ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
meridi



Регистриран на: 17 Юли 2014
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
NorthBridge написа:
Взех я на промоция от Горгоната...


Не съм пазарувала от този магазин. До колко може да се разчита, че нещата, които продават са качествени, че съм хвърлила око на един DEUTER в промоция Smile
Сря Окт 04, 2017 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
g.lubenov написа:
bebo79 написа:
Tw1ceBlessed написа:
Аз съм напълно съгласен с nabludatel50.
Бях се спрял на Osprey Kestrel 48 и отидох да я пробвам.
Случайно попаднах на Lowe alpine AirZone Trek+ 45:55 и съм изключително доволен от раницата.
Като цяло имаха общи неща, но определено Lowe alpine ми допадна повече и според мен
имат повече предимства и удобства. Купувах я преди около година и половина, но освен изброените
по - горе неща си спомням, че страничните джобчета са доста по - удобни и по - достъпни.
Лове-то може да се отваря и като "сак", което лично аз го намирам за доста практично.
( не си спомням, дали го имаше при Кестрел-а). Също на гърба доста по - добре усетих Лове, спрямо Кестрел.
Ако не се лъжа, двете раници се правят с едни и същи материали.

Аз лично съм много доволен от Lowe alpine AirZone Trek+ 45:55.


Най големия майтап на Lowe е мястото за резервоара за вода.
Купих си на Source от вън с помпа тук подобен го има в К2 за 98 лв.
Може ли резервоара за вода да стои при багажа ти и да ги дели някаква си мрежа Laughing Smile още по големия таш..к е като ти свърши водата а раницата ти е пълна. Трябва тогава да е изпразниш на половина за да може да го извадиш и да си налееш вода.

Другия по голям к.р е ако ти се спука и носиш скъпа техника Crying or Very sad ( надявам се да не ми се случва ) пълен таш.к за подобна марка , много несериозно особено за тези пари.

Като добавим към това нещо прекалено много късите колани над страничните джобове ( като напълниш раницата се издува и не може да сложиш нищо по голямо от шише 1.5л вода).

Да не говорим , че и едно яке няма къде да си за качиш но това е най малкия проблем.

Презрамките са тънки , пробвай да напълниш раницата с 12кг. да видиш как се усеща и въобще го няма този комфорт за който говорите.

Единствено добро нещо е системата за гърба.

Година и половина нося раницата , тази година лятото всеки уикенда съм бил за по 2 - 3 дена някъде с нея.

Всяка раница има недостатъци но на тази са прекалено много........


Аз като ползвател на Lowe Alpine Arzone trek 35-45, Osprey Kestrel 48 и стария и новия модел, и две Deuter да ти кажа че няма значение къде е мястото на резервоара за вода при пълна раница вадиш половината багаж, пробвано стотици пъти с 2 литра Source. За страничните джобове едва ли има маркова раница от тоя клас дето е мислена да събира нещо по голямо от 1,5л шише, все пак два джоба с по 1,5л и 2л кемълбег са 5литра вода! Презрамките и на оспрея и ловето не са тънки просто и двете в тоя си литраж не са мислени за багажи над 10кг, ако носиш повече си сгрешил модела, просто си вземи нещо предвидено за дълги преходи с повечко багаж. Като единствени недостатъци на Lowe Alpine и Airzone Osprey Kestrel 48 мога да посоча само че на кестрела капака е зашит от едната страна , а на ловето му липсва системата за окачване на щеки на Оспрей, във всичко друго двете раници са на практика еднакви и за 2-3 дневни хижарски преходи с оптимизиран багаж са едни от най добрите раници, ако разбира се човек не е върл фен на мъкненето на още 1 кило кордура по баирите.


Аз също като ползвател на модела трек 45-55..... никъде не съм написал обаче ,че страничните джобове са му малки,самите колани над страничните джобове са много къси.

Никъде не е написано че в тези джобове трябва да се носи вода 1.5л и нищо по обемисто защото джобовете са голями а коланите прекалено къси,затова се наложи да си купя и надуваемо шалте за да е вътре.

Това за мен не може да е сериозна раница за двудневни или тридневни преходи освен ако не спиш в колата си ,не спиш в хижи или някой не ти ги носи тези неща за спане,както също така и нямаш през по чести места вода.

Нарочно съм си взел резервоар 3л защото лятото пия много вода , много често на по дълги преходи водата ми свършва и няма от къде да си сипя.

Под 10кг много трудно може да се вместиш за подобен преход,давам ти пример....

3кг - резервоар за вода
1.9кг - палатка,която е малка и половината я слагам в единия джоб,другата половина вътре в раницата.
1.5кг спален чувал.
0.400гр - надуваемо шалте
0.230гр - щеки
1.2кг. статив
1.1кг апарат с обектив,филтри и батерии.....

До тук е малко под 10кг без никакви дрехи ,храна ,аптечка ,светлина и тем подобни належащи и важни неща за тези двудневни или тридневни преходи за които ми говориш ,че била тази раница Very Happy Laughing

Това просто е много несериозно за раница от порядъка на цена над 310лв които продават старите модели по нашите магазини.

Ами зимата като прибавим снегоходките 2кг ,гети,котки и тем подобни принадлежности , като сложим и по тежките дрехи кво правим ?

Laughing Very Happy


Последната промяна е направена от bebo79 на Сря Окт 04, 2017 6:13 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Окт 04, 2017 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Както ти казах и по горе сбъркал си раницата, тоя модел си е точно за 2-3 дена по хижите, аз не си и помислям да палаткувам с нея. Щом мъкнеш толкова багаж си взимаш някой сериозен BACKPACKING модел и проблемите ти изчезват. Аз съм си решил абсолютно аналогичния проблем с 55 литров дойтер, който обаче въобще не искам да мъкна по хижи щото е 2 кила и половина, за това взех и ловето.
С страничните компресионни ленти и шалтето също не виждам къде е драмата, раницата си пристига с 2 допълнителни ленти и шалтето може да си го закачиш на поне 3 места без проблем.
Та проблема не е в раницата, а в начина по който я ползваш, производителя ясно е написал какво е предназначението и:
You've cleared your schedule and the weather’s on your side, so you’re keen to head off on an epic day hike or a minimalistic overnight adventure
Сря Окт 04, 2017 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
g.lubenov написа:
Както ти казах и по горе сбъркал си раницата, тоя модел си е точно за 2-3 дена по хижите, аз не си и помислям да палаткувам с нея. Щом мъкнеш толкова багаж си взимаш някой сериозен BACKPACKING модел и проблемите ти изчезват. Аз съм си решил абсолютно аналогичния проблем с 55 литров дойтер, който обаче въобще не искам да мъкна по хижи щото е 2 кила и половина, за това взех и ловето.
С страничните компресионни ленти и шалтето също не виждам къде е драмата, раницата си пристига с 2 допълнителни ленти и шалтето може да си го закачиш на поне 3 места без проблем.
Та проблема не е в раницата, а в начина по който я ползваш, производителя ясно е написал какво е предназначението и:
You've cleared your schedule and the weather’s on your side, so you’re keen to head off on an epic day hike or a minimalistic overnight adventure


Тези колани са само 2бр . които ги ползвам за палатката и други неща. Тази раница не е като Оspray да има от долу други колани където може да си сложиш каквото искаш там.
Чет Окт 05, 2017 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_40



Регистриран на: 19 Сеп 2017
Мнения: 3

Мнение Re: Дишащ гръб Отговорете с цитат
milen_40 написа:
Здравейте,
От доста време чета форума( имах и регистрация преди 5-6 г.) Благодарение на хората тук си взех Ташев Съмит от кордура, от която съм доволен за туристическа раница.
Сега се оглеждам за нещо по-малко (20-30 литра), но пък с дишащ гръб. Това, което до момента съм пробвал по магазините е Дойтер Футура, Дойтер Тран алпин ( май не е много дишащ гърба) и Оспри Талон 22 и Ескейпист 25.
Като изработка и разпределение ми допадат почти всички, но само гърба на Футурата ми изглежда дишаш, защото е с опъната мрежа.
В списъка ми е да пробвам и Лове, но още не съм.
Всякакви препоръки и предложения са добре дошли.


След кратко умуване поръчах Lowe alpine airzone z duo, 30 литра, дишащ гръб.
Сря Окт 11, 2017 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
В Лидол са пуснали добре изглеждащи малки раници 30-35 литра за малко пари.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Окт 17, 2017 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
25 литра са, а не повече.Такива са изложени в брошурата им.
Вто Окт 17, 2017 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irgnet



Регистриран на: 12 Окт 2017
Мнения: 17
Местожителство: Благоевград

Мнение Отговорете с цитат
Аз си купих тази от лидъл 25 литра за 35 лева. За тези пари е чудесна, само да видим този плат колко време ще изтрае.
Раницата е с мрежа на гърба и с 2 огънати метални ленти, които и придават форма. Има си вграден дъждобран. Този уикенд я ползвах и е удобна. Идеята ми е да я ползвам нея при еднодневните преходи.

По коледа се бях настроил да купувам Lowe Alpine Airzone Trek 45-55, но изпуснах промо цената и после така и не я намалиха. Но не съжалявам, защото си купих раница Zajo Mayen 45, която също е с подвижен капак и може да се увеличи литража. Това лято предимно със зайото движих и ми е удобна, за 2-3 дневни преходи ми е супер. Обикновенно я товаря в рамките на 10-12кг
Вто Окт 24, 2017 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Матриялите на раничките в Лидал са подобни на тези, от които са направени Lowe Alpine, циповете приличат на излезли от същата фабрика. За модел също са ползували Lowe Alpine, в резултат:
по-смислено са направени от доста от много по-скъпите маркови ранички. Ако имах нужда, бих взел такава.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Окт 24, 2017 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stanislav



Регистриран на: 05 Юли 2010
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Преди година си взех раничката на Лидл, модела визуано е по-различен от този който е сега на промоция не съм го виждал на живо, направих две разходки, до езерата и Мусала, вътре с по едно яке, сандвич и бутилка вода... цялата раница е разпорена близо до шефовете, ламаринките са в ръжда. Дано този модел е малко по-качествен.
Чет Окт 26, 2017 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jo



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 1

Мнение Въпрос Отговорете с цитат
Колеги, препоръчайте раница като за двуседмичен трекинг в Хималаите. Ама да не чупи касичката, че тя вече е понапукана, а има и още неща да се бюджетират ... Мерси предварително.
Пет Дек 22, 2017 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, искам да си купя ленти за раница като тези на Ташев,някой може ли да каже къде тук в София се продават подобни ленти.
Гледах в магазин Екстрим където продават раниците на Ташев обаче не видях да продават такива неща.

http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=1394

http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=337
Нед Фев 04, 2018 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Ленти на Ташев си взех от тук - http://yakobg.com
Нед Фев 04, 2018 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Ленти на Ташев си взех от тук - http://yakobg.com


Благодаря,ще отидада видя дали има от всичките им ленти,точно мислех да ходя в този магазин да видя пухенките на Мило.
Нед Фев 04, 2018 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ShakE



Регистриран на: 13 Ное 2013
Мнения: 2
Местожителство: Русе

Мнение aircontact lite vs act lite Отговорете с цитат
Здравейте планинари Smile

Предстои ми покупка на нова раница. Спрял съм се на Deuter 40+10. Обаче съм пред голяма дилема.
Виждам, че в сайта на стената има 2 много близки модела:
http://www.stenata.com/bg/products/product/раница-act-lite-40-10
http://www.stenata.com/bg/products/product/раница-aircontact-lite-40-10-18
В официалния сайт на deuter act lite 40+10 пренасочва към продукт aircontact lite.
Предполагам, че официално модела Act Lite се е слял с модела Aircontact като са му добавили Lite.
Вероятно Act Lite вече се води стар модел и за напред ще има само AirContact Lite.
Разликите между двете раници са минимални, като гледам Aircontact е с малки подобрения. Цената им е с малка разлика също.
Въпроса ми е свързан по-скоро с качеството на новите и старите модели на deuter.
Aircontact е изработена от други материали PES 600/Mini Check 100HT, докато Act Lite e с Deuter-Super-Polytex/Ripstop 210/Macro Lite 210.
Иска ми се да взема aircontact lite, като по нов модел, но имам притеснения, че качеството няма да е като на по-стария act lite модел.
Някой от вас има ли лични наблюдения за качеството на двата модела или като цяло за качеството на новите deuter?

_________________
"some people feel the rain, others just get wet"
Пет Фев 23, 2018 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 74 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov