ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на яке
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на яке
Автор Съобщение
meridi



Регистриран на: 17 Юли 2014
Мнения: 13

Мнение Избор на яке Отговорете с цитат
Здравейте, хора,
Колебая се между два модела якета:

Това:
https://campingrocks.bg/bg/product/1674/damsko-hardshel-ski-yake-bergans-oppdal-lady-jacket-model-2017

Или това:
http://www.zajo.net/bg/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8/annapurna-w-jkt-black.p5598-1.html

Моля за малко помощ кое от двете е по-добро?
Благодаря предварително!
Пет Сеп 08, 2017 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Re: Избор на яке Отговорете с цитат
meridi написа:
Здравейте, хора,
Колебая се между два модела якета:

Това:
https://campingrocks.bg/bg/product/1674/damsko-hardshel-ski-yake-bergans-oppdal-lady-jacket-model-2017

Или това:
http://www.zajo.net/bg/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8/annapurna-w-jkt-black.p5598-1.html

Моля за малко помощ кое от двете е по-добро?
Благодаря предварително!


Водоустойчовоста и дишаемоста на второто е по добра от тази на Bergans стига да отговаря на истината защото доста от марките послъгват за тези неща,мембраната също не е лоша на Zajo ,ако ще е за гъзария е все тая.......
Bergans обаче си е сриозна марка и предполагам ,че това което са написали в описанието отговаря на истината и може да се довери човек.


Последната промяна е направена от bebo79 на Пет Сеп 08, 2017 6:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Сеп 08, 2017 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meridi



Регистриран на: 17 Юли 2014
Мнения: 13

Мнение Re: Избор на яке Отговорете с цитат
Не е за гъзария. Искам добро яке, което да ми върши работа за зимни преходи най-вече! Не държа на марки!
Пет Сеп 08, 2017 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Re: Избор на яке Отговорете с цитат
meridi написа:
Не е за гъзария. Искам добро яке, което да ми върши работа за зимни преходи най-вече! Не държа на марки!


За зимата в планината ако си само по това тънко яке на Zajo .......не знам до колко ще ти помогне.
Пет Сеп 08, 2017 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Спокойно, ще помогне, аз знам. Със съответните меки дрехи под него според условията.
Пет Сеп 08, 2017 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meridi



Регистриран на: 17 Юли 2014
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Спокойно, ще помогне, аз знам. Със съответните меки дрехи под него според условията.


Именно! Знам с какво да го нося и имам достатъчно качествени дрехи за отдолу. Трябва ми точно такова яке, а не с дебела подплата! Затова съм се насочила към тези, но не мога да преценя кое е по-добре и затова питам.
Пет Сеп 08, 2017 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Зайото е с по-добри параметри-ако има се вярва...аз примерно не вярвам че симпа-текс мембраната,която използват в някои свои модели има 40000мм-при интензивни дейстия даже кожата ти се"задъхва" кво остава тва дето тя пуска да мине през 2(минимум)слоя и да се "изпари" през якето...-не на мене тия!!! Не, не, не!
Пет Сеп 08, 2017 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Яке под 570 - 600 грама е един вестник, от много тънка външна материя - 50 Д / дениера май беше мярката / му е дебелината на Заю - отбелязана е и тя е важната. Тия показатели във водни стълбове, дишаемост и други, всеки си пише както иска и нищо реално не означават. От личен опит - такова тънко яке едно че се гъне, и седи постоянно сбръчкано и не защитава от вятъра, второ мембраната му при това гънене се разлепя и пада бързо. Даже за лятно не бих взел такова. Гортекса или мембраните първо се разлепят на рекламните надписи, тъй като там гортексо е прекъснат и върху тях слагат обикновена допълнителна лепенка отдолу, даже и най-реномираните. Колкото по-малко емблеми, по-добре - а Заю виждам, че са му бродирани емблемите директно - най-лошото възможно решение, точно там започва разлепянето. Имат и една бродерия на яката, трета емлема, те си така вървят. Изглежда безобидно положението с тези емблемки, ама като почне да се разлепя цялото яке от тях, тогава го разбираш проблема. Б- с явно затова са сложили емблемата на втори слой.
По-тежкото ще върши добра работа, над 700 гр. е добро за зимата. А и марката е много по-реномирана от Зайко, за същата цена. Б.нса са и го снимали зимата, като зимно яке. Ползувал съм подобно едновременно като планинар и скиор, отдолу с един полар 2000 /средна дебелина / , без спец-бельо,и не се усеща студ при буря на най-високите писти на 2500 м.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Сеп 08, 2017 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meridi



Регистриран на: 17 Юли 2014
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 Благодаря за изчерпателното обяснение! Определено ще ми е от полза!
Съб Сеп 09, 2017 7:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Щом ви интересува, Мериди, още малко по темата - червено и черно не са модерни цветове вече, но вие си го знаете това със сигурност. Имах точно такова, и установил съм, че якета с такива цветове / беха много на мода преди 10 год. и половивата народ ходеха с такива цветове/ най-лесно избеляват от яркото слънц е в България и най им личи - след 1-2 месеца изглеждат като захабени.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Сеп 09, 2017 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meridi



Регистриран на: 17 Юли 2014
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Щом ви интересува, Мериди, още малко по темата - червено и черно не са модерни цветове вече, но вие си го знаете това със сигурност. Имах точно такова, и установил съм, че якета с такива цветове / беха много на мода преди 10 год. и половивата народ ходеха с такива цветове/ най-лесно избеляват от яркото слънц е в България и най им личи - след 1-2 месеца изглеждат като захабени.


Very Happy Благодаря! Не се бях замисляла точно за това! Ще го имам предвид! Very Happy
Съб Сеп 09, 2017 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение мембрана Отговорете с цитат
Здравейте!
Препоръчайте ми добро яке с мембрана на относително нормална цена.
Съб Ное 04, 2017 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Зайото е с по-добри параметри-ако има се вярва...аз примерно не вярвам че симпа-текс мембраната,която използват в някои свои модели има 40000мм-при интензивни дейстия даже кожата ти се"задъхва" кво остава тва дето тя пуска да мине през 2(минимум)слоя и да се "изпари" през якето...-не на мене тия!!! Не, не, не!


Аз имам подобно на показаното горе яке с 30000мм воден стълб от Zajo. Вярно, издържа 4-часов порой в пирин, ама след него (кога е паднал DWR coating-а) си е чист вестник кажи-речи. Пере се само с препарати за мембрани и се импрегнира след всяко мокрене. Ветроустойчивост - нулева, чувствам се като гол с него. Имам ветровка, която е 5 пъти по-тънка от него вероятно, но е промазана качествено.

След поредното "водоустойчиво" яке се убедих, че единственото водоустойчиво нещо е чистият найлон. За дишаемост и подобни маркетингови тъпотии пък да не говорим, това са тотални измишльотини. Подбирайте дрехи, които съхнат бързо - примерно от Polartec PowerDry имам отлични впечатления (пак заешка блуза, спряха ги от производство кретените и сега правят много гнусна синтетика).

А, за малко да забравя - циповете под мишниците на тия якета са пълен ташак. Толкова калпаво направени, че сигурно за 30 отваряния/затваряния единият се скапа. Не можаха да уредят ремонт от магазина.
Вто Мар 20, 2018 5:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djambarski



Регистриран на: 23 Авг 2017
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
А какво мислите за нещо втора ръка? Искам някоя яка марка, но напоследък не съм толкова активен и не ми се хвърлят една купчина с пари при положение, че не знам колко пъти ще ми се наложи да го ползвам тази година. Колебая се малко като купувам неща от други хора.
Чет Мар 29, 2018 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
djambarski написа:
А какво мислите за нещо втора ръка? Искам някоя яка марка, но напоследък не съм толкова активен и не ми се хвърлят една купчина с пари при положение, че не знам колко пъти ще ми се наложи да го ползвам тази година. Колебая се малко като купувам неща от други хора.


Зависи къде и със какъв багаж ще го носиш това яке.....ако е много застояло в подобни магазини или там от където са го взели може и да не си заслужава.

Аз си взех едно трислойна мембрана на Катманду обаче е тънко и със по тежка раница му се ....

Мой познат върна стреч яке на Раб кое което след 1-2 ходения със 20литрова раница започнаха да му се разлепват от вътре лепените шевове......добре ,че му го взеха от магазина.

Според мен всичко е въпрос на късмет......

Проверявай най вече в магазините Меркъри, преди седмица една приятелка от компанията си взе това яке за 180лв от магазина им на Стамболийски
https://www.bergzeit.de/hagloefs-damen-astral-iii-jacke-tarn-blue-xs/
Много е на късмет в тези магазини,нещата са нови но са по стари модели,ходил съм иначе във Зиг Заг и Хумана но там е много рядко да се уцели нещо читаво и добро дори и при зареждане,търси в подобни на този магазин,има и едни в Слатина но там цените са му надути много,както и срещу националния стадион.....
Аз съм си харесал това https://www.gaynors.co.uk/mens-c4/waterproof-jackets-c25/the-north-face-mens-apex-flex-gtx-jacket-p3578 пак със трислойна мембрана и много добри параметри като цяло за подобни пари но като гледам какво става със тези скъпи якета просто .............успех и дано си намериш нещо хубаво и читаво,макар ,че тези много залежали и стари якета не знам до колко ще са читави и дали си заслужават парите.
Чет Мар 29, 2018 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov