ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Изходни точки за х. Бенковски и х. Вежен откъм Рибарица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Изходни точки за х. Бенковски и х. Вежен откъм Рибарица
Автор Съобщение
zaples14



Регистриран на: 08 Авг 2013
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тая пътека на някои места няма ясно очертано трасе, трябва да се следи за маркировката, върви се по стръмен склон в гора, има и няколко стръмни участъци. Не я приемам за подходяща на изкуствено осветление.
Съб Авг 26, 2017 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
От блога на Пелитко знам за стръмнината. Като гледам трака, над 2 км е добро набиране. Питам за тъмното, не защото ме кефи ходенето по нощите, а по причина, че много късно може да стигна до Рибарица с обществен транспорт. Плана е Рибарица - Бенковски - Антон. Лесно, но при тръгване сутрин. Някаква дълбока резерва остава това с фенерчето, но знае ли човек?!
Съб Авг 26, 2017 8:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гроздан Николов



Регистриран на: 26 Яну 2021
Мнения: 10

Мнение Слизане от хижа Бенковски по зелената марка западно от Ушите Отговорете с цитат
Да поизтупаме малко темата от прахта Smile
След като се прибрах вкъщи след няколко дни в района на Рибарица , хижа Вежен , хижа Бенковски и т.н. седнах да прочета малко за пътеката ,по която слезнахме от Бенковски към Рибарица.Не бях запознат с нея,тъй-като нямахме намерение първоначално да слизаме оттам . Става въпрос именно за зелената маркировка , коментирана по-горе през годините Smile Пътеката си има и предимства,и недостатъци - както предполагам голяма част от планинските пътеки . Като минус наистина може да се отбележи липсващата маркировка - на картата на бгмаунтинс е упоменато на няколко места ,че маркировката се губи . Истината е всъщност,че маркировка почти няма никъде - единствено в последния участък на слизане в гората има малко повече марки.. нагоре забрави за маркировка. Признавам си ,че ако не бяха телефоните в ръцете ,които често ползвахме - доста псувни щяхме да изречем къде на ум,къде на глас ! Laughing Rolling Eyes Друг минус са многото паднали дървета в последния половин час от прехода. Но ако трябва да съм честен на края в мен преобладават основно положителните неща и емоции от минаването по тази пътека . Първо е страшно красива ,спокойна ,бих казал даже дива в някаква степен. Хората може да се каже,че почти отсъстват по маршрута,което за мен признавам си в случая си беше голямо предимство Oops Друг плюс да го наречем е , че въпреки проблемите с маркировката,взирането често в екраните на мобилните да гледаме картата и преминаването през участъци с паднали дървета и драпане извън пътеката - в крайна сметка слезнахме за 2 часа и половина. Докато ако бяхме набивали пети по "царския път" щяха да отидат към 4 часа Wink
Лично аз живот и здраве ако имам възможност пак бих минал от там - най-малкото заради спокойствието и жиовписността Smile
П.П.: Благодаря на двете душички (кучета) от хижата,които решиха да ни съпровождат по пътя надолу ,и които въпреки многократните ми опити да ги завърна назад защото се притесних за тях - не ни оставиха и ни бяха компания Smile Very Happy Благодаря и на Господ,че 5 минути преди да слезнем до входа на Националния парк - някакси от нищото се появи групичка ,решила и тя като нас да тества пътеката,само че в обратна посока и откликна на молбата ни и забра душанковците нагоре към хижата ! Clap
Пон Юли 05, 2021 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov