ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пирин - пътеводител (2017 г.)

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Пирин - пътеводител (2017 г.)
Автор Съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Пирин - пътеводител (2017 г.) Отговорете с цитат
Привет на всички.
Преди няколко дни излезе новият пътеводител на Пирин. Той е с обем от 264 страници. Кориците са твърди, страниците вътре (печатните коли) - шити и лепени. Размерът на книжното тяло е 21,5 х 15,5 см, теглото : 600 гр.
Повече информация за съдържанието на книгата има на нейния уеб сайт: http://izpirin.weebly.com/



_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Нед Сеп 03, 2017 11:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Държа пътеводителя вече в ръцете си! Очаквах да е много добър, но видяното надминава очакванията ми! Освен многото маршрути, има и исторически сведения за местности, населени места и културни забележителности, както и цветна карта и подробни маршрутни профили. Много ми хареса, че има ударения на местностите и върховете. И всичко това с много високо качество на печат и твърди корици.
Понеже тепърва ще опознавам красотите на Пирин, този пътеводител е изключително полезен и ценен за мен.

Желая от все сърце много здраве и успехи на автора!
Чет Сеп 07, 2017 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trap



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Пътеводителя и речника са при мен Smile
Страхотен. Сега остана само да направиш един сайт с информацията в пътеводителя за да можем абонаментно да се сдобиваме с промените Smile
Поздрави и успехи на автора за труда и любовта вложени в тази книга.
Вто Сеп 12, 2017 12:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
trap написа:
Сега остана само да направиш един сайт с информацията в пътеводителя за да можем абонаментно да се сдобиваме с промените Smile


Промените са факт. Преди няколко дни парковата дирекция е започнала поставяне на лентова маркировка - синя боя, от местността Камен клет до седловината Кабата. Стопанинът на х. "Загаза" ми каза, че участъкът между местностите Черната вода и Шадравано е вече маркиран.

Преди по-малко от 2 месеца говорих със служител на парка и питах дали ще се маркира тази част от маршрута. И ако да, да отразя промяната в пътеводителя. Казаха ми, че по-скоро няма да се маркира. Явно им е дошъл друг акъл. Confused

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Сеп 12, 2017 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
trap написа:
Сега остана само да направиш един сайт с информацията в пътеводителя за да можем абонаментно да се сдобиваме с промените Smile


Промените са факт. Преди няколко дни парковата дирекция е започнала поставяне на лентова маркировка - синя боя, от местността Камен клет до седловината Кабата. Стопанинът на х. "Загаза" ми каза, че участъкът между местностите Черната вода и Шадравано е вече маркиран.

Преди по-малко от 2 месеца говорих със служител на парка и питах дали ще се маркира тази част от маршрута. И ако да, да отразя промяната в пътеводителя. Казаха ми, че по-скоро няма да се маркира. Явно им е дошъл друг акъл. Confused


Някъде началото на юни бяхме на Загаза и тогава Янор ни каза, че предстои маркиране точно на този участък. Доколкото разбрах оттам щяло да преминава и трасето на "Пирин Ултра", та го маркират и заради това. Да не се губят тичащите. Laughing

Поздравления за книгите и успех! Купих ги и двете преди няколко дни.
Вто Сеп 12, 2017 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Алекс.Йо написа:
Поздравления за книгите и успех! Купих ги и двете преди няколко дни.

Благодаря ти. Надявам се книгите да ти бъдат интересни и полезни.


Алекс.Йо написа:
Някъде началото на юни бяхме на Загаза и тогава Янор ни каза, че предстои маркиране точно на този участък. Доколкото разбрах оттам щяло да преминава и трасето на "Пирин Ултра", та го маркират и заради това. Да не се губят тичащите. Laughing

Този участък от 2 години го маркират... И така си стоеше. И аз чаках, за да отразя промяната. Дочаках, ама книгата не дочака Laughing
Е! Да ни е честита новата маркировка! По информация от снощи вече е докарана до Кабата. Остава участъка Черната вода - Камен клет, където синята боя ще върви заедно с жълтата.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Сеп 13, 2017 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
irgnet



Регистриран на: 12 Окт 2017
Мнения: 17
Местожителство: Благоевград

Мнение Отговорете с цитат
Пътеводителя е много добре написан, малко тежичък за носене в раницата, но това е цената за доброто качество на печат.
И една препоръка за следващо издание - нека снимките да бъдат цветни, вярно че ще се оскъпи, но ще е още по-добре

_________________
Личният ми блог с описания на изминатите напоследък преходи - http://www.borisandonov.com/
Съб Окт 21, 2017 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov