ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Връх Ботев през хижа Равнец от Карлово + Жълтец и Млечен Чал
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Връх Ботев през хижа Равнец от Карлово + Жълтец и Млечен Чал
Автор Съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Жалко за джапанките, на твое място и аз щях да се ядосам.
Най-вероятно ги е обул някой турист, като ги е видял на рафтовете в предверието и е решил че са оборотни, от хижата.
Сря Авг 30, 2017 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarvodenchev



Регистриран на: 25 Авг 2017
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Жалко за джапанките, на твое място и аз щях да се ядосам.
Най-вероятно ги е обул някой турист, като ги е видял на рафтовете в предверието и е решил че са оборотни, от хижата.

Някой ги е прибрал най-вероятно, защото отидох на Ботев, някъде около 2 часа да ме е нямало, постоях на върха доста време и после към 16 часа слязох и в заслона имаше 5 човека на кръст, други нямаше, после започнаха да идват и още. Така че ако на някой все пак му се наложи да ходи на заслона да не оставя чехли на рафта, че може и да изчезнат.
Сря Авг 30, 2017 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
petarvodenchev написа:
Митак написа:
Жалко за джапанките, на твое място и аз щях да се ядосам.
Най-вероятно ги е обул някой турист, като ги е видял на рафтовете в предверието и е решил че са оборотни, от хижата.

Някой ги е прибрал най-вероятно, защото отидох на Ботев, някъде около 2 часа да ме е нямало, постоях на върха доста време и после към 16 часа слязох и в заслона имаше 5 човека на кръст, други нямаше, после започнаха да идват и още. Така че ако на някой все пак му се наложи да ходи на заслона да не оставя чехли на рафта, че може и да изчезнат.


И за това са виновни хижарите, а не някой друг? Rolling Eyes

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Авг 30, 2017 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarvodenchev



Регистриран на: 25 Авг 2017
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
petarvodenchev написа:
Митак написа:
Жалко за джапанките, на твое място и аз щях да се ядосам.
Най-вероятно ги е обул някой турист, като ги е видял на рафтовете в предверието и е решил че са оборотни, от хижата.

Някой ги е прибрал най-вероятно, защото отидох на Ботев, някъде около 2 часа да ме е нямало, постоях на върха доста време и после към 16 часа слязох и в заслона имаше 5 човека на кръст, други нямаше, после започнаха да идват и още. Така че ако на някой все пак му се наложи да ходи на заслона да не оставя чехли на рафта, че може и да изчезнат.


И за това са виновни хижарите, а не някой друг? Rolling Eyes


Не, моя е вината, че имах неблагоразумието да извадя джапаните от раницата и да ги оставя на обувалника в предверието с надеждата, че после като се върна от Ботев ще си ги сложа. Преди да тръгна попитах дали случайно не са ги прибрали, защото доста се различаваха от модела на оборотните и троснато ми бе отговорено да не ги занимавам. А ме беше яд, защото знаех, че като се прибера ще е голяма жега и щяха да ме освободят от планинарските обувки. Но това са подробности, споделям и за останалите да не правят тази грешка да си оставят чехли в заслон Ботев при оборотните, че да не останат без тях. Заключението ми е, че мъжете като минат една определена възраст и започва да ги тресе някаква много досадна за околните мания за чистота, стават по-зле от жените. Very Happy
Сря Авг 30, 2017 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
petarvodenchev написа:

...
Но това са подробности, споделям и за останалите да не правят тази грешка да си оставят чехли в заслон Ботев при оборотните, че да не останат без тях...


Това само за заслон Ботев ли се отнася или за всички хижи, заслони и спални???
Отказвам се от планинско ходене, щом хижарите крадат или ще ходя, но джапанките си ще ги крия зад хижата при кучкарника!Smile
Съвсем сериозно, за над 50 години по планини, нищо не ми е откраднато. А съм много разсеян, навсякъде имам нещо оставено. Примерно във Карлово, във Враца, във Плевен... След всеки поход по нещо.
Винаги съм казвал, че планинарите са честни и най-приятелски настроените хора.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Авг 31, 2017 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
...още повече, че сега няма никаква кал, навсякъде е сухо, на 2000 метра те задължават да си свалиш обувките, за да им влезеш в трапезарията. Хижарите май ги тресе някаква мания за чистота горе при кравите и конете...

Сам си отговаряш - манията може пък да не е заради калта (която ако днес я няма, утре я има - всеки ден ли да сменят табелата?), а заради кравешките изпражнения, които, за съжаление, са навсякъде по пътеките. Не се наемам да определя дали е пресилено в трапезарията да не се влиза с обувки, но така или иначе, това е решение на стопаните и след като има правила, добри или лоши, редно е да се спазват.
Действително, въпросният хижар Вальо е доста рязък, но това явно му е начинът на изразяване, не ми изглеждаше да го прави с цел да обиди, а просто не се усеща. Докато бях на заслона само веднъж стигна до откровена простащина, а повод не липсваше. Един образ опита да прескочи директно през загражденията около заслона, вместо през вратата, после се намъкна с обувките, а накрая си запали котлончето под масата в трапезарията за по-скришно, като през цялото време се чудех дали ще подпали покривката. Не зная дали е имал и други прояви, но тези си стигаха за строга забележка. Разбира се, не е нормално за целта да се използват епитети, но ... идеални хора няма. И аз останах с раздвоено мнение относно заслона - изненадващо приличен, с топла вода, но и с излишно невъзпитан хижар. Все пак, това не би ме отказало да пренощувам отново.
П.П. На слизане от Ботев към Рай се заговорих с едни хора, които след като разбраха, че сме спали на заслона, питаха какво е отношението на хижаря - определено му се носи славата Very Happy. Отговорих им "Строг, но справедлив" Very Happy Нека гледаме на живота по-спокойно и с усмивка. Не е чак толкова трудно, все пак въпросният Вальо доста прилича на Ал Бънди Razz
Вто Сеп 05, 2017 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Поздрави на автора на темата за интересния разказ!

Имам следния въпрос за връх Млечен чал: Минава ли коловата маркировка (или жалоните) през най-високата точка на върха?

Питам, защото лятото правих преход от хижа Левски до връх Ботев по билото, т.е. през Жълтец, Млечен чал и Безименен, но тогава си признавам, че не бях проучил и не знаех, че това са върхове. Разгледах си подробно снимките, които не са малко, но нито една не ми показа ясно дали жалоните минават по най-високата точка на Млечен чал. За Жълтец е ясно, че не минават, а за Безименен е ясно, че минават, но за Млечен чал точно не съм сигурен.
Разгледах поне 5-6 карти и информацията е противоречива, затова питам автора и останалите опитни планинари в този форум. Confused
Съб Дек 23, 2017 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Dimov написа:
Имам следния въпрос за връх Млечен чал: Минава ли коловата маркировка (или жалоните) през най-високата точка на върха?

Коловата маркировка минава южно от Дюзчал, в непосредствена близост до върха. Най-близкият до върха кол е на около 36 метра от него (снимката е и връзка към картата):



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Дек 23, 2017 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:

Коловата маркировка минава южно от Дюзчал, в непосредствена близост до върха. Най-близкият до върха кол е на около 36 метра от него (снимката е и връзка към картата):


Благодаря за отговора, Vedrin! Картата BGMountains е уникална, много подробна и полезна. Разбирам, че ти си я изработил, за което поздравления и благодарности (надявам се, може на "ти"). И все пак ми се е случвало да видя някоя дребна неточност, затова проверих и други карти, като Wikimapia или www.udeuschle.selfhost.pro, и там котата беше върху пътеката.

В крайна сметка, обаче, си абсолютно прав, както и картата. Успях да намеря снимки, които напълно доказват, че коловата маркировка не минава през самия връх. Което значи, че и аз не съм минал през него.

Още един повод да отида отново при първа възможност. Бих се опитал да мина по върховете от връх Добрила до връх Млечен чал - всички са много красиви.
Нед Дек 24, 2017 1:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Dimov написа:
vedrin написа:
Коловата маркировка минава южно от Дюзчал, в непосредствена близост до върха. Най-близкият до върха кол е на около 36 метра от него (снимката е и връзка към картата):


Благодаря за отговора, Vedrin! Картата BGMountains е уникална, много подробна и полезна. Разбирам, че ти си я изработил,...

Е, аз съм само един от многото. Smile

Dimov написа:
И все пак ми се случвало да видя някоя дребна неточност, затова проверих и други карти, като Wikimapia или www.udeuschle.selfhost.pro, и там котата беше върху пътеката.

Така е, няма напълно безгрешна карта.

Dimov написа:
В крайна сметка, обаче, си абсолютно прав, както и картата. Успях да намеря снимки, които напълно доказват, че коловата маркировка не минава през самия връх. Което значи, че и аз не съм минал през него.

Този район там е много посещаван, тъй че картата е многократно проверявана на това място. А иначе -- какво са няколко десетки метра...

Dimov написа:
Още един повод да отида отново при първа възможност. Бих се опитал да мина по върховете от връх Добрила до връх Млечен чал - всички са много красиви.

Най-хубавият повод са различните всеки път условия и влиянието им върху гледките и настроението. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Дек 24, 2017 1:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:

Най-хубавият повод са различните всеки път условия и влиянието им върху гледките и настроението. Smile


Прав си, съгласявам се напълно. Smile
Нед Дек 24, 2017 2:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
petarvodenchev



Регистриран на: 25 Авг 2017
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Малко вляво се отклонихме от жалоните, тоест северно, за да достигнем Дюзчал, и видяхме триангулачната точка на Млечния чал - едно малко паве с дупка, това на идване от запад, откъм Жълтец, посока Безименен и заслон Ботев и връх Ботев. Smile
Пон Сеп 24, 2018 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov