ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
На път за вр. Богдан

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
На път за вр. Богдан
Автор Съобщение
lberia



Регистриран на: 19 Юли 2017
Мнения: 4

Мнение На път за вр. Богдан Отговорете с цитат
Здравейте!
Планирам да отида до вр. Богдан през Копривщица на 22-23 септ, т.г. Пътувам с влак от Варна, който пристига в 5:32 по разписание. Тъй като прочетох, че гарата е отдалечена от града, се чудя дали ще има някакъв транспорт до там в този ранен час?

P.S. Ситуацията с кучетата по пътя към върха сериозна ли е? Да знам дали да нося въздушния пистолет или бих се оправил с подръчни средства .. Laughing
Благодаря Ви предварително и успешна седмица! Smile
Нед Авг 27, 2017 3:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Към Богдан Отговорете с цитат
Здравейте! Чудесна идея е да се качите на Богдан от Копривщица. Аз също съм пристигал с влак и има маршрутка. Предполагам, че тя е съобразена с всеки влак. И аз много бях чел за кучетата, но реално нямахме проблеми. На отиване дотичаха две кучета, които чинно застанаха в края на шосето, разделяйки ни от стадото. На връщане, вече беше тъмно, кучетата дотичаха от овчарника и макар че диво лаеха, отново пазеха разграничителната линия. Самият път към върха е съвсем ясен: излизате от града, после покрай реката, нататък има едно стръмно изкачване и през поляни стигате до разрушената хижа. След нея през гората до върха. Аз бях с малките внуци и на връщане минахме по друг път, който доста тудно хванахме. Ако имате време, добре е да минете по него, но още малко към билото, за да гледате Стара планина. Ние нямахме това време, а и не беше ясен пътят. Нашето пътешествие е описано тук:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=11189&highlight=%CA%EE%EF%F0%E8%E2%F9%E8%F6%E0

За съжалени снимките не излизат заради един мръсен номер на "склада", в който са съхранени, но с "отвори картината в нов прозорец" всяка поотделно се показва (надявам се). Ако имате въпроси, питайте!
Нед Авг 27, 2017 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! На 22.08.2017 бях на връх Богдан, но аз пътувах кола и минах по друг маршрут описан от stefan_iliev38. Аз имах проблем с кучетата , стадото се беше разположило на поляната до хижата и въпреки ,че се опитах да ги заобиколя на 150 - 200м. се спуснаха бяха 7-8 едри каракачанки и за по-сигурно се наложи да се върна и заобиколя без път през гората.
Пон Авг 28, 2017 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
buff



Регистриран на: 31 Май 2016
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Бях на вр. Богдан на 9.9.2017, но не тръгнах пеша от Копривщица.
Излязох от Копривщица с колата по посока Стрелча. След 2-3 км има отбивка в ляво за местността Барикадите.
Пътят е доста разбит и трябва да се внимава. След 4-5 км има разклонение в ляво. За ориентир могат да послужат жиците
за хижа Богдан, минаващи над пътя. Има и една доста ръждясала табела. Там има достатъчно място да се остави колата.
Следва черен път. Има разклонения, но общо взето пътищата водят на едно и също място. Жиците са добър ориентир.
В дясно от пътя се вижда малък връх - Горен Крецул. Единият път го обикаля, а другият минава почти през върха.
Обиколният е с километър повече, а прекият е по-стръмен. Пътищата се събират след върха малко преди голяма антена на GSM оператори.
Обиколният път предлага по-добра гледка към Стара планина. От там до хижата е съвсем близо. Хижата е разрушена.
На отсрещния край на поляната край хижата има заслон, а на 30 м зад него в гората - извор и направена чешма с 5 чучура.
Следва приятно изкачване до върха през стара букова гора. Има червено-бяла маркировка.
Но и без маркировка посоката е ясна - нагоре, а гората достатъчно проходима. Проблем с овчарски кучета нямах.
Дрънчаха разни стада, но бяха далече.
Пон Сеп 11, 2017 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov