ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Lowe старите модели вече ги пробутаха английските сайтове и свършиха. Немските сайтове винаги пишат коя година е модела, но след като останаха само новите модели, престанаха да пишат годината на производство. Подробно и ясно е обяснено всичко : https://www.classicsportshoes.de/rucksaecke-taschen/tourenrucksaecke/953/lowe-alpine-airzone-trek-45-55-amazon . Раниците Лове - новите модели, ги има и в К2 - българският магазин. Писах по-горе, че разгледах и Кестрел 48, та Ловето имат поне 15 предимства пред Оспри, най-важното при модела Трек- реално разделени с цип 2 отделения и възможност за увеличаване на обема, за да не се закачат отвън джаджи. Лове са си разделили сериите - трегинг е за ходене и палатка, Про е за зимна раница и леко катерене. При Кестрел 48 всичко е в един кюп, по-големият с 10 литра модел има разделяне, но много неудачно - парче плат, зашито само от едната страна, с две ръчни вързалки , през дупките може да мине малка палатка , та реално няма такова. При Кестрел трябва да се внимава - има два размера, за малки хора и за по-високи - до L размер са. Тук и литрите намаляват осезателно - 48 е за тголемият размер на раницата. При Лове стават и за големи и ниски хора - имат настройка на релси.
Всеки сам решава, кое му е харесало Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Сеп 17, 2017 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
NorthBridge написа:
joropc написа:
bebo79 написа:
След като изгледах няколко видеа вече се чудя кой Оспрей да си взема другата седмица,дали да бъде 48L или 58L.
На това видео https://www.youtube.com/watch?v=eaVeCv_OufU или това https://www.youtube.com/watch?v=4iLCJamij-Y
48L ми се вижда достатъчно голяма но дали ще може да побере дрехи , спален чувал ,палатка ,малко фото и 1 или 2 обектива с него.
Страх ме е тази 58л да не се окаже много голяма.

48 литровата е напълно достатъчна за всичко, което си изброил. Другата е много голяма....безсмислено голяма. Казвам го защото имам по-малката и съм скитосвал с нея по другия край на света за по 20 и кусур дни. Всичко ми се събираше вътре - не съм закъсвал за обем. Ааа, и въпреки че е лека, раницата е МНОГО здрава. Не слушай разни философи, които твърдят, че Оспри не били здрави, 'щото били леки. Това просто не е вярно! Wink


След тези две клипчета реших да си взема Osprey Kestrel 48 - дори и с този размер едва ли ще успея да я напълня догоре, а с 58 ще ми е просто излишен литраж. Ще чакаля за промоция някъде. Trampoline


И няма да сбъркаш особено в сравнение с Lowe.
Не дей да правиш същата грешка като мен освен ако не ти изпадне за 50 - 60 паунда


Последната промяна е направена от bebo79 на Вто Сеп 19, 2017 3:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 18, 2017 8:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tw1ceBlessed



Регистриран на: 01 Окт 2015
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм напълно съгласен с nabludatel50.
Бях се спрял на Osprey Kestrel 48 и отидох да я пробвам.
Случайно попаднах на Lowe alpine AirZone Trek+ 45:55 и съм изключително доволен от раницата.
Като цяло имаха общи неща, но определено Lowe alpine ми допадна повече и според мен
имат повече предимства и удобства. Купувах я преди около година и половина, но освен изброените
по - горе неща си спомням, че страничните джобчета са доста по - удобни и по - достъпни.
Лове-то може да се отваря и като "сак", което лично аз го намирам за доста практично.
( не си спомням, дали го имаше при Кестрел-а). Също на гърба доста по - добре усетих Лове, спрямо Кестрел.
Ако не се лъжа, двете раници се правят с едни и същи материали.

Аз лично съм много доволен от Lowe alpine AirZone Trek+ 45:55.
Пон Сеп 18, 2017 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Tw1ceBlessed написа:
Аз съм напълно съгласен с nabludatel50.
Бях се спрял на Osprey Kestrel 48 и отидох да я пробвам.
Случайно попаднах на Lowe alpine AirZone Trek+ 45:55 и съм изключително доволен от раницата.
Като цяло имаха общи неща, но определено Lowe alpine ми допадна повече и според мен
имат повече предимства и удобства. Купувах я преди около година и половина, но освен изброените
по - горе неща си спомням, че страничните джобчета са доста по - удобни и по - достъпни.
Лове-то може да се отваря и като "сак", което лично аз го намирам за доста практично.
( не си спомням, дали го имаше при Кестрел-а). Също на гърба доста по - добре усетих Лове, спрямо Кестрел.
Ако не се лъжа, двете раници се правят с едни и същи материали.

Аз лично съм много доволен от Lowe alpine AirZone Trek+ 45:55.


Най големия майтап на Lowe е мястото за резервоара за вода.
Купих си на Source от вън с помпа тук подобен го има в К2 за 98 лв.
Може ли резервоара за вода да стои при багажа ти и да ги дели някаква си мрежа Laughing Smile още по големия таш..к е като ти свърши водата а раницата ти е пълна. Трябва тогава да е изпразниш на половина за да може да го извадиш и да си налееш вода.

Другия по голям к.р е ако ти се спука и носиш скъпа техника Crying or Very sad ( надявам се да не ми се случва ) пълен таш.к за подобна марка , много несериозно особено за тези пари.

Като добавим към това нещо прекалено много късите колани над страничните джобове ( като напълниш раницата се издува и не може да сложиш нищо по голямо от шише 1.5л вода).

Да не говорим , че и едно яке няма къде да си за качиш но това е най малкия проблем.

Презрамките са тънки , пробвай да напълниш раницата с 12кг. да видиш как се усеща и въобще го няма този комфорт за който говорите.

Единствено добро нещо е системата за гърба.

Година и половина нося раницата , тази година лятото всеки уикенда съм бил за по 2 - 3 дена някъде с нея.

Всяка раница има недостатъци но на тази са прекалено много........


Последната промяна е направена от bebo79 на Пон Сеп 18, 2017 5:52 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Сеп 18, 2017 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Купих я във www.vaola.de , където излезе голяма промоция с 63 евро бонус. За 96 евра , или 185 лева, и транспорт 10 лв до БГ / вътрешният в Германия до Габко се поема от продавача обикновено / за 1 седмица дойде.
Много различна от старият модел до 2016 год. , тук са всички предимствата пред Кестрел :
1.Масивни меки раменни презрамки с много възможности за закачване на инвентар по тях и вътре в тях, тъй като са от мрежа. Голям телефон удобно влиза в презрамката, с укрепващ ластик който са сложили на точното място .
2. Разтегателни джебове на кръстният колан, които поемат и средноголям фотоапарат. Джобовете са на отделен втори колан, не са част от кръстният колан, за да не запарват. Много добри и странични джобове - по-големи са отколкото на Салева 65 литра.
3.Разглобяема и сваляема свирка, тя е отделно от закопчалката. Също разглобяеми и сваляеми държачи за щеки , свалят се и др. джаджи - гръдният колан също, който не ползувам.
3. Капакът не е зашит неподвижно като Кестрел, което е характерно за евтините раници, на ремъци е, които се удължават за тези +10 литра. Ремъците правят възможно, за разлика от Кестрел, капакът да може да се сваля и става отделна раница от около 8 литра с три отделения / едното водонепромокаемо за документи / , която раничка има уши за закачване на колана на кръста. Трети фиксиращ среден ремък има при него - много важен. Салевата ми без трети ремък н винаги се килва на една страна ако стане висока с + 10 кг.
4.Отново три странични компресиращи ремъка - при Оспрей са два , без този третия в средата раницата само се издува без да се компресира. Третият среден ремък минава и през бутилка за вода и я укрепва, има оплаквания при Оспрей, че бутилките с вода късат джобовете от ликра, защото нищо не ги крепи в нея. Раницата действително се компресира, и може да се ползува като дневна раница. Кестрел заради трите си ремъка по-малко , при компресиране просто увисва назад, като я пробах в магазина.
5. Много прецизна изработка - шевове, циповете са ИКК с логото на Лове.
6. И това което ме притесняваше и не се вижда предварително - отварянето отстрани ,перфектно- два двойни- U образни ципа, от край до край, сякаш Джулия Р ми се ухили с огромната си уста . Пълен достъп и от двете страни , на двете големи отделения. Всички циповете се пързалят меко и установих, че даже на тъмно ги отварям без нужда от осветление или да ги гледам - като свикнеш с местата им след първият ден, става механично.
6. Това което не ми хареса в Кестрел - горно и долно отделение разделени с две сиджимки и парченце плат. Тук - пълно разделяне с цип, както при Дойтер.
7. Много приятен еко-цвят.
8.Много нови елементи - например четирите уши отред са въжени/здрави са/ , в старият модел- от мека пластмаса.
9. Много добра и бърза система за голям или малък човек, на релси, не само на велкро. С едно движение на ръката се затягат или рахлабват както раменните презрамки / при спускане е по-комфортно да са по-стегнати /, и кръстният колан - хитроумно са направили така да се стягат и отпускат ремъците, даже без да се отварят катарамите на коланите / това пести живота им / . При Салевата / може и да е малко стар модел, за Кестрел не знам /, трябва да свалиш раницата на земята, за да направиш това.
10. супер система за проветрение на гърба - раницата е на мрежа / здрава / върху гърба, въздуха минава свободно, тялото на раницата е отзад. Въпреки това, се усеща като едно цяло с вас при движение, при тегло под 8 кг направо я забравяш че имаш нещо на гърба.
Теглото е 1780 грама пише го на етикета, не знам защо в сайтове го дават 1600 грама. Ако се свалят всички разглобяеми джаджи и покривалото за дъжд, ще стане толкова.
И Кестрел, и Лове са от едни и същи материали, едни и същи ципове. Но Лове е със съвсем различна концепция, това е трегинг планинска раница. Няма нещо в този модел, което да не са го направили по перфектният начин, сравнено с други раници които съм ползувал през годините. Реално може да поеме същите неща като Салева 65 литра, но не може да се товари толкова - все пак ремъците и кръстният колан са по-тънки.
Но...да са здрави като старите модели Дойтер или Салева - не са, те са от по-тъничък плат, по - малки катарами / не знам дали големите са по-здрави, но тези на Салева са като за връзване на говеда, само 1 бр. за 15 години е дало фира /, по- тънки колани .Това означава, че има 1 кг икономия в тегло от самата раница. Все пак, производителите не искат да правят нещо като Голф2, който е неунищожим Very Happy . Искат след 7-10 години максимум, пак да станеш клиент.
Кестрел го разбирам повече като градска раница за пътешествия на битници.
Засега няма проблем с нищо скъсано или счупено по раницата за 1,5 година.
Сега ако некой от производителя го прочете това, ще вземе да се олаби от кеф Wink Но срещу добрата и много премислена работа, няма какво друго да кажеш.
Бебо явно е купил старият модел, който доскоро се продаваше. Той е по-лош от Кестрел 48, но имаше и много големи намаления. Не знам къде другаде при който е да е производител, може да е разположен сакът за вода освен близо до гърба. Не ползувам такова нящо, тъй като водата вони на гума и жабясва. За нашето горещо лято няма смисъл. Зимата - да , но функцията на сакът за вода е зимата тази вода да не замръзва, като поема от топлината на ходещия, все пак.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Сеп 18, 2017 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Lowe старите модели вече ги пробутаха английските сайтове и свършиха. Немските сайтове винаги пишат коя година е модела, но след като останаха само новите модели, престанаха да пишат годината на производство. Подробно и ясно е обяснено всичко : https://www.classicsportshoes.de/rucksaecke-taschen/tourenrucksaecke/953/lowe-alpine-airzone-trek-45-55-amazon . Раниците Лове - новите модели, ги има и в К2 - българският магазин. Писах по-горе, че разгледах и Кестрел 48, та Ловето имат поне 15 предимства пред Оспри, най-важното при модела Трек- реално разделени с цип 2 отделения и възможност за увеличаване на обема, за да не се закачат отвън джаджи. Лове са си разделили сериите - трегинг е за ходене и палатка, Про е за зимна раница и леко катерене. При Кестрел 48 всичко е в един кюп, по-големият с 10 литра модел има разделяне, но много неудачно - парче плат, зашито само от едната страна, с две ръчни вързалки , през дупките може да мине малка палатка , та реално няма такова. При Кестрел трябва да се внимава - има два размера, за малки хора и за по-високи - до L размер са. Тук и литрите намаляват осезателно - 48 е за тголемият размер на раницата. При Лове стават и за големи и ниски хора - имат настройка на релси.
Всеки сам решава, кое му е харесало Smile


Само да вметна и друго,че точно този модел 45-55 в К2 магазина е от старите за тези пари,новите имат лого 50 за юбилея им.
Малко проверена информация Wink
Пон Сеп 18, 2017 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 , Smile абсолютно си прав, че в нашите магазини трябва да си отваряш очите на 16, за да не ти пробутат нещо. На мен също в този магазин, ми предложиха старата раница, вярно без да уточняват кое какво е и кой модел е, на цена от 290 и няколко лева. Просто ти дават раница, модела като име е същият, не те лъжат, но и не ти казват всичко, а като представител на марката Лове би трябвало да ги знаят и казват на клиента тези неща. Аз го знам, дето не ми е работа това, а на продавачите им е работата това нещо да го знаят, какво предлагат и кои са моделите по години на марката. К2 е много сериозен магазин, имат много добри стоки и марки и цените им са така сериозни, че за тези цени трябва би трябвало да знат и майчиното мляко на производителите, които представят.
Ако не съм сигурен в някоя стока, в магазина бих поискал каталог от настоящата година. Така разбираш дали магазина има сериозни отношения с производителя или е намерил от немай - къде тази стока, най-вероятно стар модел или партиди върнати за брак. Ако има каталог - сравняваш стоката с номера и снимката в каталога. Ако купувам нещо, предпочитам www.auspreiser.de : по-добре и като цена поне 40 % по-ниска при промоция, и като сигурност, че стоката е първо качество и точно модела , който си избрал.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Сеп 19, 2017 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Чак пък сериозен - може да имат стока/не първо качество/, но отношението към клиента не е добро.
Вто Сеп 19, 2017 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_40



Регистриран на: 19 Сеп 2017
Мнения: 3

Мнение Дишащ гръб Отговорете с цитат
Здравейте,
От доста време чета форума( имах и регистрация преди 5-6 г.) Благодарение на хората тук си взех Ташев Съмит от кордура, от която съм доволен за туристическа раница.
Сега се оглеждам за нещо по-малко (20-30 литра), но пък с дишащ гръб. Това, което до момента съм пробвал по магазините е Дойтер Футура, Дойтер Тран алпин ( май не е много дишащ гърба) и Оспри Талон 22 и Ескейпист 25.
Като изработка и разпределение ми допадат почти всички, но само гърба на Футурата ми изглежда дишаш, защото е с опъната мрежа.
В списъка ми е да пробвам и Лове, но още не съм.
Всякакви препоръки и предложения са добре дошли.
Вто Сеп 19, 2017 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Лично на мен тези раници с мрежите не са ми удобни. Но само веднъж съм носил такава на еднодневен преход и единственото, което помня е, че беше на дойтер. Изчакай някой, който ползва по-често подобна раница да си каже мнението, но дишащият елемент в цялата работа ми се стори доста мижав...
Сря Сеп 20, 2017 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_40



Регистриран на: 19 Сеп 2017
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Към колебанията ми се добави и Lowe alpine airzone z duo.
Пробвах я в магазин и ми се стори доста удобна, може би след Deuter transalpine 30.
Естествено и двете раници са много добри, но Дойтера няма да е с толкова дишащ гръб според мен, а и цената им е над 230 лв., което също ме разколебава.
Пон Окт 02, 2017 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Tw1ceBlessed написа:
Аз съм напълно съгласен с nabludatel50.
Бях се спрял на Osprey Kestrel 48 и отидох да я пробвам.
Случайно попаднах на Lowe alpine AirZone Trek+ 45:55 и съм изключително доволен от раницата.
Като цяло имаха общи неща, но определено Lowe alpine ми допадна повече и според мен
имат повече предимства и удобства. Купувах я преди около година и половина, но освен изброените
по - горе неща си спомням, че страничните джобчета са доста по - удобни и по - достъпни.
Лове-то може да се отваря и като "сак", което лично аз го намирам за доста практично.
( не си спомням, дали го имаше при Кестрел-а). Също на гърба доста по - добре усетих Лове, спрямо Кестрел.
Ако не се лъжа, двете раници се правят с едни и същи материали.

Аз лично съм много доволен от Lowe alpine AirZone Trek+ 45:55.


Най големия майтап на Lowe е мястото за резервоара за вода.
Купих си на Source от вън с помпа тук подобен го има в К2 за 98 лв.
Може ли резервоара за вода да стои при багажа ти и да ги дели някаква си мрежа Laughing Smile още по големия таш..к е като ти свърши водата а раницата ти е пълна. Трябва тогава да е изпразниш на половина за да може да го извадиш и да си налееш вода.

Другия по голям к.р е ако ти се спука и носиш скъпа техника Crying or Very sad ( надявам се да не ми се случва ) пълен таш.к за подобна марка , много несериозно особено за тези пари.

Като добавим към това нещо прекалено много късите колани над страничните джобове ( като напълниш раницата се издува и не може да сложиш нищо по голямо от шише 1.5л вода).

Да не говорим , че и едно яке няма къде да си за качиш но това е най малкия проблем.

Презрамките са тънки , пробвай да напълниш раницата с 12кг. да видиш как се усеща и въобще го няма този комфорт за който говорите.

Единствено добро нещо е системата за гърба.

Година и половина нося раницата , тази година лятото всеки уикенда съм бил за по 2 - 3 дена някъде с нея.

Всяка раница има недостатъци но на тази са прекалено много........


Аз като ползвател на Lowe Alpine Arzone trek 35-45, Osprey Kestrel 48 и стария и новия модел, и две Deuter да ти кажа че няма значение къде е мястото на резервоара за вода при пълна раница вадиш половината багаж, пробвано стотици пъти с 2 литра Source. За страничните джобове едва ли има маркова раница от тоя клас дето е мислена да събира нещо по голямо от 1,5л шише, все пак два джоба с по 1,5л и 2л кемълбег са 5литра вода! Презрамките и на оспрея и ловето не са тънки просто и двете в тоя си литраж не са мислени за багажи над 10кг, ако носиш повече си сгрешил модела, просто си вземи нещо предвидено за дълги преходи с повечко багаж. Като единствени недостатъци на Lowe Alpine и Airzone Osprey Kestrel 48 мога да посоча само че на кестрела капака е зашит от едната страна , а на ловето му липсва системата за окачване на щеки на Оспрей, във всичко друго двете раници са на практика еднакви и за 2-3 дневни хижарски преходи с оптимизиран багаж са едни от най добрите раници, ако разбира се човек не е върл фен на мъкненето на още 1 кило кордура по баирите.
Вто Окт 03, 2017 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Бих само допълнил g.lubenov че най-новият модел на Лове Аирзоне трек 45-55 има много добра системка за закачане на щеки, която на снимката долу е единична , а в новият модел е вече двойна - за две щеки от едната страна и още една такава от другата страна, която става за статив за фото до 1 кг. / не от най-големите /. На сайта на Лове е старият модел, където тези неща ги няма. При необходимост, ако не се ползуват при преход такива атрибути, системките се разглобяват и свалят, за да не тежат. Раницата е достатъчно здрава и не трябва да е с по-дебели презрамки, важното е че кръстният колан и раменните презрамки са големи и меки, и както казва g.lubenov : ако разбира се човек не е върл фен на мъкненето на още 1 кило кордура по баирите. А дишаемостта отзад на гърба е несравнима:

( извинявам се за цвета, но само такъв има на фото )

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Окт 03, 2017 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Преди две седмици пристигна моята Osprey Kestrel 48, и веднага я тествах за 3 дни в Рила край Мальовица, и миналата събота/неделя в Балкана край Амбарица. Взех я на промоция от Горгоната за 255 лева (между другото, в момента имат промоция на всички раници Deuter, така че налазвайте).

Първото нещо което си помислих като я разопаковах беше "е?аси чувала...това побира много". Мога да се закълна че вътре ще побера два броя от моята Tashev Saver 30, ако са пълни догоре. Сто процента съм сигурен че в тази раница мога да натъпча палатка, чувал и неща за минимум една седмица, ако не и повече. Сложих вътре храна и дрехи за общо 3 дни, и не успях да я напълна и наполовина. Откъм изработка - перфектна, никъде няма стърчащи конци или шевове, циповете са с много удобни халки. Рамката е тънък метал, който обаче се оказа доста здрав (ползвах раницата поставена по височина като възглавница на връщане от единия поход, рамката не беше мръднала и милиметър). На капака има две отделения - едно в задната му част, където си държа храната, и едно отвътре, което е супер за ключове, челник, кибрит, такива неща. Основния джоб на раницата се отваря със стандартна връв, но има и десен страничен цип, които е страшно удобен ако в движение трябва да прибереш или извадиш нещо без да разместваш целия багаж. Отляво има отделен висок джоб, който може да побере примерно термос, но аз си държа един прусек и ръкавиците в него. В допълнение за течности има два достатъчно високи дори за 2л шишета странични разтегателни джобове. Има опция за кемълбек, който е между гърба и самата раница, но не знам как е, понеже нямам намерение да го ползвам. В дъното има още един джоб който дава достъп до долното отделение на раницата, което може да се съедини с горното - става за дъждобран, чехли и хавлия, които да държат горните неща от пропадане, макар че разделителя на двете нива си върши перфектно работата. Най-долу на раницата има още един джоб където има закачен дъждобран който идва с раницата. Отзад на гърба - дишаща мрежа с канали зад нея. Противно на очакванията ми, след 2 броя 10 часови преходи гърбът ми беше сух. Височината на гърба се регулира с велкро лепенка, която държи перфектно. Load lifter-ите са ми лееееееко дълги на минималната дължина, но може и аз да не съм си настроил раницата правилно. Кръстния колан си върши работата перфектно, има и две малки джобчета, които са екстра да сложиш някой киткат или енергиен бар. Системата за щеки е много полезна ако често трябва да се местят от ръцете на раницата или обратно, макар че щифта на шнурчето не е от най-лесните за регулиране.

Общо взето, единствения минус който успях да открия беше неудобното положение на щеките, ако се остави раницата на земята. Иначе отпред на лицевата част има халка за щеки/пикел, но за съжаление отгоре трябва да се ползва страничната лента, понеже няма допълнителен шнур за тях (впрочем това явно е при старите модели, понеже видях такъв при новите). Друг тънък момент е че трябва шнура на покривалото за дъжд да се позатегне малко предварително - щях да го загубя при един силен вятър, добре че беше закачено за една халка в джоба. Иначе - за моите нужди това е перфектната раница. С 8 килограма багаж просто залепва на тялото ти и не усещаш че я носиш. Ни най-малко не съжалявам за парите които дадох, даже напротив - страшно съм доволен че избрах тази раница, а не от по-евтините на Tashev.
Сря Окт 04, 2017 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм много доволен от моята Osprey Mutant 38-събра страшно много багаж вътре и около нея-със сиджимките овързанSmile когато се наложи и не се усещаше тежестта като я метнеш на гърба!Минуса е че няма странични джобове за шишета,но моделът е за катерунгери и това е разбираемо Confused
Във връзка със спора за здравината на материала-изглежда достатъчно здрава,но все пак съм съгласен с наблюдателя че не може да се мери със старите Дойтери(примерно)-от няколко оставяния(внимателно)по камъните и вече има белези-не наранено или одрано но си личат драскотините...
Сря Окт 04, 2017 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 73 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov