ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Автор Съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
bebo79 Smile , може да им звъннеш един тел. предварително на Спорт бокс или Алпи за обувките Криспи, какви номера имат. Половинките на Ла спортива, мисля че имаха 47 номер. Спорт бокс като магазин затова ми харесва, че обувките са ти изложени на свободен щанд /снимките / и можеш да ги разглеждаш, държиш , пробваш, избираш / е не чак да ги гъне човек като мекици /, без да ти седи на главата продавач.
При Саломон намерата са други - след 46 и 2/3 идва 47 и 1/3 , после 48 . Имаха такива номера от новите модели, също съм с широко стъпало отпред на пръстите и тъй като мислех да вкарам ортопедична стелка в обувката, та пробвах по-голям номер от моя в магазина на Спорт бокс - 47 и 1/3, на един синтетичен и лек, който е много удачен нов модел от типа, който търсиш https://www.salomon.com/us/product/x-ultra-mid-2-gtx.html?article=371032 , но нямам пари за тази година за него. Долната част на този модел е същата, която от една година нося, и добре са го уцелили. Нямат и шевове, които да навлизат в подметката. Зимата, могат да ги намалят в www.auspreiser.de, където сега са 115 евро големите номера.
Според мен при теб това прегъване, което се е получило на гуменият борд, е обща слабост на по-тънките , летни обувки от цяло парче кожа. Хората се подлъгват, че цялото парче кожа е нещо много по - здраво. Напротив, при цяло парче кожа се получават прегъвки на няколко места, което е видно от снимките ти, и или кожата , или подметката се цепи или разлепва. Едно голямо парче кожа като два пъти се намокри и втвърди, със сигурност ще се нагъне и тръгне да цепи гуменият борд. Трябва да се суши, пък пасти, пък не знам какво си. А моите Саломони, като станат целите в кал при разходки на кучето, ги накисвам направо във вода, а през няколко месеца, тръгнат ли да се вмирисват, направо ги пера с течен прах за пране в една стара пералня на село , то след 1-2 години гортекса вече не играе някаква роля. После ги омекотявам обилно със свинска мас и нищо им няма, поемат по места, където други обущета биха сдали багажа за няколко часа.
Цяло парче кожа има смисъл за по-тежки трисезонни или зимни обувки, където обувката има вътрешна подложка под кожата и мекота, върху която да стъпи това парче. В тоя смисъл, за мен летните обувки от парчета с шевове, ако са както трябва направени, са по-здрави, тъй като парчетата поемат по-добре напреженията и усукването на крака. На единият Саломон ескейп се изтриха съвсем до дъно грайферите и пак беше здрав отгоре / след закъпрпване в един момент, то по тия камънаци дето ходиха и железни да бяха, щяха някъде да поддадат / , нито е имало разлепване на слоевете на подметката. Докрая подметката запази мекотата си, а стелката им Ортолайт след изпиране я ползувам за подобрение на мекотата, след като изхвърлих скапаната стелка на едни дървени Милет, с които се набутах.
Но максимално трябва да се избягват шевове, влизащи в подметката, което са и направили при https://www.salomon.com/us/product/x-ultra-mid-2-gtx.html?article=371032
Ристо Туристо си беше купил по-новият модел на Саломон Ескейп за 150-60 лева, може и той да каже как е ?


Колко струва този ескейп който си мерило и си се отказал заради цената , те спорт бокс май зимата правеха намаления.
Вто Окт 10, 2017 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Този модел, който гледах и мерих, вече е друг и нов модел , не е Ескейп : https://www.salomon.com/us/product/x-ultra-mid-2-gtx.html?article=371032 Беше 270 лв по спомен на примоция. Може да питаш в магазина по тел, имат ли го, номер и какви пари коства. Модела Ескейп може да се намери в чужбина, аз не се притеснявам да поръчам щото номера си го знам , 96 евра с транспорта в момента във www.auspreiser.de, търси се с търсачката salomon eskape mid ltr, какъвто има и Ристо Туристо :


_________________
https://blogailiev.blogspot.com

Последната промяна е направена от аngel на Вто Окт 10, 2017 1:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Окт 10, 2017 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Този модел, който гледах и мерих, вече е друг и нов модел , не е Ескейп : https://www.salomon.com/us/product/x-ultra-mid-2-gtx.html?article=371032. Беше 270 лв по спомен на прамация. Може да питаш в магазина по тел, имат ли го, номер и какви пари коства. Ескейп може да се намери в чужбина, аз не се притеснявам да поръчам щото номера си го знам , 96 евра с транспорта:


47 1/3 до преди няколко дена гледах сайтовете и го нямаше , най големия беше 46 2/3 и струваше към 136 евра
Вто Окт 10, 2017 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Може в английските сайтове да е 136 еврака, но в немските, които имат обща търсачка www.auspreiser.de , е по-евтин. Номерата над 46 и 2/3 / който е моят номер / сигурно са проблем, но ще излезе нещо с времето. Мен по-ми хареса нов, различен модел, от който имам половинката обувка и съм мноо доволен - та модела е https://www.salomon.com/us/product/x-ultra-mid-2-gtx.html?article=371032 , заради по-силната капа в предната част - лята с форма и дебела, а не просто залепена отстрани тънка гума като на Гармонта. Тази капа не се разлепва или къса, имам такава пробвана вече, и другото ново при него липсата на шевове надолу. Този модел го има в www.auspreiser.de , 48 - ми номер във https://www.keller-sports.de/ е 128 евра. Но първо по-добре да си го пробваш как ти е в магазина на Спорт бокс, където също го има , ако решиш за такъв модел. Ако разликата е 10-15 лева, не си заслужава да се поръчва от чужбина.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Окт 10, 2017 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
...

И какво да видя преди месец,разлепване на борда точно при свивката и на двете обувки на няколко места,както и на едната започна да и се рони от зад леко подметката..........





Тук е на 2 места,на по голяма снимка се вижда идеално.......





...
Кога ще си купя от Стената вече обувки...............точно никога,лично мен ме загубиха като клиент,мислех някакви за зимата да си взема но няма да е от там.

....

Bebo79, ако за такъв проблем с гумения борд (дълго се взирах в снимките, за да видя къде точно е разлепен)
отписваш магазин - спокойно можеш да отпишеш и магазин "Алпи", както и почти всички останали магазини
(за които съм чел, че са ставали подобни проблеми и рекламации).

nabludatel50 написа:
... Хората се подлъгват, че цялото парче кожа е нещо много по - здраво...

Прав си - и аз преди 2 години си купих Криспи Дакота - кожени, уж за да са по-здрави. Накратко - не съм доволен.

Тежки са - около 920 грама за 47 номер. Кожата е дебела и запарва, чорапите ми често бяха влажни от изпотяване.

Кожата не е много гъвкава, трудно се прегъва. Но това, от друга страна, е предимство, особено по скали и ръбове.

Гуменият борд бързо (само след няколко месеца) започна да се разшива и отлепя при изпъкналата става на палеца.

Пак там - при ставата на палеца - кожата се разши от подметката - конците се оказаха калпави и обувките цъфнаха.

Но всяко зло за добро - след разшиването обувките ме отпуснаха при палеца (където кракът ми е широк), престанаха
да ме стискат и затова взех решение да не ги кърпя. Освен това започнаха да дишат по-добре и не запарваха толкова.

За 1 сезон интензивно ходене грайферите започнаха да се заличават, сега след 2-рия сезон са почти напълно изтрити.

Стелките бързо се втвърдиха и започнаха да подбиват ходилата. Решение - допълнителни меки стелки отгоре върху тях.

Съвсем малък проблем - връзките са хлъзгави, понякога се развързват сами, но пък са много дълги и удобни за връзване.

Преди повече от месец бях на Проклетия в Албания, което окончателно "довърши" обувките - предпазният борд започна
да се разшива и на други места, кожата се разши още повече, подметката на места започна да се рони и разлепя отпред,
грайферите почти изчезнаха... Но такъв е животът на съвременните обувки за нестандартен крак, който ходи по камъняк...

Снимка от интернет на обувки Криспи Дакота (състоянието на моите обувки няма да снимам, че не са приятна гледка Smile ):



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Окт 10, 2017 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Обувки с опит, качвали се на Еверест и издържащи студ до -70!

https://www.olx.bg/ad/prodava-obuvki-ea-alpinizam-ID72q3L.html#3b4bdb3449
Вто Окт 10, 2017 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Стефане, ти беше взел и едни Милет Winter TRIDENT GTX, май също са дървени . Аз се набутах от Алпи с летния модел на милета SUPER TRIDENT GTX, та хваща и той прах, страшно неудобна и дървена обувка. Ла спортива ще е обувката за вас, по - професионална е, вие ходите повече. Зимата мога да стигна само до Витоша, не мога повече. Саломон леките им модели са само за лятото, малко по-слабички са - но и ефтинки. За един чифт Ла спортива - 2 Саломона.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Окт 10, 2017 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
bebo79 написа:
...

И какво да видя преди месец,разлепване на борда точно при свивката и на двете обувки на няколко места,както и на едната започна да и се рони от зад леко подметката..........





Тук е на 2 места,на по голяма снимка се вижда идеално.......





...
Кога ще си купя от Стената вече обувки...............точно никога,лично мен ме загубиха като клиент,мислех някакви за зимата да си взема но няма да е от там.

....

Bebo79, ако за такъв проблем с гумения борд (дълго се взирах в снимките, за да видя къде точно е разлепен)
отписваш магазин - спокойно можеш да отпишеш и магазин "Алпи", както и почти всички останали магазини
(за които съм чел, че са ставали подобни проблеми и рекламации).





Ти може да не виждаш проблем но аз когато дам за лятна обувка 300лв и след 3 месеца и най много 10 прехода на обувката започне да и се протрива кожата,рони подметката или отлепва борда си е проблем.

Защо не се случи подобно нещо на Salomon Questa който го взех на супер промоция от амазона и го нося вече 3-та година дори в сняг и киша на Витоша,тази обувка е навъртяла пет пъти повече километри за тези 3 години в много по сурови условия и още е здрава ?

Защо не се случи подобно нещо на обувката която купих Scarpa Zen Lite пак от вън на промоция и е навъртяла пак повече докато чаках тези 3 месеца да ми сменят обувките,обувката я ползвах заедно с Гармонта в планината защото ги сменях но от нея нямам оплаквания.

Още когато си ги бях харесал тези обувки и отидох да ги купя казах на продавача,че искам обувки за сериозни преходи в планината не за гъзария.
Той ми каза ,че тези обувки са точно за такива преходи,явно го е казал само за да ми вземат тези 300лв

Вярно нямаше да имам оплаквания ако от х.Безбог ходех до Попово езеро и обратно веднъж в месеца.

Може би пак нямаше да имам проблеми ако от ЦПШ се разходя до Страшното езеро,Урдин циркус или до втора тераса и обратно пак веднъж или два пъти в месеца.

Сигурен съм също ,че нямаше да имам проблем със тях ако се разходех само и само да ми видят обувките (както правят повечето ) със стик за селфи на 7-те рилски с лифта.

При тези случай може би щях да карам не 3 месеца както сега , ами поне 3г без проблеми..........


Ходя редовно на планина,сменял съм доста обувки но за толкова кратко време не съм имал такива проблеми.


Ето ти и обувки на поне два пъти по три години , зимата са като кънки ,защото са със почти изтрита подметка но кожата е здрава но вече ми стават само с тънък чорап и пак ги ползвам за бачкане.За тези обувки няма да казвам колко километри и колко зими за минали в Рила и Пирин








Но едно правеха хубави обувки за разлика от сега................
Вто Окт 10, 2017 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
...
Защо не се случи подобно нещо на Salomon Questa който го взех на супер промоция от амазона и го нося вече 3-та година дори в сняг и киша на Витоша,тази обувка е навъртяла пет пъти повече километри за тези 3 години в много по сурови условия и още е здрава ?

Защо не се случи подобно нещо на обувката която купих Scarpa Zen Lite пак от вън на промоция и е навъртяла пак повече докато чаках тези 3 месеца да ми сменят обувките,обувката я ползвах заедно с Гармонта в планината защото ги сменях но от нея нямам оплаквания.
...
Ето ти и обувки на поне два пъти по три години , зимата са като кънки ,защото са със почти изтрита подметка но кожата е здрава но вече ми стават само с тънък чорап и пак ги ползвам за бачкане.За тези обувки няма да казвам колко километри и колко зими за минали в Рила и Пирин
...

Добре де, едно не мога да проумея: Много си доволен от няколко конкретни модела обувки. Защо не си купиш същите обувки?



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Окт 11, 2017 3:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
bebo79 написа:
...
Защо не се случи подобно нещо на Salomon Questa който го взех на супер промоция от амазона и го нося вече 3-та година дори в сняг и киша на Витоша,тази обувка е навъртяла пет пъти повече километри за тези 3 години в много по сурови условия и още е здрава ?

Защо не се случи подобно нещо на обувката която купих Scarpa Zen Lite пак от вън на промоция и е навъртяла пак повече докато чаках тези 3 месеца да ми сменят обувките,обувката я ползвах заедно с Гармонта в планината защото ги сменях но от нея нямам оплаквания.
...
Ето ти и обувки на поне два пъти по три години , зимата са като кънки ,защото са със почти изтрита подметка но кожата е здрава но вече ми стават само с тънък чорап и пак ги ползвам за бачкане.За тези обувки няма да казвам колко километри и колко зими за минали в Рила и Пирин
...

Добре де, едно не мога да проумея: Много си доволен от няколко конкретни модела обувки. Защо не си купиш същите обувки?



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!




Как да си купя Garmont Eclipse xcr като това е много стар модел които вече не се продава,дори и да се продава е залежал по складовете много години..........
Ако не бях доволен от тези две Гармонта които съм ги носил повече от 5г. щях ли да отида в магазин Стената и да си купя нови и то за 300лв без да искам мнение за тях , как мислиш ?
Мислиш ли ,че ако можех да си купя този модел или стария модел на Асоло щях да питам тук или да търся други обувки ?
Сря Окт 11, 2017 6:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Стефане, ти беше взел и едни Милет Winter TRIDENT GTX, май също са дървени ...

Напротив - Милет Winter TRIDENT беше много удобна и топла обувка, много лека, ставаше и за котки.
Проблемът с тези обувки беше наистина дефектна мембрана - не само пропускаха вода, а направо течаха.
За съжаление се оказаха единствения голям 47 1/3 номер, така че ми върнаха парите. Още нямат такъв номер.
С парите купих Crispi Dakota GTX, които също са много удобни за носене и стабилни, но се оказаха малко нетрайни.
При мен проблемът е липсата на избор - няма големи номера, които същевременно да са и широки отпред при пръстите.

bebo79 написа:
stefan_iliev38 написа:
... Защо не си купиш същите обувки?

Мислиш ли ,че ако можех да си купя този модел или стария модел на Асоло щях да питам тук или да търся други обувки ?

Не знаех, че вече не се произвеждат. Но дори да се произвеждаха, едва ли биха издържали отново толкова дълго.
Защото (както и колите) обувките вече се правят да издържат много по-кратко, за да си купиш нови, по-новия модел.
А разлепване на гумения борд през втория сезон вече се води козметичен дефект. Особено ако ходиш често и по много.
Сега се гледа обувката да ти е удобна. Аз бях много доволен от Crispi Summit, но в "Алпи" нямаше 47 номер. Сега вече има.

П.П. Гуменият борд на Crispi Summit също започна да се разшива на втората година, но това не ми пречеше ни най-малко.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Окт 11, 2017 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Момци, гледам сменили сте бая марки обувки следователно сте наясно от коя марка кой е вашия номер, що не си поръчвате от немско например, пратките пристигат за 5 дена без никакви драми, избора е огромен и отпадат драмите че обувките може да са брак второ качество и други подобни.
Понеже сте захапали гармонт, аз и един колега сме с VETTA MNT GTX което е кажи речи висока версия на DRAGONTAIL, аз съм 100 кила, душмански тормоз 3 години вече обувките въпреки сериозните следи от пиринския камънак нямат отлепено и протъркано, обаче съм срещал колеги с DRAGONTAIL говорили сме и нито един доволен.
Сря Окт 11, 2017 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
g.lubenov написа:
Момци, гледам сменили сте бая марки обувки следователно сте наясно от коя марка кой е вашия номер, що не си поръчвате от немско например, пратките пристигат за 5 дена без никакви драми, избора е огромен и отпадат драмите че обувките може да са брак второ качество и други подобни.
Понеже сте захапали гармонт, аз и един колега сме с VETTA MNT GTX което е кажи речи висока версия на DRAGONTAIL, аз съм 100 кила, душмански тормоз 3 години вече обувките въпреки сериозните следи от пиринския камънак нямат отлепено и протъркано, обаче съм срещал колеги с DRAGONTAIL говорили сме и нито един доволен.


Аз много яко се на бих с този Гармонт , сега в петък заминавам на Пирин за няколко дена и.......пак като миналата година ,не може да се разчита на тези вече.

Предполагам , че е така както казваш, едва ли от начина ми на ходене се скапват тези обувки. Тези колеги от къде са ги купили обувките ?

Ти тези твойте от тук ли ги взе или от чужбина. От вън съм чувал ,че обувките май излизат по читави от нашите магазини.
Сря Окт 11, 2017 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
тече некакав филм сега по НВО, "Морски тюлени". Хвърлям му едно око, нещо все познато ми се мярка за секунда в кадрите: обувките на командосите от определените за най-елитни спец-части в света. Няма рекламен надпис, не е платила фирма...не може да бъде, това не е възможно. Проверявам в интернет и що излиза :







Имало Саломон и с военна/ловна насоченост, много сериозно работят и в тази сфера:



Освен в горски и жунглов, в нощен и пустинен вариант :





Предполагам, че сами си ги купуват със свои пари, не вярвам US говърмънта да ги обзавежда с китайски / виетнамски пътъци. Но като са евтини, достъпни по цял свят и явно с добри качества, това е важното.



Има и тюлени обути със стандартните им обувки, както и с други марки, шарения е , но повечето са със Саломон, не малко и с ХА Pro и Х Ултра мид - моделите.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Окт 15, 2017 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение тюлен- рамбо Отговорете с цитат
https://photos.google.com/share/AF1QipOEGYwaDWkAGrYUJ_Nse6UAj-7vBDxilj0i_5EvoIdp8RLcOU6HqUECXP1_-nlJkw?key=eFhLVUJ3aHFsZnZadXl5LVdEZHJydHpZQkR2TEln

Това са трисезонките на ловеца на динозаври по нашите земи. За връзки са използвани крилни сухожилия от птеродактил. Познавам лично този, който ги е откраднал от палеонтологическия музей.
Пон Окт 16, 2017 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 32 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov