ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристическа спалня на вр. Ботев
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Туристическа спалня на вр. Ботев
Автор Съобщение
bobsixkiller



Регистриран на: 09 Май 2011
Мнения: 62
Местожителство: Търговище

Мнение Отговорете с цитат
На 11.08.2017 г. нощувахме в спалнята на връх Ботев. Условията за момента! са:

НАСТАНЯВАНЕ:
Постройката разполага с една ( за сега ! ) спалня с 18 легла на два етажа. Леглата са тип „русенски“. Стаята е чиста, светла и приятна.

ХИГИЕНА:
Тоалетните са външни, два броя. Разположени са на 7-8 метра от постройката. На стената на самата постройка, в дясно от входа, има чешма с вода.

ХРАНА и НАПИТКИ: В туристическата спалня не се предлага готвена храна! От лафката обаче може да се закупят бира, безалкохолни напитки, чай, кафе, шоколад, вафли, кроасани.

ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ: електрозахранването е постоянно и могат да бъдат заредени всички преносими устройства. В стаята и столовата има достатъчно контакти. От разговора с момчетата, които ни посрещнаха, разбрах, че се работи по преустройството на постройката, така, че да има още една спалня ( предполагам с 6-8 легла, защото помещението не е голямо), както и да се направи вътрешна баня и тоалетна. Прекарана е и тръба за вътрешно водоснабдяване на постройката. Спалнята няма да работи зимата, която според мене започва рано на връх Ботев.

И спалнята и мястото са прекрасни и си заслужават посещението.
Успяхме в хубаво време да изпратим на 11.08 и да посрещнем на 12.08.2017 слънцето.

Изживяването си заслужава.

ПОЗДРАВЛЕНИЯ за това което е направено до сега и за това, което ще се направи за в бъдеще !!!

УСПЕХ !!!


_________________
Приключения опасни за читатели прекрасни
Пон Авг 14, 2017 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Миналата седмица спахме в туристическата спалня на върха и не мога да не изкажа възхищението си колко любезно бяхме посрещнати от едно момче, условията са идеални, като се има предвид трудния достъп, а самото изживяване да спиш на върха не може да бъде описано. Единственият недостатък е, че няма течаща вода, а не както пише човекът над мен, че има чешма. Това не е така! Въпреки това силно препоръчвам туристическата спалня.

Също така искам да отправя призив към всички планинари и приятели на природата да пропускат заслон Ботев и да оставят парите си на т.нар. хижари там само в краен случай! Освен, че са крайно нелюбезни, както сам се уверих, те подслоняват лица, каращи кросови мотори напълно в разрез със законите на парка. Такива индивиди, които печелят от дивата природа и въпреки това подпомагат разрушаването й, заслужават един голям среден пръст!
Вто Авг 29, 2017 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
suunto написа:

Също така искам да отправя призив към всички планинари и приятели на природата да пропускат заслон Ботев и да оставят парите си на т.нар. хижари там само в краен случай! Освен, че са крайно нелюбезни, както сам се уверих, те подслоняват лица, каращи кросови мотори напълно в разрез със законите на парка. Такива индивиди, които печелят от дивата природа и въпреки това подпомагат разрушаването й, заслужават един голям среден пръст!


Недей с лошо. Ако знаеш какви и колко усилия са нужни за поддръжката на този заслон, ако знаеш колко живота е спасил.....
Вто Авг 29, 2017 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Алекс, а това за спасяването на живота не е ли изначалната идея да се построи заслон по принцип? Особено на това място. Едва ли някой, особено в този форум, подценява усилията за изграждането, съживяването и поддържането на заслон Ботев, но не мисля че това може да е оправдание за грубо и обидно отношение. Аз поне не съм чул някой там да е отишъл да троши или цапа ей така щото е кеф. Единственото сигурно е, че откъдето и да стигнеш до този заслон ще си прилично изморен, вероятно гладен и/или жаден. Понякога капка човещина насреща стига да се справиш с всичко това..

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Авг 29, 2017 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
А знаете ли какво беше?
Имаше "спалня Ботев" с нарове. След едно изкачване от Калофер, едвам съживихме една жена... Какво ли щеше да стане, ако я нямаше спалнята - с полу-умряла жена до х.Плевен или х. Тъжа?
Една вечер през1986 или 87 г. в полунощ, при нощен преход през Ботев, сварихме спалнята пълна с трудоваци, строящи желязната кула на върха. Гледаха "Студио Х" по Националната телевизия. Наложи се да продължим към х.Тъжа без почивка.
В следващите, не зная колко години, всички преминаваха през върха след час-два оглед наоколо, спалня нямаше.
Бях съгласен да ме приемат за няколко часа, макар и с лошо отношение към мен.
А заслон Ботев беше по-зле от заслон Вратник(Изворите на Камчия).
Не забравяйте, нервите се опъват, ако минат двама-трима опърничави на ден.
А на същия заслон съм прекарвал прекрасни дни. От 4 години не съм ходил там, не зная кои са по подръжката, но Вальо, Ицо и другите бяха много внимателни и грижовни с всички.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Авг 29, 2017 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
И аз взех да се чудя - да не са се сменили хората?
Последно минах оттам миналото лято и нямам оплаквания от хижарите.
По-скоро от други туристи, които макар и нелоши хора, останаха да разпиват и дърдорят до късно през нощта, пък аз убит от път отчаяно се мъча да заспя на пейката (заслона беше пълен), че утре ще ставам рано.
Сря Авг 30, 2017 8:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Хижарите не са се сменили, но някои туристи определят като нелюбезно, грубо или обидно, дори изискването, да си събуят обувките преди да влязат в заслона.
Сря Авг 30, 2017 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Първо, както можете да видите въобще не съм писал за събуването на обувките - щом така са решили хижарите, не ми пречи. Моето мнение е, че те се отнасят любезно с хора, които често ги посещават, а на непознатите като мен, идващи за първи път на това място, не бива обръщано абсолютно никакво внимание. Нелюбезността им още повече се увеличи, когато разбраха, че няма да спя там, а в туристическата спалня на върха.

Второ, защо никой не коментира факта, че тези т.нар. хижари са първи приятели с хора, каращи необезпокоявани кросови мотори в националния парк и вместо да сигнализират на компетентните лица, те ги подслоняват?
Сря Авг 30, 2017 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ТЕ пък паркаджийте не ги знаят тези с моторите и говедарите и овчарите и всякакви животни пуснати на воля из Балкана...зная ги кои са откъде са ама нищо не правят просто.Ти звънна ли на охраната на прака да кажеш че има моторджий под Ботев да видиш дали ще ти се обади някой или ще дойде??
Сря Авг 30, 2017 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Чакай, чакай... Защо слагаш овчарите и моторджиите под един знаменател?
Колкото до това дали съм звъннал - направил съм всичко по силите си тези наглеци да бъдат хванати. Другото вече не зависи от мен.
Сря Авг 30, 2017 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobsixkiller



Регистриран на: 09 Май 2011
Мнения: 62
Местожителство: Търговище

Мнение Отговорете с цитат
Темата е за спалнята на връх Ботев. Моля Ви не пишете по други теми тук.

_________________
Приключения опасни за читатели прекрасни
Сря Авг 30, 2017 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tihomirbg



Регистриран на: 22 Яну 2012
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
На 22.05.2018г. нощувахме в спалнята. Времето беше лошо и пристигнахме мокри, в спалнята беше топло (най-топло от местата дето спахме, а именно х.Васил Левски и х.Рай) и уютно. Успяхме да си изсушим дрехите, да поговорим до късно с хижаря Сашо, който беше почнал работа от преди 10-ти дни в спалнята.
Вътрешната тоалетна още не е завършена, но има външна тоалетна както и чешма непосредствено до спалнята. Готвена храна нямаше, но в лафката имаше вода, шоколад, кроасани, чай, кафе, домашно кисело мляко. Ние се бяхме подготвили и си носехме храна. В спалното помещение не се влиза с обувки пък в лафкатата още няма сложени плочки (разбрахме, че скоро ще слагат) е хубаво да имате чехли. Ние нямахме и стояхме с вдигнати крака върху пейката Smile . Сашо ни каза също и че скоро ще прекарат интернет, даже вече би трябвало да има. Иначе Мтел(А1) нямат обхват или е много мъка, но пък Виваком имат стабилен такъв.

Изкарахме си страхотно и незабравимо. Горещо препоръчвам. Има какво да се желае, но хората работят в правината посока и съм сигурен, че след всяка седмица ще става все по-гостоприемно.
Пет Юни 08, 2018 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dijon



Регистриран на: 06 Авг 2015
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Въпросната спалня на върха ли се намира?

Планирам да хукна сам нагоре като се оправи времето. Обмислям го да се върна в рамките на деня, но ако нещо се обърка, ще се пробвам в тази "спалня".
Сря Юни 13, 2018 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
дА
Сря Юни 13, 2018 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
В туристическата спалня предлагат вече и готвена храна. На 24.08.2018 бях там и имаше боб чорба, кебапчета и кюфтета.
Вто Авг 28, 2018 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov