ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
MiBand 1S и Oruxmaps - опит за ръководство

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
MiBand 1S и Oruxmaps - опит за ръководство
Автор Съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение MiBand 1S и Oruxmaps - опит за ръководство Отговорете с цитат
Какво е това: третото издание на фитнес гривната на Xiaomi (със сензора за пулс) и вероятно най-популярната програма за ориентиране, ползвана от смартфони
Цел: интегриране на гривната с приложението, с цел при запис на трак, да имате запис и на сърдечната честота през съответните етапи.

Гривната е супер популярна, заради съотношението цена/качество. Мнението ми е, че показанията са коректни, стига да и хванете особеностите. Без смартфон, тя е само едно семпло украшение. Нужно е да си свалите последната версия на MiFit, но не от Google Play, а от http://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-technology/mi-fit/

На първият прозорец на приложението - "Status", горе ляво има табче "Run". Отивате на "Настройки" и включвате "Monitor heart rate" и ако желаете включете известяванията, за надвишаване на допустимия за възраста ви пулс. Когато записвате включвате "Start running"!
В прозореца "Play"отметнете "Discoverable"
На третият прозорец "Profile" отворете "Mi Bind Pulse"и отметнете "MI Band notificatins"
Настройте телефона да не убива приложението, докато го ползвате.

В "Oruxmaps" отивате в "Global settings" и там в "Sensors", после "Датчик на пулса" и при включен MiFit, изберете гривната и поставете тикче на "Bluetooth Smart"

Когато записвате трак, заедно с това ативирайте и "Start HRM"

Не че всичко това ще ви преобърне живота, но като може, що пък не!
Вто Юли 12, 2016 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: MiBand 1S и Oruxmaps - опит за ръководство Отговорете с цитат
wanderer142 написа:
Какво е това: третото издание на фитнес гривната на Xiaomi (със сензора за пулс) и вероятно най-популярната програма за ориентиране, ползвана от смартфони
Цел: интегриране на гривната с приложението, с цел при запис на трак, да имате запис и на сърдечната честота през съответните етапи.

Гривната е супер популярна, заради съотношението цена/качество. Мнението ми е, че показанията са коректни, стига да и хванете особеностите. Без смартфон, тя е само едно семпло украшение. Нужно е да си свалите последната версия на MiFit, но не от Google Play, а от http://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-technology/mi-fit/

На първият прозорец на приложението - "Status", горе ляво има табче "Run". Отивате на "Настройки" и включвате "Monitor heart rate" и ако желаете включете известяванията, за надвишаване на допустимия за възраста ви пулс
...
От месец съм с тая гривна, но ползвам приложението Mi Band Notify & Fitness. Mi fit си дойде с машинката от същия производител.
Направил съм си известяване /вибрация/ за превишаване на зададен пулс и следя съня си всяка сутрин - верно отчита според мен.
В интерес на истината най-дълбок сън като количество е регистриран при спане на палатка - 3 часа и 9 минути при обща продължителност 7 часа и 14 минути. Smile

Не намирам таблица за допустим за възрастта пулс?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 12, 2016 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Общото правило е, че не трябва да се допуска пулс по-висок от разликата на 220 минуст възрастта. Т.е. 30 годишен не бива да се изхвърля над 190. А оптималната граница на пулса при тренировка, трябва да заема 60-80 % от максимално допустимият или за същата възраст оптималното вариране е 114 - 152 у/м
От приложенията най-добро е платеното Tools & Mi Band. Когато се очаква от гривната серия от замервания на пулса, същата трябва да е притегната по-плътно, иначе резултатите не са коректни.
За спането е напълно нормално - сред природата всичкото на човека свързано с "биоса" е по-пълноценно.
Сря Юли 13, 2016 7:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Станаха ми интересни тея ми бандове. Гледам сега вече има на пазара и Ми банд 2 с пулсомер и дисплей, но за отчитането на на пулса става като се изчака известно време да отчете резултата и се активира единично на тоя ми банд 2. Искам да попитам конкретно за тоя 1S следенето на пулса постоянно ли е или трбява да се активира ръчно на определени периоди от време. И искам да попитам някой играл ли си е да види колко е точен при измерването на пулса, защото доколкото знам по принцип тея гривни и въобще това измерване със светодиодите на китката пулса не е от най-точните методи за измерване. Единствено май Гармин се хвалят че техните продукти с тая технология са в общи линии точни.
Иначе имам и гръден пулсомер на Гармин за точно измерване ама за града и за всекидневието ми се ще да имам нещо по компактно дето да отчита пулса например. Пък и тея гривнички са доста евтини в сравнение с Гарминските истории подобни.
Пон Авг 01, 2016 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Играл съм се да го засичам - точен е, стига сензора да е прилепнал плътно към китката (няма значение дали е отгоре или отдолу).
Ако приложението е свалено от посоченият линк, меренето е постоянно. Стига да са направени настройките .Недостатъка е, че батерията пада доста бързо. Предполагам пълно изтощаване за ден. За сравнение, при нормално ползване издържа около месец и половина. Впечатления само от 1S.
Недобрите отзиви (убеден съм) идват от сериозна неграмотност при употреба.
Пон Авг 01, 2016 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Почти offtopic Отговорете с цитат
Off Topic

За който се интересува - поради някакви неуредици между Orux и Google, ъпдейтите на безплатната версия на програмата, могат да се теглят засега, само от домашният сайт на последната!

Off Topic
Пон Апр 10, 2017 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Имам ново телефон. Орукса исках да си дръпна. Ама и те искат да си дръпнат 5,78. Не е болка за умиране цената. Съвет. На орукса ли да заложа пак, или има нещо по-благо и конкурентно?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Май 08, 2017 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Имат някакъв проблем с андроидския магазин. Можеш да го качиш от сайта на орукс:

http://www.oruxmaps.com/cs/en

Код:

New version: OruxMaps v.7.0.10! (NOT AVAILABLE IN GOOGLE PLAY, BECAUSE "it has been removed from Google Play because it violates the payments policy")
Current version (7.0.10)


_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 08, 2017 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Мерси. Свалих го. Сега да видя и картата как се сваляше и настройва. Коментирано беше някъде... Помощ малко?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Май 08, 2017 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петре



Регистриран на: 15 Ное 2011
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
http://bghiking.weebly.com/105310721074108010751072109410801103-108910981089-10891084107210881090109210861085.html

Заповядай
Вто Май 09, 2017 7:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Мерси. Свалих го. Сега да видя и картата как се сваляше и настройва. Коментирано беше някъде... Помощ малко?


В тая тема е описано всичко:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=8819

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 09, 2017 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Въпрос за Оруксмапс Отговорете с цитат
Здравейте, за да не отварям нова тема, пиша тук. Имам едно питане за Оруксмапс, някой ако може да даде съвет.
Днес докато карах колело и записвах трак. Случи ми се за втори път да направя по-голяма пауза. Тогава програмата явно "заспива" и не бие точки . Пуска права линия чак до там, където съм погледнал програмата на телефона отново. Днес няма втора част от трака, понеже погледнах телефона чак вкъщи.
Мерси предварително!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Ное 13, 2017 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
По-скоро е от телефона, а не от програмата. Някои модели по дифолт не дават на програмите да работят на заден план известно време след угасване на дисплея, с цел пестене на батерия. Трябва изрично да намериш и зададеш изключение за орукс. Възможно да е и от версията на програмата. Последната налична например не ми обръщаше картата с посоката напред (нагоре), предишната ми бавеше с няколко секунди локализирането. Та сега ползвам 7.0.10, с която нямам никакви проблеми. Предполагам си настроил в самата програма, каквото те устройва. Отдели време и разгледай настройките за пестене на енергията, там е закопано кучето.
Сря Ное 22, 2017 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov