля, че сравнението, което съм направил явно откроява, че не съм просто хейтър, какъвто ми определяш. Все пак човек отива на планина да си почине и да релаксира, а не да гледа криви физиономии на хижари, с техните безкрайни претенции и безумни и безсмилени правила.
Сря Авг 30, 2017 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov